Porady

Folia na okno lustro weneckie – jak działa i kiedy może się przydać?

Cenisz sobie maksimum prywatności i jednocześnie kochasz wszechobecne przeszklenia? Jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek z zewnątrz mógł dojrzeć to, co dzieje się w Twoim domu – zainwestuj w folię na okno lustro weneckie. To dobry sposób, aby osłonić się przed ciekawskimi gapiami z zewnątrz.

Zakup stolarki okiennej z prawdziwego szkła weneckiego to spory wydatek sięgający nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Na szczęście na rynku dostępne są takie produkty, jak folia na okno lustro weneckie. Okleina tego typu doskonale sprawdza się w domach, gdzie domownicy chcą zachować maksimum prywatności przy jednoczesnym zastosowaniu ogromnych przeszkleń w salonie i w kuchni.

Folia na okno – lustro weneckie. Co warto wiedzieć o okleinach weneckich?

Nowoczesna folia okienna – lustro weneckie to produkt, który doskonale nadaje się
do zastosowania praktycznie na każdym oknie.
Wystarczy odpowiednio dopasować rozmiar folii, barwę, a także grubość materiału. Po przyklejeniu arkusza folii na okno, możesz cieszyć się prywatnością każdego dnia, a dodatkowo ochronić pomieszczenia przed oddziaływaniem promieni słonych w trakcie gorącego lata.

Efekt lustra weneckiego w postaci folii powoduje, że z jednej strony widać praktycznie wszystko, natomiast druga strona okna jest przysłoniona w 100% poprzez efekt lustra. Dzięki temu osoby znajdujące się na zewnątrz domu, np. na drodze, nie będą w stanie dostrzec niczego, co dzieje się w Twoim domu.

Lustro weneckie – folia na okno. Doskonała do domu, jak i do biura!

Profesjonalne folie weneckie na okna gwarantują połyskliwe wykończenie lub matowe, zależnie od potrzeb. Warto zaznaczyć, że to świetne rozwiązanie zarówno dla domów, jak
i do powierzchni biurowych.
Dlaczego warto zainwestować w taką folię? Oto kilka korzyści:

  • poprawa bezpieczeństwa nieruchomości lub biura – potencjalny złodziej nie dostrzeże wartościowych przedmiotów wewnątrz pomieszczeń,
  • ochrona pomieszczeń przed promieniami UV,
  • możliwość podkreślenia charakterystycznego stylu wykończenia nieruchomości,
  • maksimum prywatności, bez konieczności stosowania firan, zasłon i rolet.

Wszędzie tam, gdzie liczy się pełna prywatność, można zdecydować się na folię na okno. Lustro weneckie, czyli efekt uzyskany po naklejeniu arkusza folii utrzymuje się nawet przez
7 lat
, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania powierzchni przed przyklejeniem folii.

Ile trzeba zapłacić za folię na okno – lustro weneckie?

Całkowite koszty inwestycji w folie na okno lustro weneckie, są uzależnione od powierzchni przeszkleń. Im więcej okien do oklejenia folią, tym wyższe koszty przedsięwzięcia. Na cenę folii może wpływać też kilka innych parametrów technicznych, jak np. poziom:  przepuszczalności światła widzialnego, odbicia energii słonecznej, redukcji promieni UV oraz absorpcji energii słonecznej.

Ceny folii poliestrowej z efektem lustra weneckiego zaczynają się średnio od 1500 złotych netto za rolkę w rozmiarze 152×30 mb. Ostateczny koszt możesz ustalić tylko po wykonaniu dokładnych obliczeń powierzchni okien, gdzie ma zostać zastosowana folia wenecka.


Data publikacji: 2 marca, 2023

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły