Rynny metalowe

Galeco BEZOKAPOWY – innowacje i ciągły rozwój

Na rynku każdego roku pojawiają się nowe technologie budowlane, które wprowadzają nowe rozwiązania i ułatwiają prace. Chęć nieustannego rozwoju oraz doskonalenia produktów cechuje również firmę Galeco, która wsłuchując się w potrzeby i opinie swoich Klientów stale rozwija swoje systemy rynnowe. Ma to również zastosowanie w przypadku nowoczesnego systemu rynny ukrytej, czyli systemu Galeco BEZOKAPOWY.

Jest to autorskie rozwiązanie Galeco, które pojawiło się na rynku po raz pierwszy w 2012 r. Wcześniej żaden z producentów nie oferował tak nowatorskiego rozwiązania, które opierałoby się na chowaniu rynny za maskownicą, a rury spustowej w warstwie ocieplenia. Dlatego system Galeco BEZOKAPOWY stał się prekursorem tzw. systemów bezokapowych i dalszej linii rynien o profilu kwadratowym. Mimo, że rozwiązanie Galeco powstało wiele lat temu, ciągle jest udoskonalane po to, aby montaż przebiegał szybciej i sprawniej oraz aby cały system spełniał aktualne wymagania budowlane.
W związku z tym firma Galeco w ostatnim czasie wprowadziła dwa nowe rozwiązania do systemu BEZOKAPOWEGO w postaci unowocześnionego odpływu oraz kwadratowej, termoizolacyjnej obudowy do rury spustowej.

Nowy odpływ Galeco BEZOKAPOWY

Najnowszy odpływ w systemie Galeco BEZOKAPOWY to tzw. odpływ klejony. Wykonany jest ze stali, a jego króciec z tworzywa pvc i połączony z mufą uszczelkową pvc. Jest to ulepszona wersja dotychczas stosowanego odpływu. Nowy odpływ nie wymaga nacinania, jak w poprzedniej wersji ani żadnej ingerencji w jego kształt przed zamontowaniem. Model ten pozwala także na skrócenie czasu montażu do kilku minut, co jest niezwykłym ułatwieniem dla wykonawców i dekarzy. Ponadto zastosowanie nowego odpływu wpływa na uszczelnienie całego systemu rynnowego i obecnie to rozwiązanie stanowi najbardziej szczelne połączenie poziomu rynnowego z pionem spustowym, pozwalając dodatkowo uniknąć błędów montażowych, które mogą spowodować uszkodzenia systemu lub jego nieszczelność.

Obudowa termoizolacyjna

Drugim elementem i rozwiązaniem, w które został wyposażony system BEZOKAPOWY, jest zupełna nowość w postaci kwadratowej obudowy termoizolacyjnej. Od początku istnienia systemu rury spustowe miały przekrój prostokątny, co odróżniało system BEZOKAPOWY na rynku od innych podobnych. Prostokątne rury znacznie łatwiej można było wkomponować w warstwę ocieplenia budynku, a mimo to firmy wykonawcze musiały same wykonać odpowiednią bruzdę w ścianie czy obudowę rury z materiału termoizolacyjnego, którym również były pokrywane ściany budynku. Galeco wyszło jednak naprzeciw potrzebom rynku i wprowadziło do sprzedaży dedykowaną termoizolacyjną obudowę.
Obudowa termoizolacyjna dla systemu BEZOKAPOWEGO to rozwiązanie systemowe, które pomoże obudować pion spustowy bez specjalnego docinania styropianu, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy pracę dekarzy.
Obudowa składa się z 4 części: przedniej ścianki o grubości 20 mm, tylnej ścianki o grubości 30 mm oraz dwóch bocznych ścianek o grubości 30 mm, które razem tworzą prostopadłościan izolujący 1,2 m rury.
Materiał, z którego wykonana jest obudowa to standardowy styropian EPS o współczynniku przewodności cieplnej λD = 0,037 W/(m·K). Podczas montażu istotne jest to, aby najpierw zamontować tylną ścianę obudowy o grubości 30 mm, następnie osadzić rurę i zamontować ją w obejmach, a na końcu zamontować ścianki boczne i przednią ściankę obudowy (20 mm).
Według wyliczeń, zastosowanie obudowy Galeco oraz użycie 6 cm płyty termoizolacyjnej PIR/PUR (zamontowanej za tylną ścianą obudowy) pozwala zachować współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie 0,2 W/m2K zgodnie z wymogami najnowszych norm wprowadzonych w 2021 roku. Rozwiązanie to jest wstanie zabezpieczyć dom przed tworzeniem się mostków cieplnych.


Data publikacji: 7 czerwca, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły