Akcesoria rynnowe

Drożność systemu to podstawa – akcesoria do rynien i rur spustowych RHEINZINK®

Nadchodzące jesienne szarugi stanowią dla systemu odwodnienia dachu poważny egzamin jakości. Aby uniknąć kosztownych napraw lub częstego wynajmowania ekipy do czyszczenia rynien i rur warto zastosować akcesoria do systemu rynnowego z blachy cynkowo – tytanowej RHEINZINK®.

Warunki pogodowe panujące jesienią nastręczają wiele trudności systemowi odwadniania dachu. Problemy zaczynają się tuż pod okapem, wewnątrz rynien. Gromadzą się w nich opadające liście, drobne gałęzie oraz brud, zmywany z dachu przez deszcz. Powstawanie tak zwanych czopów, które tworzą szczątki roślinności i błoto powoduje spiętrzanie i przelewanie się wody, która następnie ścieka po ścianach zewnętrznych budynku. W wyniku kontaktu z zabrudzoną deszczówką, fasada wymaga renowacji, zaś system odwadniania dokładnego czyszczenia. Dodatkowo w sezonie zimowym zalegająca w rurach spustowych wilgoć może doprowadzić do powstawania mikropęknięć i nieszczelności.
Firma RHEINZINK® proponuje kompletny system odwodnienia dachu wykonany z blachy cynkowo-tytanowej (potocznie zwanej tytan-cynk). Uzupełniony o akcesoria dodatkowe – Ochronę przed liśćmi (profil z blachy perforowanej) oraz innowacyjne rozwiązania Rewizji rury spustowej, zapewnia efektywność odprowadzania wody deszczowej, nawet w trudnych warunkach.

fot. Rewizja rury spustowej RHIEINZINK® z klapką fot. Rewizja rury spustowej RHIEINZINK® z klapką

Akcesoria dodatkowe niezawodną ochroną

Inteligentne rozwiązania w ramach systemu rynnowego RHEINZINK® zapewniają podwójne zabezpieczenie odwodnienia dachu. Ochrona przed liśćmi RHEINZINK® z blachy perforowanej, umieszczona wewnątrz koryta rynny gwarantuje niezakłócony odpływ wody deszczowej do rury spustowej. W zależności od rozmiaru rynny można dobrać profil o szerokości 100mm – 175mm. Prostota montażu umożliwia zamontowanie go na już istniejącym systemie rynnowym, bez zdejmowania dachówek i stosowania dodatkowych uchwytów. Wychwycone przez system opadające liście ulegają wysychaniu leżąc na siatce, a następnie są zwiewane przez wiatr. Drobne gałązki i inne, cięższe zanieczyszczenia nie wpadają do rynny, dzięki czemu mogą być w prosty sposób usunięte z siatki.

Mniejsze zabrudzenia, które przedostaną się przez otwory siatki mogą zostać sprawnie usunięte z rury spustowej, dzięki niekłopotliwej w obsłudze rewizji. Mechanizm przesuwania i długa mufa, zastosowane w systemie rynnowym RHIEINZINK® umożliwiają czyszczenie pionów kanalizacji deszczowej bez demontażu najniższej rury spustowej. Rewizję przesuwną rury spustowej RHEINZINK® przesuwa się w górę, rozłączając jedynie dolną obejmę. Czyszczenie, czy inne prace wymagające otwarcia rewizji, mogą być wykonywane niskim nakładem pracy i bez ryzyka powstania uszkodzeń. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznej Rewizji rury spustowej RHEINZINK® z klapką. Specjalne otwory do czyszczenia na rurze spustowej już nie są konieczne. Skorodowane śruby i uszkodzone uszczelki klap rewizyjnych należą do przeszłości.

fot. Rewizja przesuwna rury spustowej RHEINZINK® fot. Rewizja przesuwna rury spustowej RHEINZINK®

Już na etapie budowy domu, warto pomyśleć o rozwiązaniach pozwalających uniknąć w przyszłości zbędnych kosztów. Inwestycja w akcesoria dodatkowe do rynien i rur spustowych (rewizję przesuwną, rewizję z klapką oraz ochronę przed liśćmi) to stosunkowo niewielki wydatek, gwarantujący właściwe funkcjonowanie całego systemu rynnowego i jego niezawodność na lata.

cena netto:
Rewizja rury spustowej RHEINZINK® z klapką – od 66,88 zł do 143,43 zł (w zależności od średnicy i wykończenia rury spustowej)
Rewizja przesuwna rury spustowej RHEINZINK® – od 30,73 zł do 48,76 zł (w zależności od średnicy i wykończenia rury spustowej)
Ochrona przed liśćmi RHEINZINK® – od 23,18 do 24,70 zł/m (w zależności od średnicy rynny)

Producent: RHEINZINK Polska, www.rheinzink.pl

4.9/5 - (28 votes)

Data publikacji: 18 września, 2009

Autor:

4.9/5 - (28 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Diana
  czwartek, 17 stycznia, 2019

  Szczerze powiedziawszy nawet nie wiedziałam, że są takie rozwiązania aby rynny były drożne. Jest to wygodne rozwiązanie, jak wiadomo spadające liście to nie mały problem, rynny się po prostu zatykają trzeba co raz je czyścić. To rozwiązanie sprawia że nie trzeba tego robić tak często.

 2. inka2
  sobota, 19 stycznia, 2019

  Faktycznie dobry pomysł z tą siatką i rewizją dzięki temu mamy i zabezpieczenie przed różnymi zanieczyszczeniami i nie musimy demontować rynny w wypadku nagromadzenia dużej ilości np. liści.
  Ja nieświadoma tego dopiero co zamówiłam zwykłe rynny.

Podobne artykuły