Kominki dachowe

Kominki wentylacyjne VILPE®

Skandynawska marka VILPE® od lat wyznacza nowe standardy w dziedzinie mocowań i produktów do wentylacji dachowej. Nawet w zakresie tak na pozór oczywistego produktu, jak kominek wentylacyjny mogą występować znaczące różnice jego parametrów, a co za tym idzie – praktycznych walorów użytkowych.

VILPE® to 40 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji innowacyjnych rozwiązań wentylacji dachowej i akcesoriów poprawiających jakość połączeń wszelkich urządzeń dachowych z połacią dachu. Wszystkie produkty są tak zaprojektowane, aby sprostać wymaganiom najtrudniejszych skandynawskich warunków klimatycznych. Posiadają certyfikację gwarantującą najwyższą jakość i zgodność z europejskimi wymaganiami. Wybór produktów VILPE® to inwestycja na lata. Produkty obejmuje 20-letnia gwarancja techniczna, w tym 10-letnia gwarancja trwałości koloru.

Kominek skrojony na miarę potrzeb

Kominki wentylacyjne stanowią jedną z ważniejszych grup asortymentowych oferty VILPE®. To produkty przeznaczone do instalacji zarówno w domach jednorodzinnych, zabudowie szeregowej, blokach mieszkalnych, jak i obiektach przemysłowych.

Kominki charakteryzują się odpowiednią wysokością – 500 i 700 mm, umożliwiającą wyprowadzenie kominka ponad połać dachu i bezpieczne użytkowanie także w ciężkich warunkach zimowych; rozpiętością średnic 125; 160; 200 i 250 mm i aerodynamicznym kształtem głowicy, co pozwala uzyskać wysokie parametry wentylacyjne. Ponadto kominki wyposażone są w izolację termiczną zabezpieczającą przed kondensacją pary wodnej (do wentylacji pomieszczeń mieszkalnych, łazienek i kuchni należy stosować tylko kominki wentylacyjne izolowane). Kominki izolowane mogą być również stosowane jako wylot powietrza z rekuperatorów lub innych urządzeń do wentylacji mechanicznej.
kominki-wentylacyjne-vilpe_2
Kominki można łączyć do przewodów wentylacyjnych o średnicach 110, 125, 150/160, 200 i 250 mm. Do instalacji niezbędne jest odpowiednie przejście dachowe.

Doskonałe dopasowanie

Kominki VILPE® mogą być instalowane zarówno na dachach skośnych (o kątach nachylenia poniżej 50°), jak i na dachach płaskich. Wystarczy zastosować odpowiednie do rodzaju dachu przejście dachowe. Skompletowanie potrzebnych dla danej inwestycji produktów nie stanowi najmniejszego problemu. Szeroka oferta przejść dachowych zapewnia idealne dopasowanie do każdego typu pokrycia dachowego. Zawiera zarówno modele uniwersalne, jak i dedykowane konkretnym typom dachówek, pokryć stalowych czy bitumicznych. Warto tu wspomnieć o wprowadzonym niedawno, innowacyjnym uszczelnieniu – kołnierzu 2K (pisaliśmy o nim w poprzednim numerze Dekarza i Cieśli) – to jedna z ostatnich nowości, przykład nieustannych starań VILPE® skoncentrowanych na ciągłym doskonaleniu produktów. Zastosowanie przejścia dachowego VILPE® z kołnierzem 2K gwarantuje bezkonkurencyjną szczelność połączenia kominka z przewodem wentylacyjnym.
kominki-wentylacyjne-vilpe_1

Pełna gama kolorów, prosty montaż

Przejścia dachowe, kominki wentylacyjne czy też wentylatory dachowe VILPE® charakteryzuje pełna paleta dostępnych kolorów i możliwości prostego montażu. Pasują do większości typów i nachyleń dachów oraz występują w sześciu najpopularniejszych kolorach.

Ich kolejną podkreślaną zaletą jest łatwy i bezpieczny montaż. Produkty VILPE® są projektowane w myśl zasady DIY. Jedna osoba może wykonywać wszystkie etapy instalacji zgodnie z instrukcjami instalacji. Zestawy zawierają wszystkie elementy wymagane do montażu i specjalne narzędzia nie są wymagane.

Więcej o produktach i rozwiązaniach VILPE znajdziesz na VILPE.COM/PL

VILPE/SK Tuote Poland Sp. z o. o.
Pietrzykowice, ul. Fabryczna 20d
55-080 Kąty Wrocławskie,
tel. +48 71 740 26 23
e-mail: biuro@vilpepoland. pl

4.4/5 - (13 votes)

Data publikacji: 26 listopada, 2015

Autor:

4.4/5 - (13 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły