Rynny

Stalowa rynna kwadratowa Flamingo iQ – Inteligentna estetyka

Dzisiejsze budownictwo wymaga innowacyjnych rozwiązań podkreślających nowoczesną stylistykę domów. Stalowa rynna kwadratowa Flamingo iQ marki Budmat reprezentuje eleganckie wzornictwo, podkreślając piękno każdego budynku. To także imponująca efektywność odbioru deszczówki i niezawodna drożność. W komplecie z innymi produktami od tego samego producenta otrzymujemy dach, który przetrwa w doskonałej kondycji przez długie lata…

Perfekcyjny kształt idzie w parze z niezawodnym materiałem

Flamingo iQ wyróżnia się doskonale dopracowanym kształtem, który zachowuje idealnie równą linię bez efektu falowania. Złagodzone promienie gięcia, perfekcyjnie gładka, jednolita powierzchnia oraz podwójna wulstwa skierowana do wewnątrz to cechy charakterystyczne dla tego produktu. Prosta, lecz elegancka stylistyka doskonale pasuje np. do domów w typie nowoczesnej stodoły, podkreślając ich imponujące, ale zazwyczaj nieskomplikowane bryły.

Z punktu widzenia inwestora, obok najwyższego poziomu estetyki, bardzo istotna jest trwałość i odporność na niekorzystne warunki środowiskowe. Wysokogatunkowa stal GreenCoat RWS PRO z renomowanej szwedzkiej huty SSAB jest gwarantem wysokiej jakości na długie lata. Obustronna powłoka lakiernicza zawiera ziarna polimeru, dzięki czemu powierzchnia rynny nie jest narażona na zarysowanie. Specjalnie dobrana zawartość cynku w mieszance gwarantuje ochronę przed działaniem ekstremalnych warunków pogodowych. Co ważne, Budmat oferuje system rynnowy Flamingo iQ z aż 50-letnią gwarancją, co dla wielu nabywców jest bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze docelowego systemu dla ich domu.

Inteligentna estetyka, wyjątkowa efektywność

Rynna kwadratowa Budmatu doskonale podkreśla piękno każdego domu. Szczególnie pięknie komponuje się z nowoczesną architekturą. Jest dostępna w dwóch klasycznych kolorach: czerni i antracycie. Sprytnie zaprojektowane ukryte mocowania dają efekt systemów rynnowych z maskownicą. W tym przypadku podparcie rynny przeniesiono do jej wnętrza. Haki ukryte są dostępne w dwóch wersjach: mocowanej do deski czołowej i do krokwi. Co więcej, cechuje je ponadnormatywna nośność, przekraczająca wymagane 75 kg obciążenia. Nowo zaprojektowany dystans u podstawy haków poprawia cyrkulację powietrza i dodatkowo zabezpiecza dach pod pasem nadrynnowym. W ten sposób chroni jego kondycję na długie lata.

Poza kwestiami estetycznymi, warto zwrócić uwagę na wysoką efektywność odbioru wody w stosunku do rozmiaru rur spustowych. System Flamingo iQ pozwala obsłużyć do 180 m2 dachu na jednym spuście, oczywiście w zależności od jego posadowienia. Z tą rynną możemy być spokojni o bezpieczeństwo nawet w przypadku ulewnego deszczu.

Rynnę Budmatu łatwo utrzymać w czystości. Złagodzone promienie gięcia zapobiegają osadzaniu się w narożnikach zanieczyszczeń takich jak: liście, pył czy szyszki. Niezawodna drożność i efektywność odbioru deszczówki zyskuje szczególne uznanie w obliczu zmieniającego się klimatu i coraz częstszych anomalii pogodowych.

Bezpieczny i efektywny montaż dzięki sugestiom dekarzy

System Flamingo iQ zaprojektowaliśmy z aktywnym udziałem dekarzy, by maksymalnie zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo montażu. Orynnowanie ma symetryczny przekrój, dzięki czemu można je montować dowolną stroną bez konieczności obracania rynny podczas pracy na wysokościach. Większość elementów systemu łączy się na click. Ponadto, przy demontażu nie ma potrzeby zdejmowania pasa nadrynnowego. Zastosowanie produktów intuicyjnych w montażu przyspiesza realizację inwestycji, a doskonałe dopasowanie elementów systemu zapewnia najwyższy poziom estetyki.

Komplet zawsze wygląda lepiej – oferta Budmatu

Budowa bezpiecznego i pięknego domu wymaga użycia dobrych materiałów. W ofercie Budmatu, producenta rynny Flamingo iQ znajdziemy także m.in. wysokojakościowe pokrycia dachowe, obróbki dekarskie, podsufitki, elewacje czy ogrodzenia. Wszystkie produkty są wykonane z tego samego materiału i są dostępne w tej samej gamie kolorystycznej, dzięki czemu cały dom jest spójny wizualnie.

Flamingo iQ

Blachodachówki modułowe – łatwy montaż, zachwycający efekt

Jednym z bestsellerów Budmatu  są blachodachówki modułowe, które stanowią odpowiedź nie tylko na oczekiwania inwestorów, ale także doświadczonych dekarzy. Fabrycznie przygotowane otwory i miseczki montażowe usprawniają pracę fachowców, a podtłoczenia wzdłuż przetłoczeń i podwinięcie dolnej krawędzi arkusza zapewniają niezwykłą estetykę połączeń jednocześnie przedłużając żywotność dachu. Do każdej z blachodachówek można dobrać dedykowane akcesoria – wiatrownice, gąsiory wraz z zakończeniami, listwy wentylacyjne czy pasy podrynnowe. Taki zestaw pozwala otrzymać kompletny i piękny dach, który zachwyca nawet najbardziej wymagających.

Panele dachowe dla nowoczesnych domów i nie tylko…

Kolejną ciekawą propozycją na dach są panele IRON Click, które dają o wiele więcej możliwości aranżacji niż tradycyjna blacha na rąbek. Doskonale komponują się z projektami domów typu „nowoczesna stodoła”, harmonizując z prostą formą brył. Co ważne, panele są dostępne w kilku powłokach i w szerokiej gamie kolorystycznej.

Spersonalizowane ogrodzenie podkreśla piękno domu

Wykończony dom zasługuje oczywiście na piękną aranżację otoczenia. System ogrodzeniowy Variante marki Budmat  sprawdzi się zarówno jako nowoczesne, eleganckie ogrodzenie posesji, ale także jako przesłona balkonowa czy element dekoracyjny elewacji. Poziome lamele o różnej szerokości i niewielkim rozstawie to uniwersalne rozwiązanie świetnie komponujące się w projektach domów o różnorodnej stylistyce.

Piękna, efektywna rynna w szerokiej ofercie Budmatu

System Flamingo iQ jest kompatybilny ze wszystkimi dachami i akcesoriami dachowymi marki Budmat, dzięki czemu możemy wybierać spośród wielu wariantów. Kompleksowość oferty jest gwarancją spójności rozwiązań technicznych, kolorystyki i materiału, które trudno uzyskać dobierając produkty różnych marek.  

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 19 stycznia, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły