Dachówka ceramiczna

Spinki SturmFIX – I dach ci z domu nie spadnie!

Jeszcze do niedawna nasz kraj szczęśliwie omijały wszelkie nieprzewidywalne zjawiska pogodowe. Gwałtowne burze czy tornada oglądaliśmy jedynie w kinie. Jednak w ostatnim czasie, w związku ze zmianami klimatycznymi, nie jest już tak sielsko. W tym roku pierwsza trąba powietrzna przeszła pod koniec maja nad Ziemią Łódzką w okolicach Sieradza. Skutkami takich zjawisk są często ofiary śmiertelne i znaczne zniszczenia zabudowań, powalone drzewa, zerwane dachy i linie elektryczne – ukazują one niszczycielską siłę wiatru. Dlatego należy zabezpieczyć swój dom przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Ciekawą propozycję przedstawiła firma Wienerberger, która wprowadziła nowy system SturmFIX do mocowania dachówek ceramicznych Koramic.

Co prawda sezon na trąby powietrzne właśnie się zakończył, ale warto zabezpieczyć się przed następnym. Budując nowy dom warto pamiętać, że mogą nas spotkać różne niebezpieczne sytuacje i należy wybrać takie rozwiązania, które zapewnią maksymalną ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Płaski dach ze względu na swoją konstrukcję i dachówki ceramiczne z uwagi na swój optymalny ciężar, skutecznie stawiają opór siłom ssącym powietrza. Jednak aby zabezpieczyć dach przed destrukcyjnymi podmuchami wiatru, firma Wienerberger opracowała innowacyjny system montażu. Zasada działania SturmFIX polega na mocowaniu dwóch dachówek przy użyciu zaledwie jednej spinki.

Dachówki, które można mocować przy użyciu spinek SturmFix to następujące modele marki Koramic: Renesansowa Alegra 9, Renesansowa Alegra 12, Marsylka Mondo 11, Holenderka Cavus 14, Romańska Karthago 14 oraz Płaska Actua 10.
Dla ułatwienia, do wszystkich wymienionych produktów stosuje się ten sam model spinki, co jest niezwykle korzystne i dla dekarzy i dla sprzedawców.
Dzięki nowoczesnym spinkom mocującym jesteśmy w stanie zapewnić maksymalną trwałość ceramicznych pokryć dachowych i uniknąć kosztownych remontów. To daje duże poczucie bezpieczeństwa i zdrowy, spokojny sen mieszkańców.

Spinki SturmFIX - I dach ci z domu nie spadnie!

Warto zaznaczyć, że Spinki SturmFIX posiadają Aprobatę Techniczną ITB AT-15-9001/2012. Produkt otrzymał również rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

ASZ

4.8/5 - (10 votes)

Data publikacji: 17 września, 2013

Autor:

4.8/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Malinka
    wtorek, 8 października, 2019

    Tyle jest ostatnio różnych reportarzy gdzie został zerwany dach, że aż człowiek się boi, żeby go też to nie spotkało. Czasem taki efekt daje niedbale wykonany dach w połączeniu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeśli jest jednak sposób, aby się przed tym zabezpieczyć to należy z tego skorzystać.

Podobne artykuły