Dachówka betonowa

System dachowy EURONIT: pokrycia cementowe

Pokrycia cementowe mają liczne zalety, a przy tym powstają z naturalnych, ekologicznych surowców. System dachowy EURONIT to jedna z wiodących linii produktów w ofercie CREATON Polska.

Pokrycia cementowe: zalety

Trwałe, ognioodporne, niewiele ustępują pokryciom ceramicznym. Poza tym dostępne są w wielu barwach, kształtach, a także uszlachetnionych powłokach. Pokrycia cementowe są coraz chętniej wybierane przez inwestorów oraz rekomendowane przez fachowców dekarzy. Wśród zalet pokryć cementowych warto jeszcze wymienić ekologiczną produkcję. Powstają bowiem na bazie naturalnych surowców, takich jak piasek, cement, woda oraz barwniki. Troska o ekologię idzie w parze z zaawansowaną technologią, która przekłada się na lepszą wydajność, a także świetne parametry użytkowe i ekonomiczne. Jeśli doliczyć do tego szeroki asortyment akcesoriów, pokrycia cementowe stanowią świetny wybór zarówno w przypadku dachów prostych, jak i tych o zróżnicowanej powierzchni.

System dachowy EURONIT: charakterystyka

Dachówki cementowe marki EURONIT zajmują ważne miejsce w ofercie CREATON Polska. Wyróżniają się m.in. starannie wyselekcjonowanymi materiałami, nowoczesnymi liniami produkcyjnymi zakładów w Chojnicach i Olkuszu, a także dbałością o wysoką jakość na wszystkich etapach produkcji. Dzięki temu systemy dachowe EURONIT są nie tylko efektowną ozdobą dachu, lecz także zachowują trwałość przez wiele lat.

Dachówki cementowe EURONIT wyróżniają się solidną budową, a także opatentowanymi rozwiązaniami. Są dzięki temu szczelne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne (mróz, grad, silny wiatr), zapewniają swobodny odpływ wody oraz masy śniegowej z dachu, a także nie porastają mchem. Pozwalają na to specjalne powłoki, które chronią również przed gromadzeniem się osadów. Ponieważ powłoki dachówek cementowych EURONIT są odporne na promieniowanie UV, nie tracą koloru ani nie blakną wraz z upływem czasu. Ponadto dachówki wyróżniają się wytrzymałością mechaniczną na poziomie 30% więcej, niż zakłada norma PN-EN 490.

Równie istotne są akcesoria i elementy montażowe – pozwalają bowiem na perfekcyjne wykończenie dachu, zapewniają lepszą szczelność oraz wentylację, a przede wszystkim estetyczny wygląd i długowieczność.

Dachówki połaciowe w systemie dachowym EURONIT

PROFIL S, EXTRA oraz KAPSTADT – to 3 modele dachówek w systemie EURONIT.

PROFIL S: wyróżnia się falistym kształtem, podobnym do esówki. Jej zaletę stanowią m.in. dobre proporcje oraz trzy rodzaje wykończenia: matowe (STANDARD), lekko błyszczące (DURATOP) oraz jedwabiście gładkie (DURATOP PRO). Pasują zarówno na dachy nowoczesnych budynków, jak i tych w stylu klasycznych dworków.

EXTRA: dachówka dostępna w wykończeniach STANDARD i DURATOP. Jej krój nawiązuje do klasycznego wzoru mnich-mniszka, dlatego warto ją wybierać w przypadku tradycyjnego budownictwa bądź zabytkowej architektury.

KAPSTADT: dachówka płaska z wykończeniem STANDARD, najlepiej sprawdza się w nowoczesnych obiektach. Dostępne warianty kolorystyczne są równie ciekawe – od czerwieni klasycznej przez ognistą czerwień aż po głęboką czerń.

Akcesoria oraz elementy montażowe

Akcesoria funkcyjne i elementy montażowe stanowią ważne uzupełnienie oferty dachówek połaciowych. Dzięki temu kompleksowo można wykończyć różne rodzaje i style dachów: jedno- i wielospadowe, mansardowe, namiotowe czy naczółkowe.

Dachówki boczne mocowane na prawej bądź lewej krawędzi używane są do wykończenia bocznych krawędzi połaci – dzięki temu unika się obróbki blacharskiej. Z kolei gąsior podstawowy znajduje zastosowanie przy wykańczaniu kalenicy – na szczycie dachu dwuspadowego, a także na dachach wielospadowych, na granicy dwóch połaci. Do tego dochodzi gąsior początkowy oraz trójnik, czyli łącznik kalenic do montażu tam, gdzie stykają się kalenice na dachu wielospadowym. Jeśli gąsiorów nie da się użyć (na dachach jednospadowych), zastosowanie znajdują dachówki pulpitowe jako wykończenie górnej krawędzi. W tej grupie produktów znajdują się dachówka pulpitowa, pulpitowo-szczytowa prawa oraz pulpitowo-szczytowa lewa.

Dzięki sprytnym akcesoriom dach zyskuje estetyczne wykończenie, stanowiąc jednolitą, funkcjonalną całość dopracowaną w detalach. Warto też zwrócić uwagę na dachówki, które wspomagają wentylację dachu – kominki wentylacyjne albo specjalne dachówki wentylacyjne.

Praktyczne akcesoria dachowe to także profesjonalny system mocowań – z klamrami ze stali szlachetnej, wkrętami, śrubunkami, specjalistycznymi taśmami, a także elementami obróbki blacharskiej.

Dachówki o specjalnym zastosowaniu

W tej grupie produktów warto wskazać np. dachówki antenowe, system komunikacji kominiarskiej oraz zabezpieczeń śniegowych. Stopnie i ławy kominiarskie pozwalają na wygodne poruszanie się po dachu, a dachówki ze wspornikiem dla drabinek śniegowych zapewniają ochronę przeciwśniegową. Równie ważne są dachówki połówkowe, podwójne i modele produkowane na zamówienie (m.in. na dachy łamane).

System dachowy EURONIT to także ochrona i wykończenie miejsc trudno dostępnych bądź takich, gdzie nie da się użyć dachówek podstawowych, czyli w przypadku kominów, lukarn, wież, szczytów i okapów. Zadanie to realizują płytki z włóknocementu. Pasujące kolorystycznie do dachówek połaciowych, pozwalają uzyskać spójne oraz eleganckie wykończenie dachu.

4.7/5 - (20 votes)

Data publikacji: 7 września, 2016

Autor:

4.7/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kos
    poniedziałek, 24 sierpnia, 2020

    Warto pokryć dach przy pomocy sprawdzonego innowacyjnego systemu jakim jest Euronit.Dachówki cementowe wyróżniające się solidną budową i nowatorskimi rozwiązaniami zastosowanymi przy produkcji,co daje wiele korzyści i poprawia ich trwałość oraz spójne eleganckie wykończenie dachu.

Podobne artykuły