Pokrycia bitumiczne

Nowoczesność nad głową

TEGOLA POLONIA LTD jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce włoskich producentów najwyższej jakości materiałów budowlanych: Tegola Canadese S.p.A., General Membrane S.p.A., Tema Materiale & Technologies S.r.l.


W ofercie firmy TEGOLA POLONIA znajdują się wysokiej jakości dachówki bitumiczne, z jedyną na świecie dachówką solarną – TEGOSOLAR oraz dachówka fotokatalityczna Actiroof.
Oferta obejmuje także najnowocześniejsze rozwiązania zarówno dla budownictwa ogólnego, jak i drogowego. Są to produkty alternatywne dla często nietrwałych i przestarzałych tradycyjnych technologii, takie jak maty drenażowe, antyerozyjne i stabilizujące grunt, geomembrany, hydroizolacje, membrany termozgrzewalne modyfikowane najnowszą generacją polimerów. Więcej informacji na temat produktów oferowanych przez TEGOLA POLONIA znajduje się na stronie internetowej www.tegola.pl.
Wybór pokrycia dachowego przez inwestora wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Decydując się na ciężkie materiały pokryciowe, np. dachówkę betonową lub ceramiczną, musimy zadbać o to, by więźba dachowa miała odpowiednio dużą nośność, co w konsekwencji wymaga zwiększenia zapotrzebowania na drewno konstrukcyjne. Możemy tego uniknąć stosując dachówki bitumiczne produkowane przez firmę Tegola Canadese specjalizującą się w produkcji dachówek bitumicznych od 1971 roku.
Do wykonania pokrycia bitumicznego na pełnym deskowaniu niezbędne są następujące elementy: dachówka, gwoździe do jej mocowania, klej bitumiczny, membrany koszowe (jeżeli kosze występują) oraz wywietrzniki do sytemu wentylacji połaci dachowych, czyli w sumie 5 elementów. Pasy startowe i gąsiory, przy pokryciach bitumicznych, otrzymamy z materiału bazowego. W przypadku dachu krytego dachówką cementową tych elementów może być ponad 5 razy więcej, co generuje dodatkowe koszty oraz dłuższy czas realizacji inwestycji.
Dachówka bitumiczna daje nieograniczone możliwości projektowania ograniczone jedynie naszą wyobraźnią.

Fot. 2. PRESTIGE COMPACT miedź.

Fot. 2. PRESTIGE COMPACT miedź.

Jakość i piękno

Nasze dachówki produkowane są z najwyższej jakości komponentów: naturalnego bitumu Tia Juana lub bitumu modyfikowanego poliolefinami oraz preimpregnowanego włókna szklanego. Dzięki oksydowanemu i modyfikowanemu bitumowi dachówki TEGOLA są niezwykle trwałe i odporne na działanie bardzo wysokich i niskich temperatur. Włókno szklane gwarantuje im dużą wytrzymałość mechaniczną i stabilność wymiarową.
TEGOLA CANADESE produkuje 3 rodziny dachówek bitumicznych: SHINGLE LINE, METAL LINE oraz EUTO POLYMERIC SHINGLE. SHINGLE LINE i EPS to dachówki bitumiczne z posypką z ceramizowanego granulatu bazaltowego. Dachówki z posypką dostępne są w 6 tradycyjnych modelach, z których każdy umożliwia uzyskanie specjalnych efektów opartych na pięknej grze kształtów i barw. Dachówki z serii MASTER, GOTHIK, TRADITIONAL, MOSAIK, LIBERTY oraz STANDARD są odpowiedzią na wszelkie propozycje projektowe. Od roku 2015 w naszej ofercie są dostępne unikatowe wzory CASTELLO, CHALET, VERSAILLE oraz MASTER COPPO – imitujący dachówki ceramiczne ułożone na tzw. wzór „mnich-mniszka”. Szeroka gama modeli, bogata paleta i modularność wymiarów pozwalają TEGOLA CANADESE na proponowanie trafnych i estetycznie dobranych rozwiązań.

Ujrzyj tradycję w nowoczesności

METAL LINE to dachówki bitumiczne powlekane folią miedzianą lub aluminiową. Unikatowa technologia produkcyjna TEGOLA CANADESE umożliwia nadanie nowej wartości tradycyjnemu i prestiżowemu materiałowi pokryciowemu, jakim jest miedź. Dachówki z linii METAL LINE dostępne są w wersji miedzianej, zielonej i szaro‑białej. Serie PRESTIGE, PRESTIGE ANTIQUE oraz PRESTIGE ULTIMETAL (kolor naturalne aluminium, szary, złoty, brązowy) łączą w sobie tradycję materiału, z którego są wykonane, z innowacyjną formą włoskiego designu. Dzięki temu można ją zastosować w nowoczesnych czy klasycznych rozwiązaniach architektonicznych, jak też obiektach zabytkowych.
Prestige Ultimetal jest dachówką – kompozytem bitumiczno-metalowym – składającą się z siedmiu warstw odpowiadających za stabilność i wytrzymałość. Jest to materiał nie mający w pokryciach dachowych odpowiednika, który byłby tak rozwinięty technologicznie i miałby tak szerokie możliwości zastosowania. Dachówka Prestige umożliwia projektowanie bardzo skomplikowanych architektonicznie brył budynków i pozwala wydobyć piękno z tradycyjnego kształtu dachu.
Kolor dachówek Prestige Ultimetal jest nakładany specjalną metodą napylana elektrolitycznego za pomocą zaawansowanej technologii, która wykorzystuje w tym procesie między innymi polimery. Pozwala to na uzyskanie trwałego koloru o podwyższonej odporności na UV i czynniki atmosferyczne.

TEGOLA POLONIA LTD
ul. Kopernika 58, 90-553 Łódź
tel. (42) 636 24 42
(42) 637 52 70
(42) 636 87 67
fax (42) 637 32 05
e‑mail: tegola@tegola.pl
www.tegola.pl
Salon firmowy
ul. Kopernika 54/56, 90-553 Łódź

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 17 lipca, 2016

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jola
    czwartek, 25 czerwca, 2020

    Faktycznie wzory i kolory są niepowtarzalne. Dzięki tym dachówkom otrzymamy zdecydowanie wyróżniający się dach.

  2. Paweł
    środa, 29 lipca, 2020

    całkiem dobra alternatywa tradycyjnej dachówki, a trwałość na sama, duży wybór powierzchni materiału, wzorów i kolorów. jeżeli ktoś nie może mieć dachówki, nie chce blachodachówki to dachówka bitumiczna z odpowiednią powierzchnią może być dobrym rozwiązaniem dającym dobry i trwały efekt.

Podobne artykuły