Łączniki

ESSDRIVE – nowy, rewolucyjny wkręt do drewna!

Slogan reklamowy czy prawda? Pozorna nowość, jakich dużo na rynku, czy produkt, który uczyni naszą pracę łatwiejszą i lżejszą? Po przeczytaniu tytułu takie pytania zadać sobie może każdy specjalista z branży budowlanej wykorzystujący w swojej pracy wkręty. Jeśli na dodatek zna ofertę ESSVE i ceni wysoką jakość i niezawodność jednych z najlepszych wkrętów do drewna CUTTERS, może wątpić w to, że można zrobić coś jeszcze lepszego. Czy za hasłami o nowej myśli technicznej rzeczywiście idzie redukcja siły wkręcania?

Najlepszym sposobem, żeby odpowiedzieć na powyższe pytania było wykonanie prób na „żywym organizmie”. Cztery opakowania wkrętów ESSDRIVE w powłoce CORR SEAL, w klasie odporności antykorozyjnej C4, cztery opakowania wkrętów konkurencji i stos drewna oraz dwie wkrętarki z zapasem akumulatorów – to zestaw, który przygotowałem, żeby sprawdzić, czy nowe jest lepsze. Pierwsza seria prób sprawdzająca „szybki start” i pierwsze zaskoczenie – wszystkie wkręty ESSDRIVE, bez względu na rozmiar, zagłębiają się w materiale praktycznie po 1–2 obrotach wkrętarki, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Pytanie – co jest przyczyną tak dobrych wyników? Odpowiedź jest bardzo prosta: specjalna budowa gwintu, który swym kształtem różni się od innych wkrętów, daje tak rewelacyjne efekty. Kolejny krok – mocowanie deski do krokwi i kolejne miłe zaskoczenie: lepsze wzajemne dociąganie mocowanych elementów przy użyciu porównywalnego momentu dokręcającego, przy prawidłowym doborze długości wkrętów brak efektu podnoszenia deski. Te wyniki również wynikają z rewolucyjnej budowy wkrętów, a kształt i budowa gwintu powodują, że siła potrzebna do łączenia jest znacznie zredukowana.

ESSDRIVE – nowy, rewolucyjny wkręt do drewna! ESSDRIVE – nowy, rewolucyjny wkręt do drewna!

Następnym krokiem było sprawdzenie, czy zmiana konstrukcji i nowy opatentowany frez pod łbem wkrętów ESSDRIVE dają oczekiwany przez tak wielu fachowców, efekt dokładnego i bez pęknięć zagłębiania wkrętu w mocowanym elemencie. Naturalnym wydaje się uzyskanie dobrych efektów w suchym drewnie, ale gdy stożek po wykręconym wkręcie w mokrej desce nie odbiega od tego, który obok zrobiliśmy frezem do drewna, musimy przyznać, że ESSDRIVE i w tej próbie wygrywa z wkrętami konkurencji.

ESSDRIVE – nowy, rewolucyjny wkręt do drewna! ESSDRIVE – nowy, rewolucyjny wkręt do drewna!

Najtrudniej było sprawdzić sztandarowy argument o redukcji do 2 kg nacisku, jaki potrzebny jest do prawidłowego montażu wkrętów ESDRIVE. W tym teście pomoc uzyskałem w zaprzyjaźnionej fabryce. Panowie na linii produkcyjnej wykonują około 1000 mocowań w ośmiogodzinnym dniu pracy. Dlatego uznałem, że z racji doświadczenia i umiejętności praktycznych będą w stanie ocenić, a przede wszystkim wydać bezstronną opinię. Do testu użyliśmy drewnianej belki zawieszonej na wysokości 2 m od podłoża. Każdy z testerów miał do wkręcenia 10 wkrętów ESSDRIVE i podobną ilość wkrętów, których używają do bieżącej produkcji. Po zakończeniu i omówieniu prób wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że chcą w dalszej produkcji używać wkrętów ESSDRIVE. Argumenty były podobne: mniejsza siła nacisku, szybszy początek zagłębiania i krótszy, nawet do 2–3 sekund czas wkręcania. Powłoka antykorozyjna Coor Seal, którą zabezpieczone są wkręty ESSEDRIVE, w okresie swojej wieloletniej obecności na rynku została poddana wszechstronnym testom i sprawdziła się w każdym środowisku. Rekomendacji udzielić mogą Zakłady Chemiczne Azoty w Policach, gdzie z powodzeniem stosowane są wkręty ESSVE w powłoce Corr Seal.

Podsumowując wszystkie testy mogę powiedzieć, że wprowadzamy na rynek wkręt do drewna ESSDRIVE, który wyprzedza konkurencję. Wkręt, który spowoduje, że nasza praca będzie szybsza, lżejsza i po całym dniu pracy nie będą nam „trzeszczały stawy”, jak powiedzieli testujący wkręty.

5/5 - (49 votes)

Data publikacji: 19 maja, 2019

Autor:

5/5 - (49 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marek K.
    niedziela, 19 maja, 2019

    Właśnie jestem w trakcie przygotowywania się do kilku projektów ogrodowych wykonywanych z drewna. Z zainteresowaniem zapoznałem się z artykułem o wkrętach do drewna Essdrive. Mniejsza siła nacisku, szybsze zagłębianie i krótszy czas wkręcania to argumenty nie do odrzucenia co w połączeniu powłoką antykorozyjną wręcz zachęca do ich zakupu.Mam nadzieję, iż wkrótce sprawdzę w praktyce wkręty ESSDRIVE.

  2. Jacek K
    poniedziałek, 20 maja, 2019

    Kilka razy miałem małe problemy z mocowaniem przedmiotów do powierzchni drewnianych i wiem jak ważne znaczenie mają dobrej jakości i odpowiedniej konstrukcji wkręty .Prezentowane tutaj wkręty bardzo chętnie wypróbuję osobiście,ich zalety oby okazały się prawdziwe.

Podobne artykuły