Membrana dachowa

Permo® extreme – ekstremalne membrany firmy KLÖBER

W ostatnich latach inwestorzy i projektanci budynków coraz częściej wybierają konstrukcje dachowe o małym kącie pochylenia, kierując się ich estetyką oraz energooszczędnością. Z tego względu, firma KLÖBER poszerzyła rodzinę wyjątkowych membran dachowych Permo® extreme o całkowicie nowe produkty, które charakteryzują się najwyższymi parametrami technicznymi w zakresie wodoszczelności.


Wszystkie membrany Permo® extreme zbudowane zostały na bazie najbardziej trwałych i wytrzymałych komponentów – poliuretanu i poliestru.
Główną membraną w tej „extremalnej” rodzinie, jest znana i sprawdzona od kilku lat na rynku europejskim, membrana Permo® extreme SK (fot. 1). Ta wyjątkowa membrana dachowa, powstała dzięki użyciu najnowszej technologii i najwyższej jakości surowców. Jest ona idealnym rozwiązaniem do każdego dachu spadzistego, niezależnie od rodzaju zastosowanego pokrycia. Cechuje ją, przede wszystkim, bardzo duża wytrzymałość mechaniczna i wyjątkowo wysoka wodoszczelność – ponad 4,5 m słupa wody. Za jej nieprzeciętną wytrzymałość mechaniczną odpowiada dolna, poliestrowa włóknina o wysokiej gramaturze. Natomiast dzięki górnej, antypoślizgowej powłoce poliuretanowej, Permo® extreme osiąga tak wyjątkowe parametry wodoszczelności, przy zachowaniu wysokiej paroprzepuszczalności (współczynnik Sd = 0,08 m).
Membrana ta, jako energooszczędna, jest w tej chwili oferowana wyłącznie w wersji SK – z zintegrowanym samoprzylepnym pasem klejącym. Pas klejący w membranie Permo® extreme SK jest wyjątkowo skuteczny i gwarantuje pełną szczelność warstwy wstępnego krycia. Dzięki temu można jeszcze lepiej zabezpieczyć budynek przed wnikającą wilgocią i zredukować straty ciepła wskutek „przewiewania” materiału izolacyjnego. Zastosowanie membrany Permo® extreme SK na dachu pozwala na ograniczenie strat energii nawet do 9%.
Nowe produkty w rodzinie Permo® extreme to membrany i akcesoria do dachów o małym kącie pochylenia, które wymagają całkowitej wodoszczelności warstwy pokrycia wstępnego.

Fot. 1.

Fot. 1.

Fot. 2.

Fot. 2.

Fot. 3.

Fot. 3.

Fot. 4.

Fot. 4.

Fot. 5.

Fot. 5.

Fot. 6.

Fot. 6.

Permo® extreme RS SK2 to membrana ze zintegrowanymi pasami klejącymi z dwóch stron (fot. 2). W takim układzie, połączenie kolejnych warstw odbywa się na zasadzie – pas klejący z pasem klejącym. Daje nam to podwyższoną ochronę przeciwdeszczową i wiatroszczelną zakładów. Dodatkowo, zoptymalizowana została struktura dolnej warstwy poliestrowej oraz zastosowany na brzegu margines bez włókniny, aby zapewnić jak najwyższą wodoszczelność warstwy wstępnego krycia.
Zastosowanie membrany Permo® extreme RS SK2 – w systemie z akcesoriami: taśmą klejącą Permo TR plus, masą klejąco-uszczelniającą Pasto, klejem do kontrłat Permo Seal – daje nam gwarancję wykonania pokrycia wstępnego o wysokiej wodoszczelności, tzw. „odpornego na deszcz”. Takie pokrycie wstępne, jest niezbędne w dachach o małym kącie pochylenia, czy też o skomplikowanych kształtach.
Do jeszcze bardziej wymagających zastosowań, została opracowana przez firmę KLÖBER membrana Permo® extreme WD (fot. 3, 4). Jest to jedyna na rynku paroprzepuszczalna, zgrzewalna membrana dachowa. Konstrukcyjnie, została ona wzbogacona od spodu, o kolejną warstwę poliuretanową. Dzięki temu jest ona całkowicie wodoszczelna (ponad 10 m słupa wody) i można ją zgrzewać przy użyciu gorącego powietrza lub specjalnego rozpuszczalnika. Takie rozwiązanie połączeń, daje nam całkowicie jednorodne łączenie zakładów, a w efekcie wyjątkową wytrzymałość i całkowitą ich szczelność.
Przy zastosowaniu membrany Permo® extreme WD, uzyskujemy wodoszczelne pokrycie wstępne, podobnie jak np. przy użyciu bitumicznych materiałów termozgrzewalnych, a jednocześnie paroprzepuszczalne (fot. 5). Dzięki temu możemy zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń w strukturze dachu, spowodowanych kondensacją pary wodnej.
Warto również podkreślić, że właściwości wodoszczelne membran KLÖBER i dedykowanych akcesoriów, zostały potwierdzone wielokrotnymi testami, przeprowadzonymi przez niezależne instytuty w Niemczech i Austrii.
Reasumując – system membran Permo® extreme SK, Permo® extreme RS SK2 oraz Permo® extreme WD, wraz z akcesoriami uszczelniającymi KLÖBER, to rozwiązania uniwersalne, proste w montażu i zapewniające najwyższą wodoszczelność pokrycia wstępnego w każdym rodzaju dachu spadzistego (fot. 6).

Piotr Wownysz

www.kloeber.pl
e-mail: kloeber@mawip.pl
tel. +48 81 441 72 72

4.8/5 - (25 votes)

Data publikacji: 18 września, 2016

Autor:

4.8/5 - (25 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły