Samochód fachowca

Kolejna nagroda dla Renault Mastera

Renault Master otrzymało w Niemczech tytuł Najlepszego pojazdu użytkowego 2012 roku. Tytuł ten nadało jury złożone z 15 przedsiębiorców, którzy co dwa lata testują lekkie samochody ciężarowe o masie poniżej 3,5 tony w warunkach normalnego użytkowania.

Nowy Master, produkowany w fabryce w Batilly (Francja), ma 13,7% udziału w rynku dużych furgonów w Europie (dane na koniec lipca 2012 r.), co przyczynia się do utrzymania przez Renault pozycji lidera na rynku lekkich samochodów ciężarowych, zajmowanej od 1998 roku.

Ponad dwa lata po debiucie trzeciej generacji Nowego Mastera ten duży furgon Renault otrzymał kolejną nagrodę, tym razem dla „Najlepszego pojazdu użytkowego 2012 roku” w Niemczech. Tytuł ten nadało mu jury złożone z 15 przedsiębiorców. W czasie oceny i klasyfikacji pod uwagę brano przede wszystkim osiągi, sam projekt pojazdu i jego rentowność (obliczone przez ekspertów DEKRA).

Renault Master dCi 125 zebrał najwięcej punktów w szczególności ze względu na dobry poziom wyposażenia i emisji CO2. – Nagroda dla „Najlepszego pojazdu użytkowego 2012 roku” w Niemczech to niezwykłe wyróżnienie – powiedział Achim SCHAIBLE, dyrektor niemieckiego oddziału Renault. -Ten wspaniały wynik przypieczętuje sukces, jaki osiągnęła marka na rynku dużych furgonów.

Nagroda pod patronatem Federalnego Ministerstwa Transportu, jest przyznawana co dwa lata przez specjalistyczne magazyny Deutschen Handwerkszeitung i Handwerk Magazin. W tym roku ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas targów IAA w Hanowerze.

To nie pierwsza nagroda dla tego użytkowego francuza. Master otrzymał również inne wyróżnienia profesjonalistów z branży:

 • tytuł Najlepszego pojazdu firmowego 2011 roku przyznany przez francuski magazyn L’Automobile et Entreprise
 • tytuł Najlepszego pojazdu użytkowego 2011 roku przyznany przez francuski magazyn L’Argus
 • tytuł Najlepszego vana 2011 roku przyznany w Danii i na Litwie
 • tytuł Najlepszego furgonu 2011 roku przyznany przez brytyjski przegląd What Van?
 • tytuł Najlepszego furgonu 2010 roku przyznany w ramach Van Fleet World Honours (Wielka Brytania)
 • tytuł Najlepszego pojazdu transportowego 2010 roku przyznany przez niemiecki magazyn Kep
 • drugie miejsce w konkursie Laur Klienta 2006 w kategorii “Samochody Dostawcze” przyznane przez redakcje Przeglądu Gospodarczego
5/5 - (11 votes)

Data publikacji: 28 września, 2012

Autor:

5/5 - (11 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Filip K.
  środa, 27 lutego, 2019

  Pod koniec zeszłego tygodnia spotkałem znajomego, który po odejściu z firmy rozpoczął samodzielną działalność gospodarczą. Na spotkanie przyjechał właśnie Renault Masterem. Okazało się, iż sprowadził auto z zagranicy świadomie, korzystając z pozytywnych opinii znajomych. Korzystając z niego nie tylko prowadzi własną działalność (sprzedaż internetowa) ale również wybudował własny magazyn i małe biuro. Auto jest niezawodne, pojawiały się sporadycznie drobne usterki ale praktycznie dzień w dzień jeździ w trasy, czasem nawet z dużą przyczepą. Tak więc Renault Master jest godnym polecania autem dla fachowca.

Podobne artykuły