Kominki dachowe

Kominki boczne SIDEVENT – wentylacja dostępna tam, gdzie jej potrzebujesz

W odpowiedzi na potrzeby rynku Krono-Plast prezentuje kolejną nowość w swojej ofercie – linię kominków bocznych SIDEVENT. Produkty te służą estetycznemu i funkcjonalnemu zakończeniu przewodu wentylacyjnego lub odpowietrzającego wyprowadzonego przez ścianę, wszędzie tam, gdzie poprowadzenie przewodu przez dach może być kłopotliwe lub nieuzasadnione finansowo.

Kominki linii SIDEVENT montuje się na bosym końcu rury kanalizacyjnej fi 110 mm, a znajdująca się w zestawie rozeta, w sposób estetyczny maskuje połączenie rury, kominka i ściany. Na linię produktów SIDEVENT składają się 3 modele kominków: SIDEVENT ECO – stały kominek, cechujący się wyjątkową estetyką i ergonomicznym montażem. Umieszczone w czapce kominka poziomnice ułatwiają prawidłowe ustawienie go w pionie, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Pierścienie przestrzeni wywiewnej umożliwiają swobodny przepływ powietrza, zabezpieczając jednocześnie przed wejściem do wnętrza gryzoni, czy przedostania się różnych zanieczyszczeń.

SIDEVENT ROTO – z nasadą obrotową podłużną lub kulistą – nasada obrotowa kręci się pod wpływem wiatru, dzięki czemu w kanale tworzy się podciśnienie, które wspomaga wyprowadzenie powietrza na zewnątrz. Na mechanizm obrotowy składa się stalowa oś oraz dwa łożyska kulkowe osadzone w specjalnej niecce, zalane wysokiej jakości olejem o dużym zakresie temperatury pracy. Dobór kształtu nasady jest dowolny i zależy od gustu klienta czy projektanta.

Kominki boczne SIDEVENT – wentylacja dostępna tam, gdzie jej potrzebujesz

Kominki SIDEVENT niezależnie od wariantu w dolnej części posiadają siatkę, która umożliwia wydostanie się wilgoci na zewnątrz, a także wspiera ciąg w kominku. Wykonane są z wysokiej jakości polipropylenu, barwionego w masie i stabilizowanego UV, dzięki czemu zachowują swój estetyczny wygląd na lata, pomimo stosowania na zewnątrz. Produkty dostępne są w 5 kolorach, dopasowanych do elewacji lub dodatków w budynku.

Kominki boczne SIDEVENT – wentylacja dostępna tam, gdzie jej potrzebujesz
2.5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 4 września, 2023

Autor:

2.5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły