Dachówka ceramiczna

Dachówki Alpha 10

Od wielu lat w modzie są płaskie dachówki i blachodachówki. Oferta rynku jest w tym segmencie niezwykle szeroka. Producenci blachodachówek prześcigają się w nowych przetłoczeniach, modelach, detalach. Producenci dachówek, czy to betonowych czy ceramicznych, także pokazują nowe modele. Jednak wszystkie te pokrycia dachowe, czy to blaszane, czy betonowe, czy w końcu ceramiczne mają jeden wspólny mianownik.

Z dystansu wyglądają podobnie, a czasem niemal identycznie. Nieco uogólniając oczywiście można chyba powiedzieć, że blachodachówki różnią się między sobą często tylko jakimś przetłoczeniem, dachówki ceramiczne proporcjami i wykończeniem przedniej krawędzi, dachówki betonowe niemal niczym.
Dachy rozróżniamy nierzadko po detalach. Specyficzny kominek, oryginalny gąsior, dachówka wentylacyjna. Ten wspólny mianownik zawiera jeszcze jeden składnik, który działa bardzo silnie na to ujednolicenie. Jest to kolor. Antracyt, grafit, czerń.

Czy można w tej interesującej skądinąd modzie na płaskie pokrycia dachowe i surową, czasem ascetyczną architekturę dodać indywidualizmu, oryginalności, uroku? Tak. I dlatego chcemy przybliżyć Państwu dachówkę ALPHA 10. To jeden z kilku modeli dachówek płaskich wytwarzanych we francuskich fabrykach Edilians. Marka ta szczyci się czternastoma zakładami ceramicznymi wytwarzającymi dachówki, a kilka z nich od ponad dwustu lat bez przerwy.

Alpha 10

Edilians wytwarza kilka rodzajów dachówek zakładkowych płaskich. Od modeli filigranowych po duże i modne dachówki w formacie „10”. Jest w czym wybierać. Ale model ALPHA 10 jest szczególną dachówką. Szczególną pod kilkoma względami. Po pierwsze, dostępna jest w ciekawych i niepowtarzalnych kolorach.

Alpha 10 Chevreuse.
Alpha 10 Chevreuse.

Serac to szarość granitu przypominająca kamienne płyty. Chevreuse to z kolei naturalny, mocny melanż brązów, czerwieni i czerni, który nadaje wyjątkowego charakteru dachom. Delikatny Rouge Nuanne jest subtelną grą czerwieni i brązów. To tylko trzy z siedmiu dostępnych kolorów dachówki Alpha 10.

Alpha 10 Rouge Nuance.
Alpha 10 Rouge Nuance.

Po drugie, dachówka Alpha 10, jak inne dachówki Edilians, jest w odbiorze nie tylko naturalna a wręcz organiczna. Mamy wrażenie, że w ręku mamy coś żywego, a nie sztucznego. Efekt przenosi się w zwielokrotnionej sile na dach.

Alpha 10 Rouge Nuance.
Alpha 10 Rouge Nuance.

Po trzecie, Alpha 10 może być układana na połaciach o nachyleniu już od 20 stopni, choć pamiętać należy, że na ostrzejszych dachach pokrycia są wyeksponowane bardziej i można cieszyć się ich pełną urodą, zwłaszcza w przypadku pięknych dachówek.

Po czwarte, w końcu Alpha 10 ma nietypowo, ale za to harmonijnie wykończone szczyty. W tym miejscu stosuje się ceramiczne elementy szczytowe będące jedynie „płetwą” z tradycyjnej dachówki szczytowej. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki zastosowaniu w połaci dachówek połówkowych, gdyż pamiętać należy, że dachówki zakładkowe płaskie układa się z przesunięciem zamków.

Zamarat Sp. z o. o.
ul. Wspólna 1, 05-830 Nadarzyn
Tel. 22 644 00 10
www.zamarat.pl


Data publikacji: 17 marca, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły