Łupek

Łupek naturalny

Szlachetne i ekonomiczne pokrycie dachowe z charakterem, naturalne piękno, w najczystszej formie

Łupek jest produktem naturalnym. Jako materiał budowlany doceniany od wieków przez inwestorów i architektów. Wszechstronność zastosowań i duża wytrzymałość czynią z łupka materiał przyszłości. Różnorodność formatów i technik kryć umożliwiają dobór rozwiązań w zależności od potrzeb i upodobań inwestora. Aby dach czy fasada łupkowa cieszyła inwestora przez wiele lat i przetrwała próbę czasu konieczne jest zastosowanie materiałów sprawdzonych przez pokolenia. Firma Rathscheck powstała w 1793 roku, jej założycielem był Johan B. Rathscheck. Badania archeologiczne potwierdzają, że już Rzymianie pozyskiwali łupek z kopalni Katzenberg nad Mozelą której produkty dzisiaj oferuje firma Rathscheck.

Wszystko przemawia za łupkiem

1. Naturalny: Przed milionami lat natura stworzyła wspaniały materiał. Materiał, który jest wydobywany i obrabiany w czystej postaci i bez dodatków. Łupek jest optymalny pod względem fizjologii budowlanej. Jest naturalnym, zdrowym materiałem, dla którego obce są problemy utylizacji.

2. Trwały: Żywotność wielu produktów jest coraz krótsza. Łupek jest ponadczasowy i niedościgniony pod względem długiej żywotności. Okres 250 lat i więcej nie są rzadkością. Wydobywanie łupka i dalsza jego obróbka na powierzchni podlegają naszej surowej kontroli. Opracowane przez nas, własne metody kontroli, gwarantują niezmiennie wysoką jakość.

3. Wszechstronny: Różne techniki pokrycia są zgodne ze wszystkimi kierunkami stylów architektonicznych. Od klasycznych budowli, aż po nowoczesną architekturę łupek wyznacza normy na dachu i fasadach. Łupek to dojrzała decyzja na całe życie. Zainteresowanie nim stale rośnie.

4. Korzystny cenowo: W porównaniu kosztów zakupu i okresu eksploatacji łupek jest niezwykle ekonomiczny. Również opracowanie racjonalnych technik układania i formatów kamieni przyczyniło się do tego, że łupek jest obecnie dostępny dla każdego.

5. Nowoczesny: Łupek spełnia wymagania współczesnej sztuki budowlanej. Harmonizuje z wszystkimi stosowanymi materiałami budowlanymi, począwszy od szkła, przez beton, po stal i ożywia nowoczesną architekturę mocnymi kontrastami. Łupek jest ponadczasowy – nie tylko zawsze modny, lecz także nowoczesny.

6. Estetyczny: Naturalny materiał w szlachetnym gatunku nie pozostawia żadnych wątpliwości. Różnorodne klasyczne i nowoczesne wzory dekoracyjne dachów i fasad nadają każdemu budynkowi szczególnej estetyki o nieprzemijającej wartości: ponadczasowy, mocny i żywy.

Dalsze informacje i przykłady różnorodnych możliwości łupka znajdują się na stronie internetowej:
www.rathscheck.pl i www.skn.pl

Generalny przedstawiciel w Polsce Południowej:
Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o.
Ul. Kościelna 1
47-300 Krapkowice
www.skn.pl

5/5 - (12 votes)

Data publikacji: 1 stycznia, 2013

Autor:

5/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Gosia
    środa, 7 sierpnia, 2019

    Nie wiedziałam, że łupek ma aż tak wiele zalet. Jak dla mnie przemawiają najbardziej dwie cechy: trwałość i obojętność dla zdrowia czyli naturalność. Cena też nie jest bez znaczenia.

  2. Tomasz
    czwartek, 30 lipca, 2020

    Trwały to jest. Ale co jak jeden się ubije, np. na dole połaci? Wszystkie do zdjęcia żeby ten jeden wymienić?

Podobne artykuły