Akcesoria dachowe

Akcesoria okapu Toolco

Akcesoria dachowe firmy Toolco są powszechnie stosowane przez dekarzy i cieśli z racji szerokiego wyboru konkretnych rozwiązań i kolorów oraz wysokiego poziomu jakości. Nie inaczej jest w przypadku akcesoriów okapu. Chodzi tutaj w szczególności o pas okapowy w formie listwy oraz grzebień okapowy. Przyjrzyjmy się nieco bliżej ich właściwościom.


Okap uznaje się za jeden z najważniejszych elementów dachu, który ma za zadanie zapewnienie prawidłowej wentylacji połaci dachowych. Stąd też odpowiednie akcesoria okapu muszą zagwarantować optymalną wentylację konstrukcji dachu, chroniąc przy tym przestrzeń znajdującą się pod połacią przed dostępem ptaków, gryzoni i owadów.

Pas okapowy

Pas okapowy

Pas okapowy w formie listwy

Pas okapowy w formie listwy zabezpiecza część okapową dachu. Produkt ten jest odporny na działanie korozji oraz doskonale odprowadza wodę do rynien z powierzchni połaci dachowych. Oprócz tego uniemożliwia przedostawanie się wody lub śniegu pod pokrycie. Należy zwrócić uwagę na szybki montaż pasa.
Pas okapowy w formie listwy jest dostępny w kolorze czarnym (RAL 9005), brązowym (RAL 8017), kasztanowym (RAL 8012), ceglastym (RAL 8004), antracytowym (RAL 7016) oraz wiśniowym (RAL 3004). Dostępne długości pasa to 1 m i 2 m.

Grzebień płaski (wróblówka)

Grzebień płaski (wróblówka)

Grzebień okapowy

Grzebienie okapowe pozwalają na zabezpieczenie części okapowej dachu przed przedostawaniem się ptaków pod połać dachową. Dzięki odpowiedniej elastyczności dopasowują się do profilu pokrycia, a specjalne wycięcia zapewniają łatwy montaż.
Grzebień okapowy płaski wykonuje się z polipropylenu barwionego w masie ze stabilizacją UV. Tym sposobem grzebień jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, procesów starzenia oraz promieniowania UV. Istotna cecha elementu to również możliwość idealnego dopasowania do profilu pokrycia, a system łączenia ułatwia montaż. Grzebień ma długość 100 cm i wysokość 8 cm. Wybrać można pomiędzy kolorem czarnym, brązowym i ceglastym.

Siatka ochronna Rollkap

Siatka ochronna Rollkap

Przydatne rozwiązanie stanowi także grzebień okapowy z kratką wentylacyjną, który oprócz powyższych właściwości dodatkowo zapewnia skuteczną cyrkulację powietrza. Z oferty firmy Toolco wybrać można również siatkę okapową Rollkap. Jej długość to 5 m przy szerokości 5, 8, 10 i 15 cm.

Toolco
ul. Komunalna 11, 15-197 Białystok
tel. +48 508 403 426
e-mail: roofsystem@toolco.pl


Data publikacji: 5 grudnia, 2017

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły