Fotowoltaika

Dach fotowoltaiczny z zachowaniem tradycji blacharskich – SOLROOF

Przedyskutowanie z ekspertami z branży dekarskiej oraz rygorystyczne testy zaowocowały wprowadzeniem na rynek nowego, interesującego produktu. Firma BP2 oferuje zintegrowany system fotowoltaiczny pod nazwą SOLROOF, który zapewnia architektom nieograniczone możliwości projektowe, dekarzom łatwą i szybką instalację, a inwestorom wyjątkowy efekt wizualny, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania. Rozwiązanie to charakteryzuje się wysoką jakością, którą uzyskano dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym.

Punkt wyjścia – sprawdzone rozwiązania

Modułowy panel dachowy FIT powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku, zachowując jednocześnie tradycje blacharskie. Panel jest kompletnym rozwiązaniem, przygotowanym do bezproblemowego montażu przez dekarzy, bez konieczności dodatkowego przycinania i obrabiania. BP2 wykorzystało swoje doświadczenie i stworzyło panel FIT VOLT, który produkuje odnawialną energię i jest idealnie dopasowany do panelu FIT, uzupełniając połać dachu.

FIT VOLT to zintegrowany panel fotowoltaiczny, którego podstawą techniczną jest modułowy panel dachowy FIT. Dzięki temu mamy pewność, że oba produkty dobrze do siebie pasują i stanowią kompletne rozwiązanie. Arkusze łączone są za pomocą sprawdzonych i docenionych na rynku rozwiązań BP2, takich jak podwinięcie panelu przy części okapowej BEND LOCK (maskujące i zabezpieczające krawędź ciętą i eliminujące konieczność używania wkrętów), a także wycięcie rogu przetłoczenia EASY LINK (pozwalające na lepsze dopasowanie arkuszy).

Do montażu zintegrowanego systemu SOLROOF niezbędne jest przygotowanie deskowania ażurowego, które pozwala na odpowiednią wentylację zintegrowanych paneli fotowoltaicznych. System SOLROOF gwarantuje optymalną szczelność i wyjątkową estetykę, a dzięki przemyślanej metodzie montażu instalacji elektrycznej zapewnia bezpieczeństwo wykonawcy i użytkowników.

Bezpieczeństwo montażu i użytkowania

Dedykowane obróbki blacharskie, takie jak kanał kablowy, gąsior wentylowany, prowadnica dla optymalizatorów, wiatrownice i optymalizatory, stanowią integralną część systemu SOLROOF. Pełnią funkcję uziemienia części elektrycznej dachu, zabezpieczają poddasze przed możliwością wystąpienia przepięć elektrycznych, a także chronią przed szkodami spowodowanymi obecnością gryzoni. System jest wyposażony w wysokiej jakości optymalizatory SolarEdge, które są zdalnie połączone z intuicyjną aplikacją mobilną, na bieżąco przekazującą informacje o wydajności zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT. Aplikacja umożliwia również dokładne zlokalizowanie miejsca awarii danego elementu, do którego łatwy dostęp zapewniają dedykowane obróbki blacharskie. Dodatkowo, optymalizatory utrzymują bezpieczny poziom napięcia zarówno podczas montażu, jak i użytkowania. System został wyposażony w specjalny wyłącznik szybkiego obniżania różnicy potencjałów, co jeszcze lepiej zabezpiecza cały system.

Dach fotowoltaiczny z zachowaniem tradycji blacharskich – SOLROOF

Intuicyjny montaż i kompletne wsparcie

Przy przekazywaniu wyceny dachu, producent dostarcza nie tylko informacji o kosztach, ale również szczegółowy projekt wykonawczy z uwzględnieniem detali – zarówno elektrycznych, jak i obróbkowych. W spersonalizowanym dokumencie uwzględnia wymagane długości kabli w ponumerowanych zestawach z optymalizatorami, a także dołącza instrukcję ich montażu. Dekarz jest odpowiedzialny za sprawdzenie połączeń na dachu, natomiast za sprawność i przetestowanie całego systemu odpowiada autoryzowany instalator. Firma bierze bezpośredni udział w realizacji projektów, udzielając wsparcia technicznego na budowach. BP2 organizuje również certyfikowane szkolenia teoretyczne i praktyczne dla wykonawców oraz architektów. Serwis całej instalacji jest gwarantowany i przeprowadzany przez producenta.

Doświadczenie i gwarancja jakości

Firma BP2, działająca na rynku od 30 lat, jest odpowiedzialna za markę i jakość produktów SOLROOF, wiodącego producenta kompleksowych rozwiązań dla branży stalowej i budowlanej. Wspieraniem rozwoju autorskich technologii SOLROOF zajmuje się dyplomowany mistrz dekarstwa oraz prezes senior Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy – Waldemar Piela, który pełni funkcję doradcy technicznego.

Po więcej informacji technicznych zapraszamy na stronę www.solroof.eu, gdzie znajdują się biblioteka BIM, katalog produktów oraz instrukcja montażu systemu


Data publikacji: 30 lipca, 2023

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Zafascynowany Sceptyk
    poniedziałek, 31 lipca, 2023

    Byłem ostatnio na Kongresie Pożarnictwa EXPO 2023 na Narodowym i eksperci z DAFA podnosili temat BRAKU BADAŃ odporności ogniowej tego typu zintegrowanych systemów. Czy można prosić Redakcję o sprawdzenie tego zagadnienia?

Podobne artykuły