Rynny metalowe

Q Stalyo – minimalistyczne i ekonomiczne rynny stalowe o przekroju prostokątnym

System Q Stalyo PRO oferuje innowacyjne, a jednocześnie praktyczne podejście do modnych w ostatnich latach systemów rynien „kwadratowych”, zachowując korzystną cenę i minimalistyczny wygląd.

Stalowe rynny prostokątne o symetrycznym profilu o szerokości 125 mm oraz piony spustowe o wymiarach przekroju 80 x 80 mm wpasowują się estetycznie w nowoczesne trendy architektoniczne dzięki swojemu kształtowi oraz wykorzystaniu najbardziej popularnych kolorów zewnętrznej powłoki organicznej – grafitowego (RAL 7016) i czarnego (RAL 9005). Grubość powłoki lakierniczej wynosi 35 μm, a powłoka cynkowa to 275 g/m2 zgodnie z wymogami normy PN-EN 612:2006.

Innowacyjna metoda montażu rynien oparta na opatentowanym łączeniu zakładkowym Qnnect pozwala praktycznie wyeliminować typowe łączniki na rzecz łatwych w montażu połączeń klejonych. Dzięki temu zapewniona jest najwyższa szczelność oraz spójny efekt wizualny na poziomie rynny, gdzie łączenie rynien jest praktycznie niewidoczne. Dodatkowo, połączenie Qnnect zostało wyprofilowane w taki sposób, że standardowy hak doczołowy lub nakrokwiowy może zostać zastosowany w miejscu łączenia, całkowicie je zakrywając.

System Q Stalyo PRO
System Q Stalyo PRO

Wszystkie haki do rynien posiadają korpus wykonany z materiału o grubości aż 4 mm, co sprawia, że są niezwykle wytrzymałe. Uchwyty przypisano do klasy nośności H na podstawie testów obciążenia, co oznacza najwyższą z przewidzianych przez normę wyrobu PN-EN 1462:2006. To oznacza, że haki przeszły próbę wytrzymałości pod obciążeniem testowym 750 N, co przekłada się na wagę ponad 75 kg.

Należy zwrócić uwagę, że brak potrzeby wykorzystania standardowych łączników oraz symetryczny profil rynny z dwoma kapinosami w miejsce standardowego, masywnego wywinięcia pozwala zredukować zużycie materiału podczas produkcji oraz zmniejszyć ilość dodatkowych elementów podczas montażu, co znacząco obniża koszt systemu rynnowego. W ofercie dostępne są także łączniki dylatacyjne stosowane wyłącznie w długich ciągach rynien klejonych, które kompensują ekspansję termiczną elementów długich. Dzięki symetrycznemu profilowi rynny, narożniki systemu są uniwersalne (wewnętrzno-zewnętrzne), a ich sposób montażu opiera się na sprawdzonym połączeniu Qnnect.

System Q Stalyo PRO

Funkcjonalność i bezpieczeństwo zastosowanych rozwiązań systemu rynnowego zostały potwierdzone w Krajowej Oceny Technicznej, przygotowanej przez Instytut Techniki Budowlanej.

System Q Stalyo PRO posiada wyspecjalizowane elementy, takie jak haki ukryte i odpływy klejone, które pozwalają osiągnąć spójny poziom estetyki podobny do systemów rynnowych z maskownicami, bez konieczności wykorzystywania dodatkowych elementów, co może generować dodatkowe koszty. Dzięki wykorzystaniu metody łączenia rynien bez dodatkowych złączek, widok kształtek systemu jest zredukowany do minimum.

Q Stalyo PRO pokazuje, że praktyczne i minimalistyczne systemy rynien “kwadratowych” mogą być ekonomiczne, a jednocześnie łatwe i wygodne w montażu dla wykonawcy.


Data publikacji: 25 lutego, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły