Rynny

Dlaczego warto wybierać kwadratowe systemy rynnowe?

Jak wyobrażasz sobie rynnę? Pewnie jest półokrągła, zgadza się? Takie rynny przez lata funkcjonowały w naszym otoczeniu, jednak zmiany w trendach architektonicznych sprawiły, że do tych tradycyjnych półokrągłych dołączyły także nowoczesne rynny prostokątne. Eksperci Galeco podpowiadają, dlaczego warto postawić na kwadratowe systemy rynnowe.

Kwadratowe systemy rynnowe doskonale wpisują się w aktualne trendy architektoniczne. Ich nowoczesny, minimalistyczny wygląd idealnie komponuje się z prostymi, geometrycznymi formami, które są charakterystyczne dla współczesnego budownictwa. Pozwala to na stworzenie spójnej i atrakcyjnej estetyki całego obiektu. Jednak to nie jedyne plusy tych systemów.

Zalety kwadratowych systemów rynnowych

Kwadratowe systemy rynnowe nie tylko dobrze wyglądają, ale również doskonale spełniają swoją funkcję. Dzięki unikalnemu kształtowi mogą skutecznie odprowadzać duże ilości wody opadowej, co jest szczególnie ważne w miejscach, gdzie występują częste i intensywne opady.

Dom z rynną GALECO PVC2

Kolejnym atutem kwadratowych systemów rynnowych jest duży wybór materiałów i kolorów, z jakich są wykonane. Dzięki temu można dopasować je do różnych projektów oraz indywidualnych preferencji właściciela. Ponadto montaż kwadratowych systemów rynnowych jest prosty i szybki, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i pieniądze na ich instalacji.

Galeco

Wybór kwadratowego systemu rynnowego

Galeco, jako jeden z wiodących producentów systemów rynnowych w swojej ofercie ma różnorodne rynny o kwadratowym kształcie. Wybór materiału, kolorów, a także sposobów montażu sprawia, że każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie.

  • Galeco STAL2 to kwadratowy system rynnowy ze stali. Wyróżnia go minimalistyczny design oraz możliwość wyboru między maskownicą na hakach z zatrzaskami a odkrytymi rynnami na hakach płaskich. System ten dostępny jest w kolorach takich jak grafit, antracyt czy metalik, a od tego roku STAL2 dostępna jest także z matową powłoką, która dodatkowo podkreśla elegancki styl budynku. Ważnym atutem Galeco STAL2 jest również długa gwarancja — aż 35 lat na korozję perforacyjną.
  • Galeco PVC2 to bardziej ekonomiczny system rynnowy, co wcale nie oznacza, że gorszej jakości. Jego unikalną cechą jest specjalna wkładka doszczelniająca, montowana wewnątrz rynny, która gwarantuje szczelność całego systemu. Galeco PVC2 dostępny jest w kolorze grafitowym oraz czarnym, dzięki czemu świetnie współgra z nowoczesnymi bryłami budynków.
  • W kontekście kwadratowych rynien warto wspomnieć także o innowacyjnym produkcie Galeco, jakim jest BEZOKAPOWY. To system przeznaczony dla budynków bez wysunięcia w okapie dachu. Został on stworzony tak, aby był… niewidoczny. Pion spustowy jest zabudowany w warstwie termoizolacyjnej, a rynna przykryta jest maskownicą. Co istotne, poziomy element rynnowy wykonany jest ze stali zapewniającej wysoką wytrzymałość, podczas gdy pion spustowy z PVC, co gwarantuje elastyczność i większą szczelność. Elementy systemu mają również prostokątny kształt.
  • Ciekawym rozwiązaniem z rodziny Galeco są także systemy Q-STALYO. Do wyboru są tu dwa systemy kwadratowe — Q-STALYO PRO, który jest wykonany ze stali oraz Q-STALYO MIX-PRO, w którym rynny wykonane są ze stali, a pion spustowy z wysokiej jakości tworzywa PVC. Dodatkowo symetryczna konstrukcja Q STALYO sprawiła, że systemy składają się maksymalnie z 20 rodzajów elementów. Producent wprowadził także szereg udogodnień, takich jak uniwersalne zaślepki czy narożniki o kącie 90°, co pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów produkcji oraz montażu. A to oczywiście przekłada się na niższą cenę systemu, przy zachowaniu jego wysokiej jakości.
Galeco STAL2

Kwadratowe systemy rynnowe są doskonałym wyborem zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Ich nowoczesny wygląd, wysoka wydajność, trwałość, szeroki wybór kolorów i materiałów oraz łatwość montażu sprawiają, że są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów i projektantów. Dodatkowo wysoka jakość wykonania i gwarancja trwałości każdego z opisywanych produktów od Galeco, sprawiają, że niezależnie od tego, na który system się zdecydujesz, będzie to doskonały wybór.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 26 lipca, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły