Kominki dachowe

Nowy kominek wentylacyjny od Krono-Plast! Zapraszamy do zapoznania się z kominkiem HIVENT

HIVENT to nowy kominek wentylacyjny dostępny w wersji izolowanej i nieocieplonej, zaprojektowany do skutecznego odpowietrzania kanalizacji oraz wentylacji grawitacyjnej. Czym wyróżnia się spośród konkurencyjnych rozwiązań?

Kominek wentylacyjny pełni w budynku bardzo ważną rolę, bo to właśnie on umożliwia efektywną wymianę powietrza zużytego na świeże. W efekcie ten relatywnie niewielki element zamontowany na dachu eliminuje zjawisko gromadzenia się wilgoci w pomieszczeniach, i co za tym idzie rozwiązuje problem pleśni, grzybów czy innych mikroorganizmów. A przecież jest sprawą oczywistą, że odpowiednia cyrkulacja powietrza i brak pleśni w domu służą nie tylko zdrowiu człowieka, ale również korzystnie wpływają na kondycję całego budynku.

Kominki wentylacyjne izolowane i nieizolowane stosuje się również w innych celach niż wymiana powietrza. Otóż elementy te mają za zadanie odpowietrzanie kanalizacji. Jest to bardzo ważne, bo nieprawidłowe wykończenie instalacji kanalizacyjnej sprawi, że w domu czuć będzie nieprzyjemny zapach ścieków, co może bardzo uprzykrzyć życie domownikom.

Kominek wentylacyjny KRONO-PLAST HIVENT

Projektując kominki wentylacyjne HIVENT, firma KRONO-PLAST położyła nacisk na skuteczność ich działania, wprowadzając szereg rozwiązań technicznych zwiększających efektywność. I tak na przykład pierścienie kominka mają taki układ, aby pomiędzy nimi była jak największa przestrzeń wywiewna, co pozwala na bardzo skuteczne wyprowadzanie wilgotnego powietrza. Zaprojektowano też nowy, bardziej efektywny system odprowadzania skroplin. W kominkach wentylacyjnych izolowanych zwiększono ponadto przestrzeń izolowaną oraz zastosowano zaawansowaną technologicznie, poliuretanową izolację o świetnych parametrach. Z tego powodu wariant z ociepleniem doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, w których panuje podwyższona wilgotność, np. w łazience czy kuchni.
Kominki wykonane są z wysokiej jakości polipropylenu, wzbogaconego stabilizatorem UV. Ten dodatek zapewnia trwałość koloru oraz jego odporność na czynniki atmosferyczne. Przekrój kominka na całej wysokości wynosi 150 mm, natomiast wysokość jest dopasowana do najnowszych norm i wynosi 480 mm wysokości od regulacji do góry kominka. Kominki wentylacyjne izolowane i nieizolowane HIVENT są kompatybilne ze wszystkimi podstawami do różnych rodzajów pokryć dachowych. Mogą to być np. blachodachówki, blachy trapezowe, blachy płaskie, istniejące pokrycia z gontów czy pap (podstawy z uszczelką butylową), a także nowe pokrycia z gontów i pap. Producent oferuje też podstawy do dachówek ceramicznych i betonowych, a także uniwersalne podstawy do niestandardowych blach.

Kominek wentylacyjny KRONO-PLAST HIVENT

Na uwagę zasługuje też rozbudowana gama kolorystyczna, obejmująca odcienie pasujące do ciemnych pokryć dachowych (czarny, szary antracytowy, szary platynowy), a także klasyczne brązy czy bardzo oryginalne i przykuwające wzrok czerwienie czy zielenie.

Aby kominek wentylacyjny działał prawidłowo, konieczny jest jego fachowy montaż. Z tego powodu w kominkach HIVENT producent zastosował system specjalnych poziomic, co ułatwia instalację i zmniejsza ryzyko błędów montażowych. Element przyłączeniowy umożliwia z kolei nieskomplikowane podłączenie systemowych akcesoriów, takich jak skraplacz i rura przyłączeniowa Kronoflex zarówno dla średnicy 125, jak i 150 mm.

Poza walorami technicznymi kominek HIVENT cechuje najwyższa estetyka wykonania, dzięki czemu będzie doskonale się prezentował na każdym dachu.


Data publikacji: 4 stycznia, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły