Fotowoltaika

Dach solarny MyRoof – trwałość i bezpieczeństwo na lata

Podczas procesu budowy domu, jednym z kluczowych etapów jest dokonanie właściwego wyboru pokrycia dachowego. W dzisiejszych czasach technologia pozwala na łączenie funkcjonalności, co oznacza, że nowoczesny dach nie tylko pełni funkcję trwałego i solidnego zadaszenia, ale także może efektywnie pozyskiwać energię słoneczną, nie zaburzając przy tym estetyki budynku. Jednak dom to przede wszystkim miejsce, w którym pragniemy czuć się bezpiecznie.

W obliczu dynamicznie zmieniającej się przyszłości, gdzie zrównoważone źródła energii stają się coraz ważniejsze w procesie pozyskiwania prądu, MyRoof wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom, łącząc w sobie podstawowe funkcje bezpiecznego dachu z możliwością pozyskiwania energii słonecznej.

A zachowanie bezpieczeństwa to priorytet, który jest widoczny nie tylko w konstrukcji dachu solarnego. MyRoof stale rozwija kompetencje zaufanych i doświadczonych dekarzy, aby zapewnić najwyższą możliwą jakość prac instalacyjnych, a to przekłada się na najważniejszą funkcjonalność dachu — szczelność i bezpieczeństwo przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego jednym z kluczowych elementów jest zastosowanie dedykowanej membrany hydroizolacyjnej Ventia Guard 50 FA, produkowanej przez mdm® NT (producenta membran i akcesoriów dachowych), zapewniającej doskonałą paroprzepuszczalność oraz odporność na wysokie temperatury i promieniowanie słoneczne. To ma ogromne znaczenie, gdyż panele fotowoltaiczne generują ciepło podczas produkcji energii słonecznej.

Aby sprostać niełatwemu zadaniu połączenia estetyki i funkcjonalności przy jednoczesnym zapewnieniu bezprecedensowej trwałości i bezpieczeństwa, dach solarny MyRoof opiera się na autorskim systemie Montellano, opracowanym przy współpracy z najlepszymi dekarzami. Konstrukcja wykorzystuje aluminiowe łączniki i wsporniki, które pełnią wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim zapewniają one 10-centymetrową szczelinę dylatacyjną, a to spełnia kryterium minimalnej odległości modułu PV od membrany hydroizolacyjnej. Zapewnia to właściwą wentylację przestrzeni pod panelami słonecznymi, a to oznacza wydłużenie ich żywotności i minimalizację ryzyka pożarowego.

Dodatkowo pełnią też funkcję tras kablowych, które prowadzone są z wykorzystaniem specjalnego systemu spinek kablowych, zachowując przy tym odpowiednią odległość od potencjalnie palnych materiałów – ten fakt znacznie podwyższa bezpieczeństwo i trwałość dachu solarnego.

Dach solarny MyRoof

Warto także zaznaczyć, że wsporniki aluminiowe zostały zaprojektowane z myślą o komforcie pracy dekarzy. Wyposażone są w specjalne zaczepy antypoślizgowe niezbędne dla bezpiecznego montażu łat, umożliwiające wygodne przemieszczanie się po dachu w trakcie prac dekarskich.

Kolejnym mocnym punktem jest szybkość i prostota montażu – modułowość systemu, animowane instrukcje online dostępne na kanale YouTube producenta, oraz dedykowane przymiary, które pozwalają na 5-krotne przyspieszenie czasu niezbędnego dla instalacji systemu wsporczego.

Elementem, który także przyczynia się do bezpieczeństwa systemu dachowego, są optymalizatory. Dzięki nim, w przypadku zabrudzenia lub awarii jednego z paneli, pozostałe panele nadal pracują pełną wydajnością, a to zwiększa uzysk w produkcji energii w stosunku do innych popularnych i tradycyjnych rozwiązań fotowoltaicznych.

Dach solarny MyRoof

Dach solarny MyRoof to zatem znakomity przykład połączenia tradycji dekarskich z nowoczesnymi innowacjami, tworząc rozwiązanie zgodne z duchem czasu. To nie tylko źródło darmowej energii, ale także wyraz szacunku dla dziedzictwa dekarskiego, priorytetowego bezpieczeństwa i niezawodności


Data publikacji: 1 lutego, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły