Łączniki

pgb-Polska – technika zamocowań na europejskim poziomie

Ponad ćwierć wieku temu, w Gliwicach założona została firma ESMARK, której główną osią działalności był handel importowanymi wkrętami do drewna i płyt karton-gips. Już dwa lata później rozwinęła skrzydła, rozpoczynając produkcję koszulek z tworzyw sztucznych do zamocowań. Zaledwie 5 lat od założenia, firma została zakupiona przez Belgów i dziś znana jest pod nazwą pgb-Polska. Kolejne lata mijają, a firma wciąż poszerza swoje portfolio.

Na dobrym gruncie

Kiedy pod koniec ubiegłego stulecia ESMARK rozpoczynała produkcję koszulek do zamocowań tworzywowo-metalowych, nikt nie przypuszczał nawet, że za chwilę stanie się częścią dużej grupy, stworzonej przez belgijską firmę Pennoit-Grootaert N.V. To zwiększyło jeszcze i tak już obiecujący potencjał przedsiębiorstwa, a na pewno mocno wzmocniło jego pozycję na rynku. Od 2017 roku firma działa w Zabrzu, na terenach należących do KSSE. Wybudowała tam zakład o powierzchni ponad 10 000 m2, w którym 3000 m2 przeznaczonych zostało na produkcję. Nowy budynek pozwolił na rozbudowę parku maszynowego i automatyzację produkcji, a to z kolei przyczyniło się do dalszego rozwoju i zrodziło bardzo ambitne plany.

– Na przestrzeni tak wielu lat cały krajowy sektor charakteryzował się znacznymi zmianami a firmy z branży inwestowały w rozwój. Z rynku nastawionego na prostą produkcję, ofertę tanich podstawowych produktów, słabych jakościowo, stopniowo następowała ewolucja w stronę asortymentu wyższej jakości, często innowacyjnego, gdzie już nie jedynym wyznacznikiem wyboru dostawcy jest cena – wspomina Krzysztof Biskup, General Manager pgb-Polska.

pgb-Polska – technika zamocowań na europejskim poziomie

Z gwarancją kompletności dostaw

W czasach występowania częstych problemów w łańcuchach dostaw, firma pgb-Polska poszczycić się może gwarancją terminowości i kompletności dostaw. Klienci otrzymują produkty wprost ze stanów magazynowych w Zabrzu, a ewentualne braki sprawnie uzupełniane są z centralnych magazynów w Belgii. Firma pgb-Polska oferuje bardzo szeroki zakres metalowych i tworzywowych elementów technik zamocowań. Co więcej, sprzedaje własny produkt rozpoznawalny na rynku w postaci zamocowań funkcjonujących pod marką SMART.

pgb-Polska – technika zamocowań na europejskim poziomie

– Wspólnie z naszym belgijskim partnerem stawiamy przede wszystkim na rozwój produkcji i budowę własnych marek pgb: SMART, PFS, HAPPAX i innych – wyjaśnia Krzysztof Biskup. – Oczywiście jesteśmy w stanie towar dostarczyć również w dowolnym opakowaniu w określony przez klienta sposób. To odpowiedź na widoczny trend na rynku zagranicznym, gdzie w branży kolejne marki własne rozwijają się w dynamiczny sposób – dodaje.
Ofertę firmy wyróżnia wysoka jakość oraz umiarkowane ceny. Nowoczesne podejście do produkcji przekłada się także na stosowane w zakładzie rozwiązania w zakresie logistyki. Od opakowań – kompaktowych i wygodnych, po zautomatyzowane systemy magazynowania i sortowania.
Wysoką jakość produktów potwierdzają polskie i europejskie aprobaty techniczne, a fakt spełnienia rygorystycznych wymagań jakościowych oraz wytrzymałościowych potwierdził Instytut Techniki Budowlanej.

Polska na czele odbiorców

Ponad 60% całkowitego obrotu firmy związane jest z polskim rynkiem zbytu. Portfolio klientów obejmuje hurtownie, sklepy, dystrybutorów zamocowań, ale także markety, producentów oraz firmy wykonawcze. Obecnie w związku z wprowadzeniem na rynek linii kołków do ociepleń, zakład planuje dalsze rozszerzenie rynków zbytu produktów o kolejne kraje – również pozaeuropejskie.
Aby sprostać wymaganiom klientów i podnieść konkurencyjność, firma opracowała własną technologię wytwarzania systemu mocowań do montażu dociepleń pionowych i poziomych, w ramach której możliwe jest wytwarzanie nowego produktu nie posiadającego odpowiednika na rynku.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 11 czerwca, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły