Izolacje dachowe

System Flagowych Pap Icopal – papy najnowszej generacji

Firma BMI Icopal wyselekcjonowała ze swojej oferty najlepsze i najbardziej zaawansowane technologicznie bitumiczne papy dachowe, tworząc system Flagowych Pap Icopal. To produkty najwyższej klasy, które BMI Icopal oferuje najbardziej wymagającym klientom.

W grupie Flagowych Pap Icopal znajdują się papy podkładowe oraz papy wierzchniego krycia o różnym przeznaczeniu. Ze względu na technologię aplikacji znajdziemy tu papy zgrzewalne oraz papy aktywowane termicznie.

Papy zgrzewalne w technologii Szybki Profil SBS

Papy Szybki Profil SBS charakteryzuje mikroprofilowanie całej spodniej powierzchni papy, dzięki czemu przetopienie asfaltu i zamocowanie papy do podłoża jest o ok. 30% szybsze niż w przypadku analogicznych, typowych pap zgrzewalnych z płaską powierzchnią spodnią. Krótszy czas zgrzewania sprawia, że struktura wewnętrzna bitumów i kauczuków SBS jest lepiej zabezpieczona przed przegrzaniem i przepaleniem, a zainstalowana papa zachowuje swoje deklarowane parametry. Papy Szybki Profil SBS dedykowane są zarówno do pokryć dachowych, jak i do zabezpieczenia podziemnych części budynków i budowli.

Pasma klejowe i kanały wentylacyjne na spodzie pap Szybki Syntan SBS. Przyspieszają aplikację pap o ok. 70%.
Pasma klejowe i kanały wentylacyjne na spodzie pap Szybki Syntan SBS. Przyspieszają aplikację pap o ok. 70%.

Papy aktywowane termicznie Szybki Syntan SBS

Opracowana przez BMI Icopal i rekomendowana przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie technologia Szybki Syntan SBS to połączenie nowoczesnych technologii kauczuków SBS i długowiecznych syntetyków oraz specyficznej budowy spodniej powierzchni papy, zawierającej system pasm klejowych i kanałów wentylacyjnych.
Aplikacja papy aktywowanej termicznie jest aż o ok. 70% szybsza od układania pap zgrzewalnych o płaskiej strukturze spodniej powierzchni. Ochronna warstwa syntetycznego (czerwonego lub niebieskiego) Syntanu oraz krótki czas aktywacji termicznej zabezpieczają strukturę wewnętrzną bitumu i kauczuku SBS przed przegrzaniem, co sprawia, że zainstalowana papa zachowuje swoje deklarowane parametry na długie lata.
Papy Szybki Syntan SBS są szczególnie przydatne w zabezpieczaniu dachów o zawilgoconych warstwach oraz dachów remontowanych.

Flagowe papy wierzchniego krycia poznasz po hydrofobizowanej turkusowej posypce.
Flagowe papy wierzchniego krycia poznasz po hydrofobizowanej turkusowej posypce.

Najciekawsze „Flagowce”

Klienci poszukujący najwyższej trwałości powinni zwrócić uwagę na papę POLBIT EXTRA TOP 5,6 SZYBKI PROFIL SBS. Charakteryzuje się ona ponadprzeciętną grubością 5,6 mm, i osnową o gramaturze 300 g/m2. Dzięki wysokiej modyfikacji kauczukiem syntetycznym SBS, giętkość tej papy wynosi -30°C/Ø30 mm. Produkt gwarantuje odporność na promienie UV i warunki atmosferyczne przez okres 35 lat.
W przypadkach budynków wyjątkowo narażonych na wilgoć lub remontowanych, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie papy do jednowarstwowych pokryć dachowych z systemem wentylacji zawilgoconego podłoża EXTRA WENTYLACJA TOP 5,2 SZYBKI SYNTAN SBS lub układu dwuwarstwowego, w którym warstwa podkładowa to papa WENTYLACJA BAZA 3,0. SZYBKI SYNTAN SBS (z systemem wentylacji zawilgoconego podłoża), na którą można zgrzać papę wierzchniego krycia z grupy Flagowych Pap Icopal. Flagowe Papy Icopal dostępne są w sieciach sklepów budowlanych.

PRZEWAGI TECHNOLOGICZNE FLAGOWYCH PAP ICOPAL

 • Szybsze zgrzewanie lub aktywacja termiczna
 • Pewność aplikacji pap do podłoża
 • Aktywny system wentylacji podłoża z par i gazów
 • Wysoki stopień modyfikacji wyrobów kauczukiem syntetycznym SBS
 • Brak ujemnych tolerancji niektórych parametrów

Więcej informacji i bezpośredni kontakt:
www.bmigroup.com/pl
www.icopal.pl
tel. +48 43 823 41 11

4.9/5 - (25 votes)

Data publikacji: 11 lutego, 2020

Autor:

4.9/5 - (25 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. kosa
  środa, 12 lutego, 2020

  Innowacyjność jest wskazana w każdej branży i dotyczy to także budownictwa.Znam troszeczkę produkty firmy BMI Icopal i wiem ,że produkuje bardzo dobrej jakości papy bitumiczne i chętnie przetestuję papę nowej generacji Polbit Exstra Top 5,6 szybki profil SBS .Mam nadzieję ,że ta papa okaże się jeszcze lepsza niż te oferowane wcześniej.

 2. dekarz
  środa, 12 lutego, 2020

  Bardzo istotną sprawą jest jakość dachowych materiałów pokryciowych. Od nich zależy szczelność dachu i bezpieczeństwo budynku. Postęp techniczny jak widać obejmuje również tę branżę. Dlatego optymistycznym jest fakt, że nowe materiały są bardziej wytrzymałe i ich właściwości pozwalają na szybszy i sprawniejszy montaż.

Podobne artykuły