Blog

Jaka jest najbardziej energooszczędna opcja pokrycia dachowego

Jeśli szukasz nowego dachu, prawdopodobnie rozważasz zalety i wady różnych systemów dachowych. Trwałość, długowieczność i łatwość konserwacji są bardzo ważne — ale co z energooszczędnym systemem dachowym? Nowy dach to inwestycja, więc jeśli zainstalujesz taki, który na dłuższą metę pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, może to osłodzić transakcję.

Wiele systemów dachowych dostępnych na rynku może zatrzymywać ciepło na strychu, powodując gwałtowny wzrost ogólnej temperatury w domu – i kosztów energii. Jeśli kiedykolwiek przyłapałeś się na ciągłym majstrowaniu przy urządzeniu HVAC w gorącym sezonie letnim, energooszczędny dach może być doskonałym wyborem dla Twojego domu. Ten rodzaj dachu może nawet zaoszczędzić pieniądze na miesięcznych rachunkach za energię!

Co sprawia, że ​​dach jest energooszczędny?

Mówiąc najprościej, dach energooszczędny to dach, który nie pochłania dobrze ciepła. Jeśli dach w Twoim domu pochłania ciepło, temperatura w Twoim domu gwałtownie wzrośnie w zależności od temperatury na zewnątrz. Alternatywnie, jeśli dach odbija ciepło z dala od domu, pomoże to utrzymać niższą temperaturę wewnątrz.

Czy zauważyłeś, że kiedy w upalny dzień nosisz ciemne ubrania zamiast jasnych, czujesz się zauważalnie cieplej? Dzieje się tak, ponieważ ciemne kolory, takie jak czerń i granat, pochłaniają więcej ciepła niż jasne kolory, takie jak biel i beż. To samo można powiedzieć o systemach dachowych.

Dlatego szukając nowego dachu, zwróć szczególną uwagę na materiał, z którego wykonany jest każdy system dachowy – i jakiego koloru są.

Rodzaje pokryć dachowych i ich efektywność energetyczna

Jednym z największych wpływów na efektywność energetyczną Twojego domu jest rodzaj dachu, który go chronisz. Obecnie w systemach dachowych stosuje się sześć popularnych materiałów:

  • Asfalt
  • Metal
  • Drewno
  • Glina
  • Beton
  • Łupek

I chociaż większość dachów dobrze radzi sobie z energooszczędnością, istnieją systemy dachowe, które działają lepiej niż inne. Oto trzy najlepsze energooszczędne dachy na rynku:

1.      Metalowy dach

Najbardziej energooszczędnym systemem dachowym na rynku jest dach metalowy. Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że metal to kiepski wybór, ponieważ jest gorący w dotyku – ale właśnie dlatego jest to fantastyczna opcja. Metal jest wysoce odblaskowy i emisyjny, więc odbija promienie UV z dala od domu i nie pochłania ciepła słonecznego. Dachy metalowe są również ognioodporne i trwałe, a ich średnia żywotność wynosi 50 lat lub więcej.

2.   Dachy ceramiczne i betonowe

Dachy ceramiczne są energooszczędne dzięki sposobowi ich montażu. Ten system dachowy zachodzi na każdą dachówkę, tworząc kanały, które umożliwiają przepływ i cyrkulację powietrza. Jest to bardzo popularny system dachowy wśród właścicieli domów, dostępny w wielu różnych kolorach i stylach.

3.   Dachy z gontów asfaltowych

Wiele dachów z gontów asfaltowych to doskonały wybór, jeśli szukasz energooszczędnego systemu dachowego – ale nie wszystkie gonty asfaltowe są sobie równe. Po nasączeniu odblaskowymi granulkami gonty asfaltowe mogą konkurować z dachami metalowymi o najbardziej energooszczędny dach, ale wiele gontów asfaltowych nie ma tych granulek. Podczas badania wykonawców pokryć dachowych z gontów bitumicznych w Twojej okolicy, powinieneś sprawdzić, czy instalują oni gonty pokryte energooszczędnymi materiałami.

Następne kroki

Teraz, gdy dowiedziałeś się nieco więcej o energooszczędnych systemach dachowych, następnym krokiem jest znalezienie wykonawcy pokrycia dachowego, który zainstaluje idealny dach dla Twojego domu. W Arry’s Roofing oferujemy gonty metalowe, dachówkowe i asfaltowe produkowane przez wiodące w branży firmy, takie jak Stealthbond®, Eagle® i GAF. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji.


Data publikacji: 1 kwietnia, 2022

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły