Fotowoltaika

Dach fotowoltaiczny montowany przez dekarzy – SOLROOF

Opierając się na zdobytym doświadczeniu BP2 zaprojektowało stalowy panel fotowoltaiczny FIT VOLT produkujący odnawialną energię, który jest kompatybilny z panelem FIT – uzupełniającym połać dachu systemu SOLROOF.

FIT VOLT to zintegrowany panel fotowoltaiczny, którego podstawą techniczną jest modułowy panel dachowy FIT. Dzięki temu możemy mieć pewność, że oba produkty dobrze do siebie pasują i stanowią kompletne rozwiązanie.

Arkusze łączone są za pomocą sprawdzonych i docenionych na rynku rozwiązań BP2, takich jak podwinięcie panelu przy części okapowej BEND LOCK (maskuje i zabezpiecza krawędź ciętą oraz eliminuje konieczność używania wkrętów), a także wycięcie rogu przetłoczenia EASY LINK (pozwala na lepsze dopasowanie arkuszy) – relacjonuje dyplomowany mistrz dekarstwa Waldemar Piela.

Rozpoczynając montaż zintegrowanego systemu SOLROOF niezbędne jest przygotowanie deskowania ażurowego, które pozwala na odpowiednią wentylację zintegrowanych paneli fotowoltaiczny. Jednocześnie system SOLROOF gwarantuje optymalną szczelność i wysoką jakość estetyki, a dzięki przemyślanej metodzie montażu instalacji elektrycznej – bezpieczeństwo wykonawców i użytkowników. 

Bezpieczeństwo montażu i użytkowania

Dedykowane obróbki blacharskie (takie jak: kanał kablowy, gąsior wentylowany, prowadnica dla optymalizatorów i wiatrownice) stanowią integralną część systemu. Pełnią funkcję uziemienia części elektrycznej dachu, zabezpieczają poddasze przed możliwością wystąpienia przepięć elektrycznych, a także chronią przed szkodami spowodowanymi obecnością gryzoni.

System SOLROOF wyposażony jest w wysokiej jakości optymalizatory SolarEdge, które połączone są zdalnie z intuicyjną aplikacją mobilną – na bieżąco przekazując informacje o wydajności zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT. Aplikacja ta pozwala również na dokładne zlokalizowanie miejsca awarii danego elementu, do którego łatwy dostęp jest zapewniony przez dedykowane obróbki blacharskie.

Dodatkową zaletą optymalizatorów jest utrzymywanie bezpiecznego poziomu napięcia zarówno podczas montażu, jak i użytkowania. System został również wyposażony w specjalny wyłącznik szybkiego obniżania różnicy potencjałów, co jeszcze lepiej zabezpiecza cały system.

Intuicyjny montaż i kompletne wsparcie

Przekazując wycenę dachu, producent dostarcza nie tylko informację o kosztach, ale również szczegółowy projekt wykonawczy z detalami – zarówno elektrycznymi, jak i obróbkowymi. W spersonalizowanym dokumencie uwzględnia wymagane długości kabli w ponumerowanych zestawach z optymalizatorami; dołącza również instrukcję ich montażu. Dekarz odpowiedzialny jest za sprawdzenie połączeń na dachu, natomiast za sprawność i przetestowanie całego systemu – autoryzowany instalator.

Firma bierze bezpośredni udział w realizacji projektów, udzielając wsparcia technicznego na budowach. BP2 organizuje również certyfikowane szkolenia teoretyczne i praktyczne dla wykonawców oraz architektów. Serwis całej instalacji jest gwarantowany i przeprowadzany przez producenta.

Dach fotowoltaiczny montowany przez dekarzy – SOLROOF

Doświadczenie i gwarancja jakości

Firmą odpowiedzialną za markę i wysoką jakość produktów SOLROOF jest BP2 – wiodący producent kompleksowych rozwiązań dla branży stalowej i budowlanej, obecny na rynku od 30 lat. Doradcą technicznym wspierającym rozwój autorskich technologii SOLROOF jest dyplomowany mistrz dekarstwa, prezes senior Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy – Waldemar Piela.

Rozszerz swój wachlarz usług o montaż systemu SOLROOF. Po więcej informacji technicznych zapraszamy na stronę www.solroof.eu, gdzie znajdują się biblioteka BIM, katalog produktów oraz instrukcja montażu systemu.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 16 stycznia, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły