Dachówka ceramiczna

Funkcjonalność i styl Dachówki Achat 10V w nowej odsłonie

Wysoka jakość wykonania w połączeniu z klasycznym designem – oto cechy ceramicznej dachówki Achat 10V marki BRAAS. W nowej wersji dostępna będzie z ulepszoną konstrukcją zamka bocznego i górnego, co poprawia szczelność oraz stabilność dachówki.

Wszyscy wiemy, jak ważne w życiu jest pierwsze wrażenie, a dach często stanowi wizytówkę całego budynku. Dlatego architekci przykładają do jego wyglądu tak dużą wagę. W nowej wersji dachówki BRAAS wyraźny profil fali z łagodnie poprowadzoną linią krawędzi znacząco wpływa na estetykę dachu. Achat 10V oferowany jest w trzech kolorach: naturalnej czerwieni oraz angoby miedzianej i antracytowej. Jednak wygląd to nie wszystko, dlatego klasyczny design uzupełniają nowoczesne technologie.

Lepsza stabilność sprawia, że mimo falistego kształtu dachówka nie kołysze się przy chodzeniu po dachu, zapewniając większe bezpieczeństwo podczas prac dekarskich i konserwacyjnych. Natomiast dzięki zaprojektowanym komputerowo i przetestowanym w tunelu aerodynamicznym nowym zamkom (górnym i bocznym), deszczówka jest natychmiast odprowadzana na powierzchnię dachówki, co zapewnia szczelność systemu dachowego w każdych warunkach pogodowych.

To nie koniec nowinek technicznych zastosowanych przy projekcie dachówki Achat 10V. Model ten należy do grupy dachówek przesuwnych o dużej tolerancji (sięgającej 30 mm), co sprawia, że dachówka jest ekonomiczna i łatwa w montażu. Dodatkowym atutem jest niska waga – metr kwadratowy dachówki podstawowej waży ok. 40 kg.

Funkcjonalność i stylDachówki Achat 10V w nowej odsłonie

Klasyczny, atrakcyjny wygląd produktu BRAAS połączył z innowacyjnymi rozwiązaniami poprawiającymi skuteczność odpływu deszczówki oraz bezpieczeństwem podczas montażu. Oferowany z 30-letnią gwarancją Achat 10V jest nie tylko dachówką podstawową – to kompletny system z szeroką gamą dachówek kształtowych i akcesoriów.

Tab. 1 Dane techniczne
parametr
Wymiary 292 x 470 mm
Długość krycia (łatowanie) ok. 360 – 390 mm
Średnia szerokość krycia ok. 251 mm
Zapotrzebowanie na 1 m2 ok. 10,2 – 11,1 szt.
Waga 1 sztuki ok. 3,9 kg
Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachowej 22°
Najniższe dopuszczalne pochylenie połaci 10°
4.7/5 - (3 votes)

Data publikacji: 3 maja, 2014

Autor:

4.7/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły