Obróbka komina

Obróbka komina GZK – na wszystkie typy pokryć dachowych

Nie ma dymu bez ognia, nie ma domu bez komina. Jest on fundamentalnym komponentem konstrukcji każdego budynku. Jest nie tylko drogą przenoszenia spalin i transportu zużytego powietrza, ale pełnią też rolę dekoracyjną. Jego wygląd ma niebagatelny wpływ na estetykę całego budynku. Z tej też przyczyny niezwykle istotne są wszystkie elementy składające się na obróbkę blacharską wokół komina. Tu nie ma miejsca na przypadek. Łatwe i szczelne wykonanie tylko dzięki Obróbce kominowej GZK.

Obróbka kominowa GZK – jest systemowym kołnierzem uszczelniającym, który umożliwia estetyczną obróbkę blacharską wokół komina. Dzięki specjalnie zaprojektowanym i wykonanym z niezwykłą precyzją elementom, hermetycznie łączą komin z pokryciem dachowym i znacznie skracają czas wykonania obróbki.
Polecana do stosowania w dachu o nachyleniu od 15 do 70 stopni, a dzięki elastycznemu fartuchowi w dolnej części, możliwe jest zastosowanie obróbki we wszystkich typach pokryć dachowych. Kołnierze, które wykonane są z blachy aluminiowej zabezpieczonej modyfikowanym poliestrem o wysokiej trwałości, wykazują sporą wytrzymałość na czynniki atmosferyczne.

Moduł wydłużający GZM

Gdy mamy do czynienia z dłuższymi kominami należy zastosować dodatkowy moduł wydłużający GZM. Zwiększa on długości obróbki kominowej GZK-AS o 1m lub jego wielokrotność. Można go z powodzeniem stosować również przy obróbce uniwersalnej GZK-AV, co umożliwia zastosowanie tej obróbki do kominów dłuższych niż 180 cm. Obróbka kominowa GZK oferowana jest w dwóch wersjach:

Uniwersalna obróbka kominowa GZK- AV – pozwala okuć komin o maksymalnej szerokości 95 cm i długości 180 cm (wymiar mierzony po długości połaci). Możliwe jest dzięki zastosowaniu regulowanych elementów kołnierza. Gdy komin ma mniejsze rozmiary, blachy kołnierza można łatwo przyciąć na dowolny wymiar.

Stała obróbka kominowa GZK-AS – występuje w dwóch stałych rozmiarach dostosowanych do najpopularniejszych wymiarów komina dostępnych na rynku. Stała obróbka kominowa GZK-AS 38 umożliwia montaż na kominie o stałej szerokości 38 cm. Maksymalna długość komina, liczona po połaci dachu, nie może być większa niż 100 cm. Stała obróbka kominowa GZK-AS 51 umożliwia okucie komina o stałej szerokości 51 cm. Maksymalna długość komina, liczona po połaci dachu, nie może być większa niż 100 cm.

Czy wiesz, że

Najwyższy komin na świecie posiada Elektrownia GRES-2 w Jekybastuz ( na zdjęciu poniżej) , ma on wysokość 419,7.
obrobka-komina-gzk-na-wszystkie-typy-pokryc-dachowych_1
ASZ

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 17 czerwca, 2015

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    środa, 21 kwietnia, 2021

    Obserwuję okoliczne budowy i na przestrzeni ostatnich lat nie zauważyłem aby obróbka komina była jakość wstępnie przygotowana. Raczej wydaje mi się, iż za każdym razem jest ona robiona pod ten konkretny komin niejako ręcznie. Oczywiście używane komponenty są podobne ale całość jakby robiona “ręcznie” pod wymiar. Ale być może to tylko mojej odczucie.

Podobne artykuły