Dachówka ceramiczna

Smaragd – radość własnego stylu

Dachówka Smaragd wyraźnie odróżnia się kształtem i barwą od tradycyjnych dachówek. Forma rombu o lekko zaokrąglonych narożnikach czyni z niego jedną z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych propozycji w ofercie RuppCeramika. Ten ekskluzywny model tworzy na dachu specyficzny układ ze skośnymi liniami co w połączeniu z dużą powierzchnią krycia nadaje budynkowi bardzo oryginalny wygląd. Dachówkę można stosować przy dachach o pochyleniu już od 10°. Wyjątkowość tego modelu podkreśla fakt iż można go zastosować nawet na pionowych elewacjach, jako dachówkę okładzinową.

Dachówka rombowa Smaragd to jeden z najbardziej ekskluzywnych modeli w ofercie RuppCeramika, która poprzez swój kształt nadaje dachowi nowy, wyrafinowany wygląd. Krawędzie tej dachówki nie biegną równolegle do okapu, lecz diagonalnie. Dzięki temu wygląd dachu wyraźnie odróżnia się od wzorca zwykłych dachówek płasko profilowanych. Poprzez swoje zaokrąglenia i lekkie odstawanie, dachówka Smaragd budzi skojarzenia z tradycyjną powierzchnią krytą łupkiem. Jej powierzchnia pokrywana jest płynną warstwą glinki – tzw. angobą. W zależności od koloru jest to angoba matowa (w przypadku koloru antracytowego) lub błyszcząca. Powłoka ta sprawia, że dachówka posiada delikatnie błyszczącą powierzchnię i przez długie lata zachowuje intensywną barwę. Smaragd jest więc idealnym rozwiązaniem dla wymagających inwestorów.

Produkt charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Dopracowany, sprawdzony w tunelu aerodynamicznym, system zamków sprawia, że dachówka zapewnia szczelność już przy 16° nachylenia połaci dachu. Smaragd waży tylko 3,7 kg i jest bardzo wygodny w układaniu, ponieważ spełnia warunki typowej dachówki przesuwnej umożliwiając pokrycie niemal każdej długości krokwi. Smaragd wraz z kompletnym systemem dachówek kształtowych i akcesoriów dostępny jest w czterech kolorach: kasztanowym, tekowym, antracytowym i czarnym krysztale, które zostały tak dobrane, aby jak najlepiej współgrać z niespotykanym kształtem dachówki.

DANE TECHNICZNE

Długości krycia (łatowanie) 165-185 mm
Średnia szerokość krycia 433 mm
Zapotrzebowanie na 1m² Ok 12,5 -14 szt.
Waga jednej sztuki Ok. 3,7 kg
Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachu 16°
5/5 - (7 votes)

Data publikacji: 8 sierpnia, 2012

Autor:

5/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek K
    niedziela, 7 kwietnia, 2019

    Podoba mi si e taki oryginalny model dachówki i będę chciał taki w przyszłości zamontować na dachu mojego domu.Jest to dachówka oryginalna oraz posiada parametry techniczne,które mnie w pełni satysfakcjonują.Dachówka Smaragd jest pokryciem na miarę XXI wieku.

  2. Sandra
    czwartek, 26 września, 2019

    Faktycznie ta dachówka wygląda bardzo ekskluzywnie. Zdecydowanie odznacza się od innych dachówek swoim kształtem i profilami biegnącymi diagonalnie.

Podobne artykuły