Izolacje dachowe

POWERROOF – ostatnia szansa na skuteczne ocieplenie dachu w 2011 roku

Zamiast styropapy proponujemy płytę termoizolacyjną Eurothane BI-3 w okładzinie z włókna szklanego pokrytego cienką warstwą bitumu.

Termorenowacja stropodachu oznacza potrzebę zastosowania nie tylko nowej warstwy termoizolacji, lecz również nowego pokrycia. Często stosowanym na rynku rozwiązaniem jest styropapa.

Eurothane BI-3 zamiast styropapy

BI-3 jest materiałem o bardzo wysokich parametrach termoizolacyjnych, a dzięki wysokiej odporności na ściskanie, sposobowi pakowania, a przede wszystkim okładzinie z bitumu w łatwy sposób ułożona może zostać i przyklejona do podłoża zarówno betonowego jak również na starym wyrównanym pokryciu bitumicznym dachu.

Dzięki swojej strukturze materiał nie ulega kruszeniu i pokryty może zostać każdym rodzajem papy bitumicznej skracając czas jaki wykonawca potrzebuje na zrealizowanie zlecenia.

Termoizolacja dachu skośnego płytą POWERROOF

Izolacja nakrokwiowa płytą POWERROOF z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Dach jako element budynku stanowi największą powierzchnię przez którą dochodzi do strat energii cieplnej. Izolacja płytą POWERROOF stanowi więc wymierną oszczędność.

POWERROOF to nie tylko jednolita termoizolacja dachu, lecz również zabezpieczenie konstrukcji przed wpływem zmiennego środowiska oraz pominięcie mostków termicznych.

Jest to ważny argument, ponieważ drewno posiada około 7 razy gorsze parametry izolacyjne niż płyta POWERROOF. Analizując efekt osiągany przy izolowaniu połaci dachowej metodą tradycyjną (wełna + folia) pamiętać powinniśmy o kompromisie związanym z zastosowania takiego rozwiązania.

POWERROOF

Wełna jako materiał gwarantujący odpowiednie warunki cieplne osiąga je w stanie rozprężenia dzięki zgromadzonemu w jej strukturze powietrzu. Po ściśnięciu lub www.recticelizolacje.pl zawilgoceniu wełny jej właściwości termoizolacyjne ulegają znacznej redukcji. Zagadnienie to odgrywa ważną rolę w sytuacji zastosowania płyty POWERROOF, która nie ulega zgnieceniu, oraz układana podczas złej pogody nie podlega ryzyku zawilgocenia.

Powerroof w przeciwieństwie do warstwy termoizolacji zamocowanej międzykrokwiowo stanowi jednolitą i szczelną warstwę. Pamiętać należy, że szpara w warstwie termoizolacji o szerokości 1 mm na długości 1 mb zwiększa przenikanie ciepła na 1m² takiej powierzchni o 90% (mostek termiczny). Jakże często widzimy przerwy w warstwie termoizolacji w przypadku układu tradycyjnego.

Okładzina aluminiowa na powierzchni płyty POWERROOF tworzy dodatkowo warstwę paroizolacyjną, która układana musi być oddzielnie podczas montażu izolacji w systemie tradycyjnym.

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

5/5 - (13 votes)

Data publikacji: 17 listopada, 2011

Autor:

5/5 - (13 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Sandra
    piątek, 13 grudnia, 2019

    Unikanie mostków termicznych to niesłychanie ważna sprawa. Taka izolacja jest bardzo szczelna, gdyż nie układa się jej między krokwiami.

Podobne artykuły