Dachówka ceramiczna

Pokrycie dachowe dla budynków z duszą

Heritage to polska firma rodzinna, zajmująca się produkowaniem ręcznie formowanej ceramiki budowlanej. Historia firmy sięga 1989 r. Wszystkie produkty wytwarzane są ręcznie w oparciu o tradycyjną sprawdzoną technologię.

Nie ma wątpliwości co do tego, że ręcznie formowane dachówki nadają budynkom niepowtarzalnych walorów estetycznych. Doskonałym przykładem takiego pokrycia jest dom jednorodzinny znajdujący się w okolicach Ostrołęki. Wykonawcą pokrycia dachowego jest firma Wilczyński Architektura i Budownictwo z Radzymina.
Na pokrycie składa się dachówka Heritage Medium oraz dachówki koszowe, grzbietowe i gąsior półokrągły.

Konstrukcja pod pokrycie

Konstrukcja pod pokrycie bazuje na pełnym deskowaniu. Na krokwiach o wysokości 20 cm ułożono deski i papę. Na tak przygotowaną konstrukcję zamontowano łaty i kontrłaty oraz położono dachówkę. Z kolei konstrukcja pod kosze przewiduje krokwie koszowe, do których schodzą się zwykle krokwie. Wzdłuż krokwi koszowych na każdej połaci są zamontowane kontrłaty i łaty. Co trzecia dachówka jest przykręcanadla usztywnienia konstrukcji i zwiększenia odporności na podmuchu wiatru.
pokrycie-dachowe-dla-budynkow-z-dusza_1

Kosze i gąsiory

Dachówki koszowe nie wymagają dodatkowych konstrukcji, a więc można powiedzieć, że kosze leżą samoistnie. Dachówka koszowa zakleszcza się bowiem na dachówkach podstawowych.

Gąsiory są montowane na zaprawie ze specjalnym barwnikiem, aby zaprawa nie odróżniała się kolorystycznie od pokrycia. Gąsiory mocuje się na zaprawę. Identycznie są układane również dachówki narożne, z kolei każda dachówka grzbietowa jest przykręcana.

Obróbki blacharskie wykonano z blachy miedzianej, a system odprowadzania wody z dachu bazuje na rynnach miedzianych.
pokrycie-dachowe-dla-budynkow-z-dusza_2
Dla wykonawcy pokrycia było to pierwsze doświadczenie z dachówką Haritage Medium. W pierwszej kolejności pracownicy firmy Wilczyński Architektura i Budownictwa byli przeszkoleni z układania pokrycia, po czym prace były wykonywane już samodzielne. Należy podkreślić, że oprócz pokrycia firma wykonała również obróbki blacharskie oraz elementy dekoracyjne wokół okien. Firma Kamila Wilczyńskiego zrealizowała również specjalnie przygotowaną dekoracyjną podbitkę dachową.

Firma Heritage zapewnia wykonawcy nie tylko bezpłatne szkolenia z układania pokrycia, ale również gwarantuje wsparcie podczas prac, po to, aby nie obciążać inwestora kwestiami technicznymi.

Jak podkreśla Kamil Wilczyński dachówka Haritage Medium doskonale wygląda na domach w stylu staropolskim i dworkowym. Można zatem powiedzieć, że to pokrycie jest przeznaczone dla „domów z duszą”.

Pokrycie dachowe dla budynków z duszą Pokrycie dachowe dla budynków z duszą Pokrycie dachowe dla budynków z duszą Pokrycie dachowe dla budynków z duszą Pokrycie dachowe dla budynków z duszą Pokrycie dachowe dla budynków z duszą

Więcej na www.heritagerooftiles.com

5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 10 grudnia, 2015

Autor:

5/5 - (7 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Hania
    poniedziałek, 14 października, 2019

    Faktycznie domek z duszą. Jeśli mamy domek w stylu dworku to musimy pomyśleć o specjalnych materiałach budowlanych, np. właśnie dachówki wykonywane ręcznie, aby nie zepsuć efektu.

  2. Jan
    niedziela, 5 lipca, 2020

    Każdy inwestor pragnie aby jego domy był piękny i interesujący pomijając oczywisty fakt że musi być przede wszystkim funkcjonalny i praktyczny. Przy pewnym wysiłku projektanta można uzyskać efekt oryginalności i nie wolno go wówczas zmarnować złym doborem materiałów. Widziałem wczoraj kanadyjczyka, który został wykończony w stylu domu z Prowansji. Efekt został pogłębiony doskonale dobraną dachówką ceramiczną w stary stylu z efektem patyny i doskonale zbudowanym tarasem na górze, zadaszonym tym samym dachem, ale konstrukcja tarasu z grubo ciosanych bali wygląda podobnie jak te z przed kilkuset lat. Cudo !!

Podobne artykuły