Akcesoria dachowe

Oryginalne spinki montażowe z oferty producenta dachówki – czy warto je wybrać?

Spinka to ważny element montażowy pozwalający na trwałe mocowanie dachówek do łaty. Ich prawidłowy montaż poprawia szczelność połaci, a także zapobiega przemieszczaniu się pokrycia, na przykład pod wpływem sił ssących wiatru. Dodatkowo, właściwe klamrowanie dachówek jest warunkiem osiągnięcia oczekiwanego efektu wizualnego na połaci. Korzyści te uzyskać można jednak wyłącznie w przypadku zastosowania oryginalnych, dedykowanych dla danego modelu dachówki produktów.

Popularne rodzaje spinek do dachówek

Najczęściej spotykanymi typami spinek do dachówek są wbijane oraz podwieszane. Pierwsze posiadają spłaszczone zakończenie, mające kluczowy wpływ na estetykę montażu szczególnie dachówek płaskich, na przykład SIMPLA czy KAPSTADT marki CREATON. Po zaczepieniu wpasowuje się ono w wycięcie bocznego zamka dachówki, nie kolidując z następną. Spinki podwieszane wyróżnia natomiast cienkie zakończenie wyprofilowane tak, aby pasować dokładnie do żłobień zamka. Od spodu ich spinka uformowana jest pod wymiar łaty, umożliwiając szybkie i pewne zahaczenie oraz właściwe napięcie spinki.

CREATON - Spinka podwieszana

Zalety wyboru oryginalnych spinek dachowych

Oryginalne spinki oferowane przez producenta wybranej dachówki są zwykle akcesoriami wchodzącymi w skład kompleksowych systemów dachowych. Takie rozwiązania oferuje na przykład firma CREATON Polska, która jest liderem na rynku dachówek ceramicznych i cementowych. Dzięki temu pozostają pod każdym względem dopasowane do danego modelu dachówki tej marki. Przekłada się to na ich szybki oraz wygodny montaż, co ułatwia i usprawnia pracę dekarzy, w efekcie koszt montażu całego dachu jest niższy.

Równie duże znaczenie mają kwestie związane z bezpieczeństwem. Profesjonalne rozwiązania zaprojektowane z myślą o danym zamku dachówki zapewniają stabilniejsze mocowanie i zwykle lepszy docisk elementów niż ich uniwersalne zamienniki. W rezultacie skuteczniej chronią dachówki przed przesuwaniem, a także możliwością wyrwania z połaci, co jest szczególnie istotne z uwagi na coraz częściej występujące gwałtowne zjawiska pogodowe.

Dodatkowo wykorzystanie podczas montażu tego typu rozwiązań stanowi również gwarancję atrakcyjnego wyglądu dachu. Zapobiegają one w lepszym stopniu występowaniu zjawiska „klawiszowania”, dotykającego zwłaszcza dachówek płaskich.

CREATON - Spinka wbijana do dachówek

Spinki CREATON, jakość i przystępna cena

W przypadku marki CREATON, każdy z modeli dachówki ceramicznej i cementowej posiada specjalnie zaprojektowany rodzaj spinki podwieszanej i wbijanej. Jak podkreśla ekspert marki, Michał Kacprzak – kierownik Akademii CREATON: „dachówki z oferty CREATON Polska, na przykład holenderka płaska TITANIA, płaska SIMPLA, inspirowana dachówką reńską KODA czy cementowa KAPSTADT – posiadają dedykowane spinki wykonane w opracowanej specjalnie przez naszych ekspertów technologii. Produkty cechują się wyróżniającą jakością i są dostępne w korzystnej cenie. Każda z naszych spinek została opracowana indywidualnie dla wybranego modelu dachówki CREATON, dzięki czemu pozostają z nimi w pełni kompatybilne”.

CREATON - Spinka wbijana

Wysoka funkcjonalność, trwałość, precyzyjny montaż, estetyka połaci i oszczędność kosztów to zalety, obok których nie można przejść obojętnie. Są to kluczowe korzyści przemawiające za wyborem oryginalnych spinek montażowych oraz dachówki instalowanej na połaci z oferty tego samego producenta.  

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 14 marca, 2023

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły