Obróbki dekarskie

Obróbki dachowe Piastek to zgrany duet i gwarancja nowoczesnego i szczelnego dachu

Kompletny, solidnie wykonany i trwały dach jest niezbędny do nawet kilkudziesięcioletniej i bezproblemowej eksploatacji budynku. Jednak żadne, nawet najlepsze pokrycie dachowe, nie będzie spełniało swoich funkcji, bez odpowiednich obróbek blacharskich. To właśnie one, wykonane zgodnie ze sztuką, z wykorzystaniem wszystkich niezbędnych elementów, stanowiących dopełnienie połaci, gwarantują bezpieczeństwo, solidność oraz satysfakcjonujący efekt.

Diabeł tkwi w szczegółach

Choć wydawać by się mogło, że prawidłowo wykonane obróbki blacharskie stanowią jedynie niewielki i niemal niewidoczny szczegół, skutków ich braku lub niestarannego wykonania, prędzej czy później, dopatrzy się każdy. Konsekwencje są bowiem bardzo poważne. Solidnie wykonane obróbki blacharskie mają kluczowe znaczenie nie tylko dla estetyki wykończenia, ale przede wszystkim dla trwałości i szczelności poszycia dachu. Ich brak bądź niewłaściwe wykonanie i nieodpowiedni montaż, przyczynić się mogą do powstania zawilgoceń, podsiąkania wody, a finalnie poważnych uszkodzeń konstrukcji dachu.

Rodzaje i właściwy wybór obróbek blacharskich

Obróbki blacharskie to odpowiednio wyprofilowane kawałki blachy, których główną funkcją jest zabezpieczenie i uszczelnienie powierzchni dachu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, poprzez połączenie pokrycia z innymi elementami budynku, a także w miejscach wspólnych krawędzi różnych połaci. Wykonane przez profesjonalistów, z użyciem najlepszych materiałów, będą doskonałym zabezpieczeniem w najbardziej newralgicznych miejscach, jak np. wiatrownice, pasy podrynnowe, kosze dachowe, kominy, attyki i ogniomury.
Szczególnie polecamy gotowe elementy w standardowych kształtach i wymiarach, stworzone przez renomowaną firmę Piastek z siedzibą w Rudnikach koło Częstochowy, która specjalizuje się w produkcji gotowych elementów na rąbek tradycyjny, w szerokiej gamie materiałów i kolorów.

Gotowe obróbki blacharskie firmy Piastek

Oferowane przez firmę Piastek gotowe obróbki blacharskie, wykonane z najwyższej jakości materiałów (blachy płaskiej tytanowo-cynkowej, blachy aluminiowej oraz blachy stalowej), dostępne w bogatej palecie kolorystycznej RAL, gięte są pod kątem wszystkich rodzajów pokryć dachowych, dzięki czemu można je wykorzystać na każdym rodzaju dachu, od płaskich i stromych, aż po dwu- i wielospadowe. Do ich głównych zalet, oprócz doskonałej jakości, należy również szybki montaż na haftry, bez widocznych wkrętów i miejsc potencjalnych przecieków. Jeśli więc zależy Ci na solidnie i kompleksowo wykonanym dachu oraz poszukujesz gotowych obróbek np. komina, attyki, pasów podrynnowych, wiatrownic, gzymsów, balkonów albo tarasów na tradycyjny rąbek stojący bądź narożników, parapetów i łączników typu ,,T”, oferta firmy Piastek jest właśnie dla Ciebie!

Gotowa obróbka komina na wymiar.
Gotowa obróbka komina na wymiar.

Obróbki blacharskie na indywidualne zamówienie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Piastek przygotowuje również wszystkie powyższe elementy na indywidualne zamówienie. By otrzymać szczegółowe wyliczenia ilości niezbędnych elementów oraz kosztorys, wystarczy, korzystając z formularza, znajdującego się na stronie www.piastek.pl, wysłać producentowi projekt lub rysunek konstrukcji dachu, a pracownicy firmy z Rudnik przygotują wycenę i określą termin wykonania zamówienia.

Parapet z zamkniętymi szczelnie bokami.
Parapet z zamkniętymi szczelnie bokami.

F.P.H.U. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
ul. Grzybowska 22, 42-240 Rudniki
tel. +48 609 789 090
www.piastek.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 4 kwietnia, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły