Izolacje

Membrana dachowa Climateq PRO 210 FOCUS

Stosowanie na dachu membran wysokiej jakości przynosi wiele korzyści nie tylko czysto budowlanych, ale też materialnych, z pożytkiem zarówno dla dekarza, jak i inwestora. Do produktów gwarantujących takie korzyści należy wysokoparoprzepuszczalna membrana klasy Profesional – Climateq PRO 210 FOCUS.

Climateq PRO 210 FOCUS to jakość, której niełatwo dorównać. Laboratoryjny system kontroli jakości, staranna selekcja dostawców oraz wyjątkowo rygorystyczna weryfikacja produktu finalnego to cechy produkcji membran FOCUS polskiej firmy WA-BIS. Wartością dodaną, której ani inwestor, ani dekarz nie jest świadomy, a która bezpośrednio wpływa na klasę oferowanego produktu, jest wysoka wiedza fachowa i doświadczenie pracowników oraz nowoczesny park maszynowy. To połączenie tych składowych z najwyższej jakości surowcami pozwala na stworzenie świetnej membrany.
Climateq PRO 210 FOCUS

Climateq PRO 210 FOCUS

Decydując się na membranę klasy PRO, jaką jest Climateq PRO 210 FOCUS, zyskujemy pewność, że znakomite parametry i specjalnie dobrane warstwy zagwarantują niezmienne funkcjonowanie membrany przez długie lata. Wynika to między innymi z tego, że membrany o wyższych gramaturach wolniej tracą swoje właściwości z upływem czasu. Wysokie wytrzymałości – 440 i 330N/5 cm oraz duża gramatura 210 g/m² oznaczają ponadto, że membrana jest bardziej odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, jakie mogą wystąpić podczas montażu. Mniejsze ryzyko rozerwania zwiększa bezpieczeństwo i komfort wykonywania prac dekarskich. Wybór wysokiej klasy membrany umożliwia skrócenie czasu jej instalacji na dachu, co jest ważnym aspektem dla ekipy dekarskiej oraz inwestora.

Membrana o znakomitych parametrach to inwestycja na lata

Korzyści płynące z bardzo wysokiej paroprzepuszczalności, tak zwanego oddychania produktu (sd 0,015 m), oraz świetnej wodoszczelności (zbadany poziom słupa wody 6,5 m) są jednoznaczne – gwarantują suchą więźbę dachową i suchą termoizolację, co dzięki wieloletniej bezproblemowej eksploatacji przynosi realne korzyści finansowe dla inwestora i użytkownika budynku, a także dla dekarza, który układając poprawnie membranę tak wysokiej klasy zapewnia sobie gwarancję jakości swojej pracy i zadowolone grono klientów.

Warto również zauważyć, że membranę Climateq PRO 210 FOCUS cechuje ciemnozielony kolor, który absorbując promienie słoneczne zabezpiecza warstwę funkcyjną, dzięki czemu membrana doskonale sprawdza się podczas układania w słoneczne dni.

Ekologia i oszczędności

Wysoka paroprzepuszczalność zastosowanej membrany jest szczególnie istotna w przypadku dachów spadzistych, ocieplonych, których poddasze jest użytkowe. Bardzo korzystnie wpływa na utrzymanie dobrego mikroklimatu w pomieszczeniach oraz utrzymuje w stanie suchym drewno i termoizolację. Sucha termoizolacja to kluczowy element zabezpieczenia termicznego budynku. Dzięki niej zimą ciepło nie ucieka, a latem nie wchodzi do pomieszczeń, w związku z czym w zimie mniej ogrzewamy, a w lecie nie musimy używać klimatyzatorów. W ten sposób jakość i cechy produktu przekładają się realnie na oszczędności finansowe. Różnica kosztów poniesionych podczas zakupu membrany wyższej klasy zwróci się niezwykle szybko i z upływem czasu będzie procentować niższymi kosztami ogrzewania i chłodzenia oraz zdrowszym mikroklimatem.
Wybór wysokiej jakości membrany, takiej jak Climateq PRO 210 FOCUS, jest zatem wyborem, który przyniesie wiele korzyści wszystkim zainteresowanym – inwestorowi, dekarzowi oraz użytkownikowi.

WA-BiS akcesoria dachowe
WA-BiS akcesoria dachowe
Tarnawa 34a, 28-340 Sędziszów
tel. +48 41 380 61 66
e-mail: biuro@wa-bis.com.pl

4.1/5 - (19 votes)

Data publikacji: 30 sierpnia, 2017

Autor:

4.1/5 - (19 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły