Rynny metalowe

Kwadratowy system rynnowy NIAGARA – nowość Grupy Pruszyński

Nowoczesne konstrukcje i proste bryły – minimalistyczne trendy zawitały również na rynku budowlanym. Styl ten, tak mocno promowany w mediach, ma uzasadnienie nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również ma na uwadze dobro środowiska. Producenci materiałów budowlanych odpowiadają na zapotrzebowania inwestorów i proponują nowe wzornictwo na swoich wyrobach. Taką nowością są kwadratowe rynny NIAGARA.

Modernistyczne budynki potrzebują nowoczesnych rozwiązań – dlatego powstał kwadratowy system odwadniania NIAGARA. W tym wypadku estetyka łączy się z funkcjonalnością, ale przede wszystkim solidne wykończenie zapewnia trwałość i wytrzymałość na lata.

Kwadratowy system rynnowy NIAGARA – nowość Grupy Pruszyński
Kwadratowy system rynnowy NIAGARA – nowość Grupy Pruszyński
Kwadratowy system rynnowy NIAGARA – nowość Grupy Pruszyński
Kwadratowy system rynnowy NIAGARA – nowość Grupy Pruszyński

Kwadratowy kształt rynien tworzy aż cztery systemy montażu: okapowy, bezokapowy, gzymsowy i ukryty. Dzięki temu orynnowanie może zostać wyeksponowane lub schowane w elewacji – pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi zabezpieczeniami. Warto w takim przypadku zadbać o odpowiedniego, zaufanego fachowca. Ciekawym elementem występującym w kompleksowym systemie rynien kwadratowych jest maskownica. Jej uniwersalne zastosowanie zagwarantuje nam estetyczne wykończenie zarówno przy rynnie umiejscowionej na gzymsie, jak również przy zastosowaniu podbitki.

Montaż złączki odbywa się w nietypowy sposób, bo mocowana jest na samym końcu, a więc po umiejscowieniu rynien na hakach. Z początku zadziwiające rozwiązanie okazuje się prostszym rozwiązaniem – manewrowanie niewielką złączką jest łatwiejsze, niż długą rynną. Jeśli przyjrzymy się całemu systemowy, zauważymy dużą różnorodność wśród haków. Wynika to głównie z zastosowania dodatkowej spinki – blaszki zamocowanej od spodu, która ułatwia poprawny i solidny montaż maskownicy. Kwadratowy system rynnowy NIAGARA, to stalowe elementy pokryte obustronnie zabezpieczającą powłoką poliuretanową. Lakier ma grubość 50 μm i jest doskonałym zabezpieczeniem przed korozją. Odporny jest także na odbarwianie. Rynny kwadratowe są dostępne w dwóch kolorach: czarny (RAL 9005) i antracyt (RAL 7016).

Kwadratowy system rynnowy NIAGARA – nowość Grupy Pruszyński

Konserwacja

Pamiętajmy – aby system rynnowy działał bez zarzutu przez lata, należy odpowiednio o niego dbać. Najlepiej przed i po zimie usunąć liście, igliwie oraz pozostałe zanieczyszczenia zalegające w rynnach i rurach spustowych. Możemy wykorzystać do tego wodę z odpowiednim detergentem (przeznaczonym do powierzchni powlekanych). Nie należy czyścić rynien urządzeniami wykorzystującymi wodę pod wysokim ciśnieniem.

4.9/5 - (46 votes)

Data publikacji: 15 lipca, 2021

Autor:

4.9/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. wioślarz
    piątek, 16 lipca, 2021

    Modernistyczne i nowatorskie systemy odprowadzania wody z budynku, niejednokrotnie zaskakujące nazwami stanowią ciekawe rozwiązania. System Niagara, z racji kształtu i możliwości czterech rozwiązań może być zachęcający nawet dla wybrednych inwestorów. Oczywiście w każdym przypadku długowieczność systemu zależna jest głównie od regularnej konserwacji.

  2. Damian
    poniedziałek, 19 lipca, 2021

    klasyczne rynny były okrągłe zawsze i na widoku, okazuje się, że może wyglądać to inaczej. kwadratowa rynna działa tak samo, ale może być zamontowana na różne sposoby i nawet nie widoczna. kwadratowe systemy rynnowe też mogą być eleganckie.

Podobne artykuły