Dachówka betonowa

Nowy gracz na rynku pokryć dachowych – dachówka betonowa IBF

Wśród pokryć dachowych pojawia się nowość godna uwagi wszystkich zainteresowanych budową innowacyjnych, modnych dachów, zachowujących jednocześnie klasę i ponadczasowość – dachówka betonowa Aarhus IBF.

Ten nowy produkt wyróżnia się nie tylko estetyką, ale i właściwościami użytkowymi. Technika produkcji łącząca surowce piasku, wody, pigmenów oraz cementu gwarantuje trwałość i niezawodność. Technika barwienia w masie zapewnia dachówce żywą kolorystykę, utrwaloną dodatkową warstwą ochronną. Kolejna powłoka wzmacniająca – Moderne, stanowi ochronę dachówki przed niszczącymi skutkami promieniowania słonecznego. Dzięki temu dach odbija promienie i nie nagrzewa się – a to przekłada się na stabilność temperatury wnętrza i komfort mieszkańców. Technologia ta zapewnia również ochronę przed wilgocią, zanieczyszczeniami czy osadami powodowanymi czynnikami atmosferycznymi. Wykorzystywanie najlepszych materiałów i odpowiednich proporcji w procesie produkcji, zapewnia odporność dachówek na trudne warunki pogodowe (silny wiatr, śnieg, grad). Sprawdzają się również w montażu – płaskość betonowej dachówki przekłada się na sprawne układanie. Charakterystyczny kształt umożliwia również ukrycie ewentualnych niedoskonałości konstrukcji. Zastosowanie ochronnych powłok przekłada się zarówno na dobrą izolację akustyczną, jak i termiczną. Dachówki zachowują swoje właściwości niezależnie od warunków, zapewniając szczelność dachu. Jego wytrzymałość i trwałość potwierdzona jest przez producenta 30-letnią gwarancją.

Płaska dachówka betonowa Aarhus IBF
Płaska dachówka betonowa Aarhus IBF

Na jakich dachach sprawdzi się dachówka betonowa IBF?

Model IBF Aarhus sprawdzi się doskonale w przypadku nowoczesnych brył. Nowoczesny sznyt doda budynkom charakteru. Dachówka ta dobrze nada się w szczególności do dachów dwuspadowych o prostych geometriach. Płaski kształt i gładkość powierzchni tego modelu dachówki doda dachom lekkości, co przekłada się na walory estetyczne. Jest to znaczna przewaga dachówki betonowej IBF nad tradycyjnymi, falistymi modelami.

Płaska dachówka betonowa Aarhus IBF
Płaska dachówka betonowa Aarhus IBF

Na co postawić – na klasykę czy nowoczesność?

Jeżeli inwestor postanowi pójść w stronę innowacyjnych, minimalistycznych projektów, płaskie dachówki sprawdzą się doskonale. W przypadku budynków tradycyjnych, dachówki faliste lepiej wkomponują się w projekt (np IBF model Ikast, Vojens czy Skagen). Niezależnie od projektu i wybranego kształtu dachówki, warto postawić na dachówki betonowe, które sprawdzą się nie tylko pod względem jakości, ale i estetyki końcowego efektu.

Więcej www.ibf.pl

4.9/5 - (56 votes)

Data publikacji: 23 lipca, 2019

Autor:

4.9/5 - (56 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Paweł
    wtorek, 23 lipca, 2019

    Beton na dachu w przypadku nowych projektów domów jest ostatnio popularny. Dachówka betonowa Aarhus IBF dobrze wygląda na spadzistych dachach. Oczywiście, że lepiej postawić na nowoczesność.

  2. zaintresowany
    wtorek, 23 lipca, 2019

    Bardzo ciekawie prezentuje się ta nowa dachówka betonowa Arhus IBF i według mnie idealnie pasuje do nowoczesnych projektów.Chętnie zobaczyłbym na własne oczy jak prezentuje się taka dachówka na ukończonym budynku.

Podobne artykuły