Łupek naturalny

 

Szlachetne i ekonomiczne pokrycie dachowe z charakterem, naturalne piękno, w najczystszej formie

Łupek jest produktem naturalnym. Jako materiał budowlany doceniany od wieków przez inwestorów i architektów. Wszechstronność zastosowań i duża wytrzymałość czynią z łupka materiał przyszłości. Różnorodność formatów i technik kryć umożliwiają dobór rozwiązań w zależności od potrzeb i upodobań inwestora. Aby dach czy fasada łupkowa cieszyła inwestora przez wiele lat i przetrwała próbę czasu konieczne jest zastosowanie materiałów sprawdzonych przez pokolenia. Firma Rathscheck powstała w 1793 roku, jej założycielem był Johan B. Rathscheck. Badania archeologiczne potwierdzają, że już Rzymianie pozyskiwali łupek z kopalni Katzenberg nad Mozelą której produkty dzisiaj oferuje firma Rathscheck.

Wszystko przemawia za łupkiem

1. Naturalny: Przed milionami lat natura stworzyła wspaniały materiał. Materiał, który jest wydobywany i obrabiany w czystej postaci i bez dodatków. Łupek jest optymalny pod względem fizjologii budowlanej. Jest naturalnym, zdrowym materiałem, dla którego obce są problemy utylizacji.

2. Trwały: Żywotność wielu produktów jest coraz krótsza. Łupek jest ponadczasowy i niedościgniony pod względem długiej żywotności. Okres 250 lat i więcej nie są rzadkością. Wydobywanie łupka i dalsza jego obróbka na powierzchni podlegają naszej surowej kontroli. Opracowane przez nas, własne metody kontroli, gwarantują niezmiennie wysoką jakość.

3. Wszechstronny: Różne techniki pokrycia są zgodne ze wszystkimi kierunkami stylów architektonicznych. Od klasycznych budowli, aż po nowoczesną architekturę łupek wyznacza normy na dachu i fasadach. Łupek to dojrzała decyzja na całe życie. Zainteresowanie nim stale rośnie.

4. Korzystny cenowo: W porównaniu kosztów zakupu i okresu eksploatacji łupek jest niezwykle ekonomiczny. Również opracowanie racjonalnych technik układania i formatów kamieni przyczyniło się do tego, że łupek jest obecnie dostępny dla każdego.

5. Nowoczesny: Łupek spełnia wymagania współczesnej sztuki budowlanej. Harmonizuje z wszystkimi stosowanymi materiałami budowlanymi, począwszy od szkła, przez beton, po stal i ożywia nowoczesną architekturę mocnymi kontrastami. Łupek jest ponadczasowy – nie tylko zawsze modny, lecz także nowoczesny.

6. Estetyczny: Naturalny materiał w szlachetnym gatunku nie pozostawia żadnych wątpliwości. Różnorodne klasyczne i nowoczesne wzory dekoracyjne dachów i fasad nadają każdemu budynkowi szczególnej estetyki o nieprzemijającej wartości: ponadczasowy, mocny i żywy.

Dalsze informacje i przykłady różnorodnych możliwości łupka znajdują się na stronie internetowej:
www.rathscheck.pl i www.skn.pl

Generalny przedstawiciel w Polsce Południowej:
Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o.
Ul. Kościelna 1
47-300 Krapkowice
www.skn.pl

Data utworzenia: 01.01.2013

Więcej na temat:
Łupek naturalny
5 (100%) 6 głos[ów]


Komentarze

  • Gosia napisał(a):

    Nie wiedziałam, że łupek ma aż tak wiele zalet. Jak dla mnie przemawiają najbardziej dwie cechy: trwałość i obojętność dla zdrowia czyli naturalność. Cena też nie jest bez znaczenia.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także