Paroizolacje

Taśmy do folii paroizolacyjnych

Folie należy sklejać, a wybór taśm jest ogromny

Folie paroizolacyjne należy bezwzględnie skleić, aby zachować ich podstawową funkcję – izolowanie przed wilgocią.

Na rynku jest kilku producentów taśm paroizolacyjnych czy tych do mocowania membran dachowych.

Ciekawie wygląda także oferta takich producentów jak: Corotop, Folda Plus, Dorken czy Dupont.

Oto kilka z polecanych produktów: Dorken Delta Poly Band Odporna na rozrywanie oraz o dużej sile klejącej taśma klejąca z polipropylenu z napyloną powłoką aluminium. Odporna na starzenie się. Do sklejania Delta Reflex i innych folii paroizolacyjnych.

Dorken Multi Band
Uniwersalna taśma klejąca z najwyższą mocą klejenia i praktycznym odrywanym brzegiem. Bardzo odporna na starzenie.

Dorken Delta Kom Band
Wstępnie sprasowana, nasączona związkami akrylu taśma uszczelniająca z pianki plastycznej.

DuPont™ Tyvek® UV Facade
Jednostronna taśma w kolorze czarnym z klejem akrylowym. Produkt o wysokiej odporności na promieniowanie UV, posiadający znakomite właściwości klejące. Szczególnie przydatna do uszczelniania oraz łączenia pasm membrany Tyvek® UV Facade.

Dwustronna taśma klejąca DuPont™ Tyvek®
Ta bezbarwna, dwustronna, akrylowa taśma klejąca idealnie nadaje się do sklejania zakładów oraz łączenia membran z gładkimi powierzchniami. Zapewnia doskonałą przyczepność, nawet w warunkach wysokiej wilgotności oraz posiada dużą przyczepność początkową. Rekomendowana do stosowania ze wszystkimi membranami Tyvek®, zwłaszcza z nową membraną elewacyjną Tyvek® UV Facade.

Taśmy DuPont TyvekTaśmy DuPont Tyvek

Taśma DuPont™ Tyvek®
Zasadniczym, końcowym rozwiązaniem w celu uzyskania minimalnej infiltracji powietrza przez system termoizolacji ścian jest zapewnienie szczelności połączeń membran na całym obwodzie budynku za pomocą taśm klejących Tyvek®. Taśma Tyvek® to jednostronna tasma klejąca do uszczelniania zakładów membran, otworów w termoizolacji, przepustów dla rur oraz okien dachowych. Wykonana jest z tworzywa Tyvek® i powleczona klejem akrylowym, który po wyschnięciu tworzy trwałe i mocne spojenie.

Taśma butylowa DuPont™ Tyvek®
Taśma butylowa Tyvek® to dwustronna taśma klejąca przeznaczona do uszczelniania zakładów, brzegów, kominów, miejsc styku oraz do mocowania membrany do listew okapowych Tyvek®. Nadaje się doskonale do mocowania membran do cegieł, bloczków, zaprawy murarskiej, drewna, metalu i większości elementów plastikowych.

Taśma metalizowana DuPont™ Tyvek®
Taśma metalizowana Tyvek® to jednostronna, odblaskowa taśma klejąca przeznaczona do uszczelniania zakładów membrany ściennej Tyvek® Enercor®. Taśma ta służy do uszczelniania połączeń wokół przepustów, rur, okien i drzwi. Taśma metalizowana Tyvek® wykonana jest z metalizowanego tworzywa Tyvek® i powleczona klejem akrylowym, który po wyschnięciu tworzy trwałe i mocne spojenie.

Rozróżnia się cztery podstawowe miejsca wymagające klejenia:

  • na zakładkach: Popularnie stosowane są taśmy jednostronne aluminiowe lub metalizowane. Nie nadają się one jednak do paroizolacji aktywnych. Dla bardziej wymagających przeznaczone są jednostronne taśmy typu IZOTEC. Można także stosować taśmy dwustronne typu DUOTEC. Obydwa typy taśm nadają się także do paroizolacji aktywnych. Do folii metalizowanych paroizolacyjnych Tyvek-a (Airguard) należy stosować taśmy systemowe Tyveka.
  • na rozdarciach: Stosowane są tylko taśmy jednostronne, identyczne jak do sklejania folii na zakładkach.
  • na połączeniach z murem, drewnem: Do tego typu połączeń stosuje się taśmy butylowe np. BUTYLTEC lub kleje w kartuszach np. DORKEN TIXX. Zalecane, aby połączenie wzmocnić-utrwalić za pomocą mocowanych mechaniczne listew, dociskających folię do muru lub drewna.
  • do stelaża: Najczęściej stosowane i sprawdzone taśmy to tego typu zastosowania to DUOTEC.

Oferta firmy Marma Polskie Folie to:

Nazwa Nośnik Wymiary Szczególnie przydatne do
MARMA W1jednostronna Włóknina PP – polipropylenowa Szer. 75 mm/dł. 25 m Łączenia kolejnych pasm membrany ze sobą, łączenia z drewnem oraz reperowania membran.
MARMA PE1jednostronna Folia PE – polietylenowa Szer. 75 mm/dł. 25 m Reperowania niedużych uszkodzeń membran i łączenia ich z elementami z tworzyw sztucznych i metali.
MARMA N2dwustronna Bez nośnika Szer. 30 mm/ dł.50 m Łączenia membran lub innych folii z blachami, tworzywami oraz ze sobą (w przypadku folii polietylenowych).
MARMA B2dwustronna Butyl Szer. 15 mm/dł. 25 m Łączenia paroizolacji i membran dachowych z murami i nierównymi powierzchniami.
4.9/5 - (41 głosów)

Data publikacji: 2 lipca, 2009

4.9/5 - (41 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. lisek
    czwartek, 21 lutego, 2019

    Zastosowanie dobrych jakościowo foli paroizolacyjnych jest bardzo ważne i do ich łączenia należy zastosować najlepsze jakościowo taśmy,a nasz dom będzie dobrze nam służył przez wiele lat.Oferta firmy Marma Polskie Folie oferuje nam bardzo dobre taśmy,które pozwolą nam dobrze skleić folie aby nie straciły swych podstawowych funkcji.

Podobne artykuły