Akcesoria dachowe

Jak zabezpieczyć dach przed śniegiem

Właściwe zabezpieczenia, które zapewnią ochronę dachu przed osuwającym się śniegiem dobiera projektant uwzględniając przy tym wymagania normy PN-EN 1991-1-3. Dokument ten określa między innymi strefy obciążenia konstrukcji budynku śniegiem. Wybierając zabezpieczenia warto skorzystać z oferty Zakładu Blacharsko-Dekarskiego z Kobyłki. Dlaczego?

To właśnie produkty w postaci drabinek, rur czy pali przeciwśniegowych, a także rozbijaczy śniegowych i stoperów dobiera się uwzględniając określony rodzaj pokrycia dachowego. Chodzi tutaj w szczególności o dachówkę ceramiczną i betonową, blachodachówkę czy blachę na rąbek stojący.

Kwestia estetyki

Zabezpieczenia przed osuwającym się śniegiem oferowane przez Zakład Blacharsko-Dekarski z Kobyłki są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Poszczególne elementy wykonuje się z aluminium zabezpieczonego poprzez malowanie proszkowe zgodnie z kolorystyką RAL.

Jak zabezpieczyć dach przed śniegiem

Przepisy prawa

Zgodnie z przepisami prawa określane są obowiązki uczestników procesu budowlanego w odniesieniu do ochrony użytkowników budynków oraz osób znajdujących się w jego otoczeniu. Obowiązki takie ma projektant budynku, a także jego zarządcy i właściciele. Ustawa Prawo Budowlane (Dz.U. Nr 156, poz. 1118 z 2006 r. z późn. zm.) mówi o tym, że projektant powinien przede wszystkim zdefiniować oddziaływanie śniegiem. Zarządca lub właściciel budynku musi z kolei dbać o bezpieczne użytkowanie budynku. Chodzi przede wszystkim o zgodne z przepisami zagwarantowanie bezpiecznego użytkowania obiektu w przypadku wystąpienia czynników zewnętrznym oddziałujących na obiekt – np. intensywne opady śniegu.

Nie tylko zabezpieczenia

Jednak oferta Zakładu Blacharsko-Dekarskiego nie obejmuje jedynie zabezpieczeń przed osuwających się śniegiem. Produkowane są m. in. rynny w technologii ciągłej. Tym sposobem rynny nie mają połączeń a więc zmniejsza się ryzyko wystąpienia nieszczelności. Warto również wspomnieć o panelach dachowych na rąbek stojący z klasyczną formą. Zakład Blacharsko-Dekarski jest w stanie profesjonalnie zamontować zakupione produkty. Na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania w zakresie zabezpieczeń dobierane są takie elementy jak drabinki, rury czy pale. Wszystko po to, aby skutecznie przenieść obciążenia i chronić zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zapraszamy do współpracy składy dachowe i hurtownie.

Zakład Blacharsko-Dekarski
05-230 Kobyłka, ul. 11-go Listopada 3B
tel.: 603 060 400
603 070 400
E-mail: biuro@dachyrynny.com

5/5 - (25 votes)

Data publikacji: 8 grudnia, 2018

Autor:

5/5 - (25 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Rafał
    wtorek, 1 stycznia, 2019

    W ostatnich latach zaczęto dbać o bezpieczeństwo zimą i stosować różne produkty, które uchronią nas zimą przed śniegiem czy lodem. Rozwiązania takie przydadzą się zwłaszcza gdy dach jest wysoko, trudno dostępny, spadzisty, drabinka czy płotek zabezpieczy nas. Dobrze, że są takie firmy na rynku, które pomogą nam w wybraniu najlepszego rozwiązania.

  2. Darek W.
    poniedziałek, 11 lutego, 2019

    W dobie nagłych zdarzeń związanych z pogodą bezpieczeństwo zaczyna być bardzo ważne. Mój sąsiad posiadacz dachu z blachodachówki niestety boleśnie się o tym przekonał kiedy tafla zmrożonego śniegu zsunęła mu się na auto oraz donice z zielenią. Rośliny połamane a auto straciło lusterko i antenę, które został wyrwane i połamane, nie mówiąc o wgnieceniu dachu. Niestety dopiero po fakcie zaczął instalować zabezpieczenia przeciwśnieżne. Dobrze że firma którą znalazł zrobiła to szybko, przed kolejnymi opadami. Poprawili mu też mocowanie rynien. Tak więc zabezpieczenie dachu przed zsuwającym się śniegiem to poważna sprawa – trzeba słuchać się fachowców.

Podobne artykuły