Dachówka ceramiczna

Zamarat – dachówki ceramiczne w najlepszym wydaniu od Edilians

Dach to nie tylko ochrona przed deszczem, śniegiem, wiatrem czy palącym słońcem. To także wizytówka domu, więc warto postawić na sprawdzone i oryginalne dachówki, a takie na pewno ma w swojej ofercie firma Zamarat.

Firma Zamarat to wyłączny przedstawiciel w Polsce i w Niemczech największego francuskiego producenta dachówek ceramicznych EDILIANS sukcesora dobrze znanych marek Huguenot Fenal i Imerys Toiture. Dlaczego akurat tych pokryć dachowych? Ponieważ firma wyznaje zasadę: sukces w budownictwie to przede wszystkim dobry materiał. I takie właśnie są dachówki EDILIANS, które produkowane są od 1811 roku. Oczywiście stosowane dzisiaj technologie i procesy produkcji niczym nie przypominają tych sprzed ponad 200 lat, ale tak długa tradycja w połączeniu z nowatorskim spojrzeniem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami skutkuje dachówkami ceramicznymi na najwyższym poziomie, odpornymi na destrukcyjne warunki atmosferyczne oraz mechaniczne, a także wyjątkowo bogatą – czasami wręcz zaskakującą, ale zawsze nietuzinkową i dopracowaną – paletą kształtów i kolorów.

Eleganckie, ponadczasowe formy dachówek EDILIANS

W ofercie firmy znajduje się aż 60 modeli dachówek ceramicznych z najwyższej jakości glin: zaczynając od idealnie płaskich, lekko falistych, poprzez modele z intrygującymi wyżłobieniami, efektem tekstury, kończąc na mocno falistych. Wybór jest naprawdę ogromy, często odbiegający od standardowych, klasycznych rozwiązań, które dominują w polskim krajobrazie, chociaż oczywiście tradycjonaliści znajdą je również w mocno rozbudowanym portfolio firmy. Dachówki ceramiczne dostępne są także w różnych formatach – małych i dużych – i zawsze zachowują harmonijne proporcje. Są odpowiednie zarówno do nowo powstających jak i remontowanych budynków, a mnogość kombinacji ułożenia pozwala na dopasowanie pokrycia dachowego nawet do najbardziej unikalnej czy skomplikowanej architektury, za każdym razem zapewniając idealne współgranie z otoczeniem. Co ważne, dachówki ceramiczne EDILIANS są łatwe w montażu dzięki dopracowanej formie, a także dedykowanym do poszczególnych rozwiązań akcesoriom technicznym i stylistycznym.

Dachówka ceramiczna Neoplate, kolor Chevreuse firmy Edilians.
Dachówka ceramiczna Neoplate, kolor Chevreuse firmy Edilians.

Szeroki wybór kolorów

Dachówki ceramiczne EDILIANS wyróżniają się również intrygującą, ale zawsze elegancką i ponadczasową kolorystyką. Paleta barw jest ogromna – od przykuwających wzrok czerwieni, fascynujących rudości, poprzez zagadkowe brązy, kończąc na nieustająco modnych od kilku sezonów interesujących szarościach czy mniej oczywistych słonecznych odcieniach. Projektanci dachówek EDILIANS doskonale bawiąc się stylem i łącząc tradycję z nowoczesnością, zawsze dbają o detale, np. model PLEIN SUD Gélis wyróżnia się marmurkowym odcieniem. Ulubionym wyborem architektów jest natomiast dachówka MEDIANE PLUS, na którą nieregularnie naniesiono pył w kolorach bieli, złotej żółci i czerni o czerwonawej bazie. Taka paleta odcieni w połączeniu z niuansami odwzorowującymi patynę czasu pozwala uzyskać efekt charakterystyczny dla klimatu śródziemnomorskiego. Niezależnie, na jaki kolor (a także kształt) się zdecydujemy, zawsze stworzymy piękny dach.

Ceramiczne dachówki EDILIANS na małych i dużych dachach

Dachówki EDILINAS sprzedawane są w Polsce nieprzerwanie od 1991 roku. Tysiące dachów jest nimi pokrytych, w tym wiele obiektów zabytkowych, między innymi Ambasada Królestwa Belgii, budynek Kurii Metropolitalnej w Warszawie czy Zespół Pałacowy Ossolińskich w Sterdyni. Niezrównaną jakość, wygląd, trwałość i wykończenie dachówek, a tym samym pokrycia dachowego oraz zaangażowanie doradców firmy Zamarat doceniają również indywidualni inwestorzy. „Bardzo profesjonalna firma, świetnie doradzili nam wybór odpowiedniej dachówki, nie jest to najtańsza oferta na rynku, ale prezentuje się świetnie, sąsiedzi zazdroszczą” – twierdzi Aleksander S. Walory dachówek EDILIANS potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Na przykład model RHÖNA 10 otrzymał srebrny medal w dziedzinie designu w Batimat w 2007 roku. Jury doceniło grę świateł, które zmieniają się w zależności od pory dnia i roku. Natomiast w 2003 roku dachówka DIAMANT – nowoczesna o odważnym wyglądzie – zdobyła tytuł najlepszego projektu w konkursie na targach w Batimat. To także laureatka D&CO.

Dystrybutorem produktów Edilians w Polsce jest firma Zamarat.

Zamarat Sp. z o. o.
ul. Wspólna 1, 05-830 Nadarzyn
Tel. 22 644 00 10
www.zamarat.pl


Data publikacji: 24 stycznia, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły