Kolektory słoneczne

Jesienna rewolucja w montażu systemów solarnych

W czasach nieustannego dążenia do polepszania warunków życiowych, zwiększonej świadomości na temat nowoczesnych i efektywnych źródeł energii oraz nowych sposobów dotowania przemysłu budowlanego, oszczędzanie energii stało się niezwykle ważnym i nośnym tematem na całym świecie.

Braas jako specjalista w zakresie dachów i akcesoriów dachowych wprowadził do swojej oferty rozwiązanie służące do przeprowadzenia przez dach rur dla systemów solarnych i przewodów elektrycznych dla systemów fotowoltaicznych lub anten.

Uniwersalne przejście dachowe dla systemów solarnych.

W skład zestawu wchodzą: uniwersalna dachówka przelotowa z wyciętym otworem, łącznik przejściowy z PVC, nasadka z EPDM, instrukcja montażu i kołnierz uszczelniający membranę.
Kolory: czerwony, brązowy i antracytowy. Cena zestawu: 369,99 PLN netto

Jesienna rewolucja w montażu systemów solarnych

Uniwersalne przejście dachowe dla systemów solarnych

Do najpopularniejszych metod oszczędzania energii, a zatem także dbania o środowisko naturalne i zasoby paliw kopalnych, należy stosowanie izolacji oraz uzyskiwanie energii odnawialnych do ogrzewania i elektryczności. Toteż w ostatnich latach zaobserwowano znaczny wzrost rynku solarów cieplnych i systemów fotowoltaicznych. Przy zastosowaniach w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, systemy te przeważnie montowane są na dachu. W wyniku tego potrzebne było stworzenie rozwiązania łączącego te systemy z pokryciem dachu. Braas, jako ekspert w dziedzinie kompletnych systemów dachowych, wprowadził do swojej oferty takie profesjonalne rozwiązanie – pięcioelementowy zestaw, który jest uniwersalnym przejściem dachowym m.in. dla systemów solarnych. Składa się z łącznika przejściowego i kopuły z otworem (wykonane z PVC) oraz nasadki (wykonana z EPDM). Nasadka ta pozwala na przeprowadzenie rur i przewodów w szerokim zakresie średnic od 10 do 70 mm. Kolejnym elementem jest kołnierz uszczelniający membranę dachową dla zakresu średnic 50 – 70 mm, który można zamontować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz membrany.

Unikalne zalety przejścia dachowego dla systemów solarnych

  • Wszystkie unikalne zalety przejścia dachowego dla systemów solarnych:
    • pasują do różnych wymiarów średnicy rur od 10 do 70 mm,
    • mogą służyć także jako przejście dla kabli (np. satelitarne lub fotowoltaiczne systemy),
    • nasadka z EPDM zapewnia doskonałą odporność na deszcz.
  • Dostępne w kolorach: czerwonym, brązowym i antracytowym.
  • Łatwość montażu znacznie wzrosła, ponieważ w kopule dachówki przelotowej znajduje się już wycięty otwór.
  • Kołnierz uszczelniający nadaje się do montażu na wewnątrz i zewnątrz membrany.

Na każdym dachu skośnym

Przejście dachowe dla systemów solarnych Braas, bazuje na dachówce uniwersalnej. Dzięki tej uniwersalności, możliwe jest zastosowanie przejścia dachowego praktycznie na każdym dachu skośnym, pokrytym dachówkami z oferty marek Braas i RuppCeramika, także karpiówką.

Więcej na www.braas.pl

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 1 sierpnia, 2012

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły