Dachówka ceramiczna

Nowoczesna dachówka płaska CREATON SIMPLA

Dostępna w nowej odsłonie, wielkoformatowa, ceramiczna dachówka płaska CREATON SIMPLA wyróżnia się wyjątkowym wzornictwem i najlepszymi parametrami użytkowymi. Nowoczesna, o doskonałych proporcjach i gładkiej powierzchni jest interesującą propozycją zwłaszcza dla inwestorów, których budynki wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne.


Dachówka płaska CREATON SIMPLA® wraz z dachówkami funkcyjnymi, oryginalnymi rozwiązaniami komunikacyjno-asekuracyjnymi z aluminium, membranami dachowymi tworzy kompletny system najwyższej jakości. Dachówka płaska CREATON SIMPLA, podobnie jak wszystkie pozostałe modele ceramiczne w ofercie marki CREATON, produkowana jest z najczystszej gliny, na bazie zaawansowanej technologii bezdotykowego wypału w poziomych H kasetach. Jej parametry techniczno-użytkowe i właściwości odpowiadają najwyższej klasie dla ceramicznych pokryć dachowych. Dachówka w nowej odsłonie dostępna jest w kolorze NUANCE czarnym matowym angobowanym. Jakie są zalety tego produktu i korzyści z jego wykorzystania dla dekarzy?

Zaawansowana konstrukcja i perfekcyjny montaż

Zastosowane w dachówce SIMPLA® rozwiązania technologiczne, takie jak: wzmacniające ożebrowanie spodnie, unikalna konstrukcja zamków czy podwójne odprowadzanie wody z powierzchni dachu czynią z niej produkt trwały, stabilny, wydajny (ok. 10,4 sztuki na m2), a jednocześnie prosty w montażu. Zwiększoną elastyczność i duże ułatwienie dla dekarzy stanowią specjalne zamki górne, zapewniające optymalną tolerancję przesuwu. Dzięki temu, istnieje możliwość dostosowania rozstawu łat na połaci. Nawet przy maksymalnym rozsunięciu dachówek, pokrycie dachu pozostaje szczelne.

Wyjątkową szczelność zapewniają też unikatowe zamki, które umożliwiają optymalny przepływ powietrza pod przykryciem. Wyposażony w wyjątkowo uwydatnione, podwójne zagłębienie zamek boczny zapewnia skuteczne odprowadzanie wody nawet przy silnym wietrze. Schodkowe przekrycie niezawodnie chroni zaś przed wnikaniem wody oraz zanieczyszczeń.
Nowa dachówka płaska CREATON SIMPLA, głównie dzięki wykorzystaniu dwóch nosków mocujących na spodniej stronie, to także zapewnienie większej stabilność dachówki na połaci. Tylko dwa punkty styku z łatą gwarantują efektywną wentylację połaci od spodu. Wytrzymałość produktu i odprowadzenie ewentualnych skroplin mogących pojawiać się na spodniej stronie poprawiają biegnące wzdłuż dachówki wzmacniające żebra w formie klinów.

Dachówka płaska CREATON SIMPLA®: łatwy motaż na każdym dachu, optymalne dostosowanie do rozstawu łat, skuteczna ochrona przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń, niezawodne i precyzyjne mocowanie dachówki, stabilność i spodnia wentylacja dachówek na połaci, zwiększona wytrzymałość na obciążenia

Dachówka płaska CREATON SIMPLA®: łatwy motaż na każdym dachu, optymalne dostosowanie do rozstawu łat, skuteczna ochrona przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń, niezawodne i precyzyjne mocowanie dachówki, stabilność i spodnia wentylacja dachówek na połaci, zwiększona wytrzymałość na obciążenia

Dachówkę SIMPLA® zaprojektowano z myślą o precyzyjnym, szybkim i nieskomplikowanym montażu. Przygotowany w niej fabrycznie otwór montażowy ułatwia sprawne i niezawodne zamocowanie na połaci. Precyzję zwiększa zaś dodatkowa regulacja umieszczona w miejscu mocowania klamry.

Dachówki funkcyjne i rozwiązania systemowe

SIMPLA® jest dostępna w wersji podstawowej wraz z szeroką gamą akcesoriów, do których należą dachówki funkcyjne, gąsiory ceramiczne z opatentowanym systemem mocowania FIRSTFIX®, elementy z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe, membrany dachowe oraz ozdoby kalenicy MANUFAKTUR. W ten sposób CREATON oferuje kompleksowy system dachowy, który jest nie tylko dużym ułatwieniem dla dekarzy, lecz również gwarancją najwyższej jakości dla użytkownika.

Dostępny dla dachówki system FIRSTFIX® to pewne i bezpieczne rozwiązanie umożliwiające mocowanie gąsiorów bez łaty kalenicowej i niezbędnych w tym przypadku wsporników – z zastosowaniem specjalnych klamer ze stali szlachetnej. Perfekcyjna konstrukcja zamków, wraz z wykorzystaniem dedykowanych membran marki CREATON, zapewnia ponadprzeciętną szczelność dachówki SIMPLA® w zakresie zapobiegania wnikaniu wody opadowej pod pokrycie przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Kluczowe jest odpowiednie dopasowanie rodzaju membrany, w zależności od stopnia nachylenia.

Designerska forma i nowoczesna kolorystyka sprawiają, że dachówka ceramiczna SIMPLA® znakomicie komponuje się z każdym rodzajem elewacji, popularnym wśród osób decydujących się na dom utrzymany w nowoczesnym stylu architektonicznym. Wszystkie zastosowane w formie dachówki rozwiązania konstrukcyjne wpływają na poprawę szczelności i trwałości pokrycia, przy jednoczesnym utrzymaniu łatwości jego montażu na połaci dachu.

4.4/5 - (49 votes)

Data publikacji: 7 lipca, 2018

Autor:

4.4/5 - (49 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Dariusz Staszek
  poniedziałek, 16 lipca, 2018

  Super blacho dachówka tez posiadam taka mimo tego że jest lekka to i ta trwałość i solidność. Daje gwarancje na czterdzieści lat by spokojnie do żyć starości nie martwiąc się o pokolenia i zmiany pokrycia dachu.

 2. Zadolony
  środa, 8 sierpnia, 2018

  Tydzień temu skończono układnie dachówki Simpla na moim dachu. Muszę przyznać że efekt jest REWELACYJNY!

 3. Lubecki
  poniedziałek, 13 sierpnia, 2018

  Rewelacyjnie się ta dachówka prezentuje. Taka prosta i nowoczesna. Kolor też dobrany idealnie do domu. Z chęcia miałbym u siebie taką dachówkę i moze tak będzie. Budowa jeszcze przede mną.

 4. Tomasz Władyczański
  wtorek, 16 października, 2018

  Nowa wersja Simpla od Creatona jest fajna, a do tego widzę, że wprowadzili wersję glazurowaną. Może w kolejnym roku dojdzie szersza oferta kolorystyczna. Mam nadzieję. Widać, że produkt sie rozwija.

 5. Grzesiek
  piątek, 8 marca, 2019

  super dchówka, tydzień temu skończyli mi kłaść dach 400m2 (dom parterowy) dachówką simpla czarny mat angoba – kładliśmy bez mijanki, efekt rewelacyjny, jesteśmy z żona zachwyceni

 6. Borger
  sobota, 23 marca, 2019

  Grzesiek, też się zastanawialiśmy czy naszą Simplę kłaść z mijanką czy bez. Ale wygrała opcja z. Wygląda na całości fajnie i tak ułożona wygląda “dynamicznie”, że też tak to określę. Bez mijanki pewnie bardziej spokojnie wygląda. Elegancko.

 7. bartmam07
  środa, 3 kwietnia, 2019

  Witajcie. Jakby ktos juz skoczyl swoj dach a kryl ta dachowka to poslijcie pare zdjec na bartus07@interia.pl

 8. Kasia
  poniedziałek, 23 grudnia, 2019

  Prosto wygląda tylko na zdjęciach-wizualizacji. W rzeczywistości gorzej ale i tak dachówka mimo nierówności jest piękna

 9. Wiesiunia
  czwartek, 19 sierpnia, 2021

  Może i fajna może i ładna ale czas oczekiwania kolosalny

Podobne artykuły