Dachówka ceramiczna

Dachówka również może być modna

Rubin 11 V(K) to dachówka ceramiczna, dużego formatu. Jej piękny klasyczny kształt oraz charakterystyczny dla produktów ceramicznych połysk, znakomicie podkreśli piękno całego budynku – szczególnie jeśli zdecydujemy się na wybór dachówki w modnej tonacji ciemnych kolorów.

Zarówno architekci, projektanci jak i osoby, które same decydującą o stylistyce swojego domu, coraz częściej wybierają czarne lub ciemnobrązowe dachówki. W związku z tą tendencją, marka Braas postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wprowadzając na rynek popularną dachówkę Rubin 11 V(K) w kolorze tekowym – inspirowaną naturalnym pięknem barwy drzewa tekowego ze wschodniej Azji.

Ciemny dach wcale nie musi wyglądać smutno i ponuro. Kontrast ciemnobrązowej dachówki z jasną elewacją jest rozwiązaniem ponadczasowym, który przy odpowiedniej aranżacji elewacji nada całemu budynkowi elegancji i szyku. Dzięki nowemu, naturalnemu odcieniowi, Rubin 11 V(K) w kolorze tekowym doskonale sprawdzi się zarówno w stylistyce modernistycznej, jak i w tradycyjnym budownictwie.

Czy kolor ma znaczenie?

Należy pamiętać, że wybór koloru dachówki wpływa nie tylko na wrażenia estetyczne. W słoneczne dni znacząco zmienia się również jego temperatura – im powierzchnia jest ciemniejsza i bardziej matowa, tym dach bardziej się nagrzewa. W zależności od koloru, różnice temperatur po jego południowej stronie mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu stopni! Dlatego szczególnie ważne, w sytuacjach gdy decydujemy się na aranżację poddasza i jednocześnie wybieramy ciemniejszy kolor dachu, jest zastosowanie odpowiedniej izolacji, która zapobiegnie niepożądanemu nagrzewaniu się pomieszczenia.

Wpływ koloru pokrycia na temperaturę powierzchni dachu
połysk metaliczny Ok. 40°C
kolor jasnoszary Ok. 50-60°C
kolor czerwony (caglasty) Ok. 60-70°C
kolor ciemnobrązowy Ok. 70-80°C
kolor czarny (antracytowy) Ok. 80-85°C
dachowka-rowniez-moze-byc-modnaDachówka Rubin 11 V(K) – kolor tekowy, fot. Braas

Elegancka i praktyczna

Model Rubin 11 V(K) należy do grupy dachówek przesuwnych o dużej tolerancji, co sprawia, że dachówka jest ekonomiczna i łatwa w montażu. Dzięki przesuwowi wynoszącemu aż 4 cm długości, długość krycia mieści się w przedziale od 340 do 380 mm. Znacznie ułatwia to pracę dekarzom, którzy podczas układania mają tzw. większy „zapas”. Dodatkowym atutem dachówki jest niska waga (ok. 3,6 kg) oraz znacznie mniejszy niż w przypadku większości modeli dachówek najniższy zalecany kąt pochylenia połaci dachu, wynoszący 16°.

Rubin 11V(K) dostępny jest jako dachówka podstawowa z szeroką gamą dachówek kształtowych, takich jak: gąsiory, trójniki, dachówki skrajne oraz kalenicowe. Seria dostępna jest w siedmiu kolorach: miedzianym, brązowym, antracytowym, czarnym błyszczącym, bukowym, szarym krysztale oraz tekowym. Wszystkie produkowane są w odcieniach, które znakomicie prezentują się zarówno w otoczeniu zieleni jak i terenu zabudowanego.

Tak jak pozostałe modele ceramiczne w ofercie Monier Braas, Rubin 11V(K) objęty jest 20 letnią gwarancją oraz dodatkową pięcioletnią gwarancją odporności na działanie mrozu.

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 5 czerwca, 2012

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Iwona24
    wtorek, 19 lutego, 2019

    Uwielbiam przedmioty z drewna teakowego,to drewno ma piękny kolor.Ta nowa dachówka Rubin firmy Braas wygląda pięknie i faktycznie kolorem przypomina to drewno.Jestem zachwycona tym dachem na zdjęciu.

  2. Madzia
    środa, 25 września, 2019

    Nigdy nie wpadłam na to, że im powierzchnia dachu jest ciemniejsza tym bardziej zwiększa się jego temperatura. Faktycznie pod ciemniejszym dachem może być cieplej na poddaszu.

Podobne artykuły