Rynny

Ekonomiczna marka systemów rynnowych Q STALYO

Q STALYO to ekonomiczna marka firmy GALECO – czołowego dostawcy systemów odprowadzenia wody deszczowej. 25-letnie doświadczenie w branży i skoncentrowanie na zaspokajaniu potrzeb klienta skłoniły firmę Galeco do stworzenia odrębnej marki, która łączy w sobie wysoką jakość i estetykę z optymalizacją kosztów.

Produkty oferowane przez GALECO należą do klasy premium w kategorii systemów rynnowych. Z uwagi na duże w ostatnim czasie zapotrzebowanie na ekonomiczne rozwiązania, które jednocześnie odznaczają się nowoczesną stylistyką, firma GALECO zdecydowała się wykorzystać wiedzę i doświadczenie, tworząc nową markę systemów rynnowych. Produkty Q STALYO odpowiadają na oczekiwania inwestorów, zapewniając jednocześnie trwałość i estetykę na odpowiednim poziomie.

Systemy kwadratowe

W ofercie marki Q Stalyo znajdziemy kwadratowe systemy rynnowe: Q STALYO PRO i Q STALYO MIX-PRO. Łączy je forma, różni materiał. W pierwszym z nich wszystkie elementy są stalowe, drugi to niestandardowe połączenie stali i PVC. O ile poziom rynnowy w systemie MIX-PRO jest stalowy, to już do produkcji pionów spustowych zastosowano PVC, co pozwoliło na dalsze obniżenie kosztów. Wykorzystanie wysokiej jakości tworzywa sztucznego i procesu koekstruzji gwarantuje trwałość oraz odporność na czynniki atmosferyczne.

Nowoczesny minimalizm

Dążenie do minimalizmu ma swoje zalety nie tylko pod względem ekonomicznym. Projektując systemy nowej marki, specjaliści Galeco zadbali o to, by ich design odpowiadał bieżącym trendom architektonicznym. Prosty, symetryczny, kształt oparty na prostokącie świetnie prezentuje się na współcześnie wznoszonych budynkach. Sprawdza się zarówno w przypadku tradycyjnych konstrukcji z dachem okapowym, jak też w modnych ostatnio projektach tzw. nowoczesnej stodoły pozbawionej okapów. Wprowadzenie do oferty elementów, takich jak hak ukryty i odpływ ukryty sprawia, że system rynnowy wtapia się wizualnie w bryłę budynku i jest praktycznie niewidoczny. Paleta barw została ograniczona do dwóch kolorów cieszących się obecnie największą popularnością – czarni (RAL 9005) i grafitu (RAL 7016).

Symetryczny kształt

Systemy Q STALYO PRO i MIX-PRO posiadają opatentowany profil rynny symetrycznej. Taki kształt – oprócz walorów estetycznych – ma praktyczne zastosowanie podczas procesu montażu. Prostokątny symetryczny przekrój umożliwia obracanie rynny w przypadku powstania uszkodzeń na etapie transportu lub montażu. Symetryczne wywinięcie dwóch kapinosów do wnętrza rynny, zapobiega również wychlapywaniu wody.

Bez łączników, bez uszczelek – bez problemu!

W teorii najsłabszym ogniwem każdego systemu rynnowego jest sposób łączenia jego elementów. Uszczelki na łącznikach i zaślepkach ulegają deformacjom i rozszczelnieniom na skutek warunków atmosferycznych oraz upływu czasu. Wychodząc naprzeciw temu problemowi marka opracowała unikalne na rynku rozwiązanie QNNECT. Montaż rynien i narożników na zakład, przy użyciu specjalistycznego kleju uszczelniającego, zapewnia trwałe połączenie. Rezygnacja z łączników i uszczelek w zaślepkach przyczynia się do zmniejszenia ilości elementów, obniżenia kosztów systemu, a także przyspieszenia i uproszczenia montażu. Dzięki zastosowaniu dedykowanego kleju miejsce połączenia rynien jest niewidoczne, co korzystnie wpływa na estetykę wykończenia. Przy rynnach montowanych z wykorzystaniem łącznika bardzo często można zaobserwować problem opadania i rozszczelniania systemu. Bezłącznikowe rozwiązanie QNNECT eliminuje to zjawisko, zapewniając wysoką szczelność.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 13 października, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły