Dachówka ceramiczna

SIMPLA® – nowoczesna dachówka ceramiczna płaska CREATON

Specjaliści z firmy CREATON Polska doskonale rozumieją funkcje nowoczesnej architektury. Dachówka ceramiczna płaska SIMPLA® stanowi zaś odpowiedź na zapotrzebowania rynku – oszczędność form, proste kształty, a także czyste linie.

Nowoczesna architektura wyróżnia się tym, że z jednej strony stale poszukuje nowych form, a z drugiej wykorzystuje nowatorskie materiały budowlane. Architekci pozostają też wierni zasadzie funkcjonalności – obiekty budowlane mają być piękne w swojej prostocie i dopasowane do funkcji budynku. Idea „mniej znaczy więcej” wyraża to najlepiej.

Dachówka ceramiczna SIMPLA® – nowoczesny design

Czym wyróżnia się dachówka ceramiczna SIMPLA®? Przede wszystkim prostą geometryczną formą, znakomitymi proporcjami (30 x 50 cm), a także gładką i płaską powierzchnią. Dzięki temu pasuje na dachy współczesnych minimalistycznych budowli czy kubicznych brył, gdzie dominują beton i stal. Ponadto świetnie współgra ze stylistyką typowo europejskiego budownictwa z tradycyjnymi materiałami. Warto także zwrócić uwagę na ciekawe wersje kolorystyczne:

 • dachówka ceramiczna „FINESSE” czarna glazurowana,
 • dachówka ceramiczna „NUANCE” czarna matowa angobowana,
 • dachówka ceramiczna „NUANCE” w kolorze łupka angobowana.

Takie barwy stanowią interesującą alternatywę dla popularnych czerwieni i brązów, a dzięki nim budynek zyskuje niepowtarzalny charakter.

Dachówka ceramiczna SIMPLA® – na jaki dach?

Dachówki ceramiczne SIMPLA® świetnie sprawdzają się właściwie na każdym rodzaju dachu. Godne polecenia są zwłaszcza na dachy proste dwuspadowe, np. w budownictwie energooszczędnym. W nim to zwarte, proste, geometryczne bryły pozwalają przy okazji obniżyć koszty budowy. Dachówka ceramiczna SIMPLA® doskonale komponuje się z takimi materiałami elewacyjnymi, jak tynk, drewno, beton czy płytki z włóknocementu. Razem z nimi tworzy spójną, nowoczesną, jednorodną optycznie całość z lekko awangardową nutą.

Dachówki SIMPLA® pasują też do bardziej tradycyjnego budownictwa, w którym klasyczne wzory łączą się z nowoczesnymi materiałami. Zapewniają też staranne wykończenie dachu dzięki specjalnym akcesoriom, które tworzą z dachówką zintegrowany system dachowy SIMPLA®. W jego skład wchodzą dachówki funkcyjne, gąsiory ceramiczne z systemem mocowania FIRSTFIX, elementy obróbkowe z metalu i aluminium w kolorze dachówki podstawowej, klamry burzowe oraz folie dachowe. Wszystkie one gwarantują bezpieczeństwo, szczelność, a przez to trwałość i piękno dachu na lata.

Dachówka płaska SIMPLA® w nowoczesnym budownictwie

Dachówka płaska SIMPLA® w nowoczesnym budownictwie

Gwarancja jakości

Dachówka ceramiczna SIMPLA® powstaje ze złóż gliny w Widziszewie – starannie wyselekcjonowanych. To najnowocześniejsza w Europie fabryka dachówek marki CREATON, która działa w oparciu o nowatorską technologię popartą ponad 130-letnim doświadczeniem producenta. Warto zwrócić uwagę na aż 50-letni okres gwarancji. Parametry techniczno-użytkowe odpowiadają najwyższej klasie w dziedzinie ceramicznych pokryć dachowych. Dachówka ceramiczna SIMPLA® wyróżnia się też opatentowaną konstrukcją. Wzmacniające ożebrowanie na spodzie zapewnia niezwykłą wytrzymałość mechaniczną. Odprowadza też skropliny i gwarantuje prawidłową wentylację. Specjalne zamki odpowiadają za właściwy przepływ powietrza, sprawne odprowadzanie wody (dwa korytarze) oraz doskonałą szczelność. Na stabilność dachówek wpływają dwa spodnie zaczepy. Z kolei przemyślany system mocować pozwala na szybki montaż. Dachówka ceramiczna SIMPLA® jest przy tym elastyczna – tolerancja przesuwu wynosi ponad 30 mm za zamkach górnych. Pozwala to dostosować rozstaw łat na połaci i jeszcze lepiej poprawić szczelność.

Dachówka płaska SIMPLA® ma znakomite walory użytkowe. Zwraca uwagę nie tylko inwestorów, lecz także właścicieli pracowni architektonicznych czy specjalistów z obszaru pokryć dachowych. Daje też duże możliwości ciekawego projektowania dachu – zarówno w domach jednorodzinnych, realizacjach deweloperskich, jak i obiektach użyteczności publicznej.

4.8/5 - (35 votes)

Data publikacji: 1 listopada, 2016

Autor:

4.8/5 - (35 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. GREGOR
  wtorek, 22 listopada, 2016

  Faktyczniesienia to nie dachowka tylko dziadostwo jakiego jeszcze świat nie widział. Mi udało się oddać całą dostawę z budowy do składu bo jak rozpakowałem 2 palety to powiedziałem NIE CHCĘ TEGO CHŁAMU!
  Zareklamowałem na prawach rękojmi TOWAR NIE SPEŁNIA WYMOGÓW JAKIE PRODUCENT DEKLARUJE i tyle w temacie.

 2. xyz
  niedziela, 11 grudnia, 2016

  Creaton – napewno nie jest to gwarancja jakości !!!
  Może zgłebicie temat na swoim portalu nabicia Klientów przez Creatona w dachówkę bardzo niskiej jakości ?? zamieszczacie nie prawdziwe informacje, które zaraz za producentem dachówki wprowadzają Klientów w błąd.
  W Niemczech taki przekręt z dachówką jak w Polsce by nie przeszedł. Firma była by tam od razu spalona …

 3. Tomek
  wtorek, 24 października, 2017

  Jedna z lepszych dachówek jakie ostatnio instalowałem na dachu, długa gwarancja, dobre parametry, ciekawe możliwości jestem zadowolony, nie miałem problemów jakościowych towar otrzymałem w bardzo dobrym stanie.

 4. ola123
  niedziela, 5 listopada, 2017

  Bardzo dobrze napisany artykuł. Zawarte w nim informację są bardzo pomocne.

 5. AniaJ
  środa, 8 listopada, 2017

  Bardzo ciekawy artykuł, w którym zawarto mnóstwo cennych informacji. Z pewnością będą one pomocne nie tylko dla mnie.

Podobne artykuły