Rynny

Rynny Siba Tech – najbardziej pojemny i szczelny system

Wydawać by się mogło, że w temacie orynnowania nie pojawi się już nic nowego. A jednak. Firma Ruukki nie ustaje w udoskonalaniu swoich produktów, czego efektem jest najnowszy stalowy system rynny głębokiej Siba Tech. Czym się wyróżnia?

Początki produkcji systemów rynnowych Siba firmy Ruukki sięgają 1923 roku. Od tamtego czasu wprowadzono nowe rozwiązania, które miały za zadanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów oraz wpisywać się w stylistykę każdego domu, a także obiektu użyteczności publicznej. Rozszerzając portfolio, oczywiście projektanci starannie dbali również o to, aby woda deszczowa czy roztopowa była zawsze efektywnie odprowadzana z połaci dachowej. Po 100 latach firma nadal szuka perfekcyjnych rozwiązań i tworzy doskonałe produkty. I tak powstał system rynny głębokiej Siba Tech.

Siba Tech – jedyny na rynku

Innowacyjny system rynny głębokiej Siba Tech to pierwszy na rynku system rynnowy, który łączy w sobie dwa kształty – rynnę kwadratową i okrągłą. Można śmiało stwierdzić, że jest to wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ umożliwia inwestorom wybór frontu rynny i to w ramach jednego systemu Siba Tech – jak łatwo się można domyślić: kwadratowego lub półokrągłego. Co ważne, nowoczesny kształt rynny, jej kwadratowa wulszta, a także rynna o przekroju kwadratowym sprawiają, że Siba Tech bez problemu dopasuje się do każdego dachu oraz zaspokoi gusta zarówno osób, które stawiają na tradycyjne systemy półokrągłe, jak i tych, którzy wolą nowocześniejsze rozwiązania, czyli systemy kwadratowe. Niezależnie od wybranej formy Siba Tech zawsze stanowi doskonałe i eleganckie wykończenie połaci dachowej, harmonizuje z elewacją oraz otoczeniem – zapewnia to także szeroka kolorystyka. Projektanci zadbali również o niezbędne, doskonale do siebie dopasowane elementy systemu rynnowego, zapewniając tym samym szczelność w miejscu połączeń – niezależnie od wybranego kształtu czy kierunku montażu. Na szczególną uwagę zasługują narożniki o długich ramionach, zaślepki wyposażone w uszczelkę o unikalnym kształcie oraz zaawansowana konstrukcja łącznika rynny z klamrą. Oczywiście to nie jedyne elementy systemu.

Obejrzyj animację i poznaj wszystkie cechy systemu rynny głębokiej Siba Tech.

System rynny głębokiej Siba Tech jest zaprojektowany i wyprodukowany zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymaganiami oraz normami. Warto pokreślić, że do jego produkcji wykorzystywana jest najwyższej jakości skandynawska stal o grubości 0,6 mm pokryta innowacyjną powłoką GreenCoat RWS Pro (specjalnie opracowaną przez SSAB). Taka technologia i użyte materiały sprawiają, że Siba Tech jest trwały, odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, zarysowania i korozję.

Po lewej: Siba Tech, front kwadratowy, po prawej: Siba Tech, front półokrągły.
Po lewej: Siba Tech, front kwadratowy, po prawej: Siba Tech, front półokrągły.

Szczelny i wydajny system

Estetyka to jednak nie wszystko. Siba Tech to także szereg korzyści funkcjonalnych. Przede wszystkim dzięki dopracowanym do perfekcji wszystkim elementom system jest stabilny i w 100% szczelny. I co równie ważne jest także niezawodny i skuteczny! Efektem połączenia dwóch kształtów jest większa pojemność oraz wydajny przekrój – Siba Tech sprawdzi się więc nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale także budynków mieszkalnych czy użyteczności publicznej. Ponadto wysoką drożność systemu i efektywne odprowadzenie wody deszczowej oraz roztopowej gwarantuje unikalny profil rynny, oryginalna konstrukcja narożnika, a także kwadratowa rura spustowa o zaokrąglonych krawędziach. W porównaniu z innymi typowymi dostępnymi na naszym rynku systemami półokrągłymi w rozmiarze 135 Siba Tech jest aż o 13% wydajniejsza.

Rynny Siba Tech – najbardziej pojemny i szczelny system

Siba Tech w praktyce

Projektanci Ruukki zadbali również o łatwość montażu Siba Tech. Bezproblemowe cięcie rynny przy użyciu standardowych nożyc dekarskich zapewnia otwarty kształt prostokątnej wulszty. Natomiast dzięki dużemu wyborowi haków rynnowych możliwe jest swobodne dobranie optymalnego rozwiązania dla każdego dachu (niezależnie od jego formy) i pokrycia dachowego. Co ważne, haki doczołowe zostały tak zaprojektowane, aby zachować wlotową szczelinę wentylacyjną okapu, tym samym usprawniając funkcjonowanie dachu. Prace montażowe ułatwiają również pionowe otwory montażowe w hakach – regulacja do kąta nachylenia rynny jest duża. Ponadto uniwersalna złączka rynnowa charakteryzuje się stabilnym i szczelnym połączeniem oraz nie wymaga dodatkowych czynności montażowych. Specjalnie zaprojektowane gniazdo montażowe zaślepki wraz z uszczelką w kształcie asymetrycznych wypustek zapewnia pewną i niezmienną jej pozycję oraz nie wymaga stosowania dodatkowego mocowania. Natomiast narożnik rynnowy o długich ramionach ułatwia jego podparcie na hakach i zapewnia właściwą pozycję względem ciągu rynnowego.

O marce

Siba – marka systemów rynnowych należąca do portfolio firmy Ruukki Polska. Rynny Siba to idealne uzupełnienie każdego rodzaju pokryć dachowych. Szeroka gama kształtów, rozmiarów i kolorów spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Więcej na www.rynnysiba.pl

Ruukki Polska Sp. z o.o.
ul. Jaktorowska 13, 96-300
Żyrardów tel. 046 85 81 600


Data publikacji: 21 marca, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły