Rynny

Nowość: system rynny ukrytej Lindab

Rynna ukryta w elewacji to najnowszy trend w budownictwie, który zdobywa coraz więcej zwolenników wśród inwestorów indywidualnych. Inżynierowie Lindab opracowali system rynny ukrytej zapewniający doskonałą szczelność, powstały w oparciu o sprawdzone, stalowe systemy rynnowe Lindab Rainline.

Nowoczesne budynki wymagają nietuzinkowych rozwiązań budowlanych, które pozwolą jeszcze lepiej podkreślić ich charakter. System rynny ukrytej Lindab jest dopełnieniem szerokiej oferty systemów rynnowych i pokryć dachowych Lindab. Jest to również ukłon w stronę architektów i inwestorów indywidualnych idących z duchem czasu, których fascynują proste i nowoczesne bryły budynków. Ich tworzenie nie byłoby możliwe bez zastosowania innowacyjnych rozwiązań budowlanych, które są nie tylko funkcjonalne, wykonane z dbałością o każdy szczegół, bezpieczne dla domu i jego mieszkańców, ale również estetyczne.

System rynny ukrytej Lindab idealnie wkomponowuje się w zwartą bryłę domów z dwuspadowym dachem, czyli bardzo popularnych obecnie i tańszych w budowie domów w stylu stodoły. Pozwala na bezpieczne ukrycie stalowych rur spustowych wewnątrz elewacji i estetyczne połączenie bezokapowego dachu z bryłą budynku.

Schemat elementy rynna ukryta Lindab
1. Maskownica rynny z deklem lewa • 2. Maskownica prosta • 3. Narożnik zewnętrzny 4. Narożnik wewnętrzny • 5. Maskownica rynny z deklem prawa • 6. Obróbka podstawy drewnianej 1 7. Obróbka podstawy drewnianej 2 • 8. Hak rynnowy doczołowy z regulacją • 9. Maskownica otworu

Jedynym widocznym elementem systemu rynny ukrytej jest estetyczna maskownica wykonana z trwałej, odpornej na warunki atmosferyczne blachy powlekanej. Maskownica mocowana jest bezpośrednio na hakach z regulacją poziomu. Odpowiednie uformowanie maskownicy stanowi jednocześnie wzmocnienie i usztywnienie elementu, chroniące cały system przed działaniem silnego wiatru. Bezpieczny montaż możliwy jest dzięki hakom, montowanym w odstępach 600 mm. Hak w rozmiarze 150 mm posiada regulację, dzięki której maskownica zawsze jest w pozycji poziomej. Haki pokryte są powłoką Magestic – innowacyjnym materiałem wykorzystującym powłokę cynkową, która została wzmocniona poprzez dodanie do stopu 3% magnezu i 3,5% aluminium. Rozwiązanie to pozwala nawet 20-krotnie zwiększyć trwałość produktu w porównaniu do czystej powłoki cynkowej.

System rynny ukrytej Lindab występuje w dwóch kolorach: czarnym i grafitowym ciemnym dzięki czemu idealnie komponuje się z pokryciami dachowymi Lindab – prostymi i nowoczesnymi w formie blachami na rąbek stojący Lindab FAP i PLX oraz panelami dachowymi na klik Lindab SRP Click. Rynna ukryta powstała w oparciu o system rynnowy Lindab Rainline. Okres gwarancji dla produktu wynosi 30 lat.

Więcej informacji o systemie rynny ukrytej Lindab.


Data publikacji: 27 września, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły