Tam gdzie liczy się czas…

Narożnik PVC
Narożnik PVC 

Galeco to bogata oferta innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów rynnowych i dekoracyjnych wykończeń okapów. Połączenie najnowszych technologii produkcji z niepowtarzalną estetyką sprawiło, że marka Galeco stała się synonimem jakości i trwałości.

Idealne dopasowanie systemu rynnowego do bryły budynku to nie lada wyzwanie. Dotychczas każdy, chcąc uzyskać na dachu nietypowy kąt montażu, musiał zdejmować miarę na placu budowy, a następnie poprzez firmę handlową kontaktować się z producentem i czekać na produkt finalny, który nierzadko odstawał od oczekiwań i nie pasował idealnie. Po za tym oczekiwanie na tego typu element jest bardzo czasochłonne co powoduję wstrzymanie prac dekarskich generując dodatkowy koszt montażu. Dlatego też, w 2010 roku firma Galeco wprowadziła do swojej oferty dwa innowacyjne produkty – pierwsze na rynku narożniki zewnętrzne regulowane w systemach z PVC i STALI, dzięki którym od ręki dostępny jest łuk, który w zależności od kąta dachu można w prosty sposób samodzielnie zainstalować.

Narożnik regulowany w systemie Galeco STAL

Produkt składa się z dwóch części (regulowanej i bazowej), przeciętych symetrycznie pod kątem 45°. Obie połówki standardowo posiadają uszczelki o szerokości 70 mm oraz kluczykowy system montażu. Wsunięcie połówki regulowanej w bazową pozawala uzyskać interesujący nas kąt w przedziale od 105° do 135°. Co warte podkreślenia, narożnik regulowany możemy ręcznie dociąć, dzięki czemu pożądany kąt zwiększy się aż do 165°. Pomiędzy obie połówki narożnika wprowadzamy specjalny klej uszczelniający, natomiast same połówki łączymy na zakładkę listkami montażowymi. Specjalnie zaprojektowane otwory umożliwiają dodatkowe zespolenie listków za pomocą nitów.

Narożnik regulowany w systemie Galeco PVC

Narożnik zewnętrzny regulowany - STALNarożnik zewnętrzny regulowany – STAL

Podobnie do narożnika regulowanego w systemie Galeco STAL, produkt składa się wyjściowo z dwóch części – regulowanej i bazowej. Na powierzchni części bazowej znajdują się linie oznaczające kąty rozwarcia narożnika. W celu otrzymania interesującego nas kąta docinamy ręcznie część bazową, przedział kąta w zależności od naszych potrzeb kształtuje się od 90° do 150°. Po otrzymaniu właściwego kąta rozwarcia obie połówki łączymy za pomocą kleju do PVC. Oprócz korzyści wynikających ze skrócenia czasu montażu, zastosowanie nowego narożnika firmy Galeco generuje korzyści finansowe. Wynika to z faktu, że przy uszczelkowym połączeniu narożnika z rynną nie ma potrzeby stosowania łączników co obniża koszt całego systemu.

Od dziś stosując nowe narożniki firmy Galeco w systemie STAL i PVC, wykonawca zyskuje:

  • CZAS – zastosowanie nowych produktów Galeco pozwoli znacznie skrócić czas wykonania inwestycji w porównaniu z zastosowaniem produktów konkurencyjnych
  • PRECYZJĘ – wyeliminowanie pomyłek w ustalaniu właściwego kąta narożnika
  • PIENIĄDZE – narożniki wyposażone są w uszczelki co eliminuje konieczność stosowania dwóch łączników podnoszących cenę produktu.

Nowość w ofercie Galeco

W marcu 2011 roku oferta Galeco została wzbogacona o kolejny produkt – pod- KOLORY wg. PANTONE MATCHING SYSTEM NIEBIESKI: 541 c ¯Ó£TY: 1235 c sufitkę dachową typu siding, wykonaną z PVC. System nosi handlową nazwę Galeco DECOR i wraz z systemami rynnowymi naszej firmy będzie stanowił kompletną dekorację domu.

System rynnowy GalecoSystem rynnowy Galeco

Elewacja budynku, dach oraz okna stanowią wizytówkę każdego domu. Warto zatem zadbać, by poszczególne elementy stanowiły spójną kompozycję estetyczną, a także zapewniały ochronę i szczelność całej konstrukcji. Podsufitka Galeco Decor, przeznaczona do zabudowy okapu dachu na zewnątrz budynku, zapobiega zawilgoceniu ocieplenia dachowego, a dodatkowo zabezpiecza przed utratami ciepła. Co więcej, możliwość wyboru odpowiedniego koloru paneli ułatwi dopasowanie podsufitki do fasady oraz stolarki otworowej.

Podsufitka dachowa Galeco Decor została zaprojektowana z myślą o wykończeniu dachu, czyli mówiąc najprościej – do osłonięcia krokwi wystających poza połać blachy lub dachówek. Jej głównym zadaniem jest ochrona fragmentów najbardziej narażonych na działania promieni słonecznych, zacinającego deszczu czy nawisów śnieżnych. Montaż podsufitki zabezpiecza także przed zagnieżdżeniem się ptaków w konstrukcji dachowej. Podbitka Galeco Decor umożliwia dodatkowo podwieszenie lampy zewnętrznej, która oświetli podwórko lub w elegancki sposób podkreśli estetyczne walory naszego domu.

Podsufitka Galeco DecorPodsufitka Galeco Decor

Podsufitka Galeco Decor – dekoracja z najwyższej półki

System podsufitki Galeco Decor umożliwia w szybki i prosty sposób montaż paneli typu siding służących do zabudowy okapu dachowego na zewnątrz budynku. Pełen asortyment rozwiązań: podsufitka pełna, podsufitka wentylowana, a także listwa montażowa typu „J” pozwala samodzielnie poprawić estetykę budynku i zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jest to możliwe dzięki polichrolkowi winylu, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie, jak również korozję. Co więcej, niewielka waga poszczególnych elementów systemu Galeco Decor umożliwia montaż paneli nawet na delikatnych konstrukcjach. Z kolei odporność na wahania temperatury oraz wilgoć, jak również brak potrzeby konserwacji gwarantują niezmienny wygląd podsufitki Galeco Decor nawet po wielu latach. Niezwykle ważnym elementem podbitki jest jej kolor oraz możliwość dopasowania do barwy poszycia dachu. Galeco Decor dostępna jest w czterech popularnych kolorach: złoty dąb, orzechowy, grafitowy oraz ciemnobrązowy. Podsufitka w eleganckich odcieniach umożliwia kompozycję z pozostałymi elementami fasady zarówno na zasadzie kontrastu, jak i idealnej harmonii kolorystycznej.

www.galeco.pl

Data utworzenia: 05.07.2011


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły