Obróbki dekarskie

Tradycja w nowoczesnym wydaniu – gotowe obróbki na rąbek

Prawidłowe ułożenie pokrycia dachowego wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim umiejętności i odpowiednich narzędzi. Jest gwarantem trwałej i szczelnej konstrukcji, chroniącej wnętrze budynku. Wykorzystanie gotowych obróbek blacharskich, wykonanych z najlepszych materiałów przez doświadczoną i cenioną firmę, to klucz do niezwykle estetycznego, spójnego i trwałego dachu. To prostsze i efektywniejsze rozwiązanie, które zadowoli zarówno ekipę dekarską, jak i inwestora.

Parapet z zamkniętymi szczelnie bokami.
Parapet z zamkniętymi szczelnie bokami.

Blacha na rąbek stojący to jedno z najstarszych rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie, a do tego niezwykle uniwersalne. Od kilku lat przeżywa swój renesans. Wykorzystywana jest zarówno przy remontach zabytkowych budynków, skutecznie odtwarzając ich pierwotny charakter, jak i we współczesnej architekturze, ceniącej proste i klasyczne formy. Wychodząc naprzeciw coraz większemu zainteresowaniu, potrzebom oraz oczekiwaniom inwestorów i dekarzy w stosunku do materiałów wysokiej jakości, firma „Piastek” z siedzibą w Rudnikach koło Częstochowy, skoncentrowała się na produkcji gotowych i łatwych w montażu obróbek na rąbek tradycyjny. Należą do nich przede wszystkim podbitki, pasy podrynnowe, wiatrownice, obróbki oraz czapy kominowe, obróbki ogniomurów i attyk. Jednak firma dostarcza również inne elementy i akcesoria potrzebne dekarzom do wykończenia nawet najbardziej skomplikowanego dachu.

Detal zakończenia rąbka tradycyjnego.
Detal zakończenia rąbka tradycyjnego.

Precyzja wykonania

Mówiąc o estetycznym, solidnym i trwałym dachu, mamy na myśli spójną konstrukcję, bez widocznych wkrętów (czyli potencjalnych miejsc przecieków), wykonaną z dbałością i precyzją nawet w najdrobniejszych elementach wykończenia. Na jakość dachu ma zatem wpływ zarówno montaż połaci dachowej, jak i rodzaj zastosowanych materiałów wykończeniowych. Warto więc skorzystać ze sprawdzonych i polecanych rozwiązań gotowych, przygotowanych przez renomowane firmy. Wyspecjalizowana w gotowych obróbkach na rąbek tradycyjny, firma „Piastek”, oferuje produkty do wykończenia każdego rodzaju pokrycia dachowego wykonane z wysokiej jakości blach płaskich tytanowo-cynkowych, stalowych powlekanych i aluminiowych, w bogatej palecie kolorystycznej RAL. Co najważniejsze, firma przygotowuje obróbki na indywidualne zamówienie. Dzięki temu ich kształt, wymiary oraz ilość dostosowane są do konstrukcji konkretnego dachu.

Narożnik attyki z jednego elementu. Gotowa obróbka komina na wymiar.
Narożnik attyki z jednego elementu. Gotowa obróbka komina na wymiar.

Uniwersalność

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z dachem płaskim, stromym, dwuspadowym, czy z konstrukcją wielopołaciową, gotowe obróbki blacharskie sprawdzą się doskonale na każdym z nich. Dzięki szerokiej ofercie precyzyjnie przygotowanych produktów oraz prostemu montażowi, każdy rodzaj dachu będzie wykonany solidnie, dokładnie i kompleksowo. Jak wiadomo, attyka wymaga wyjątkowo starannego zabezpieczenia. Obróbka wykonana na rąbek tradycyjny, mocowana na haftry, bez widocznych wkrętów, nie tylko dobrze się prezentuje, ale co najważniejsze eliminuje ryzyko ewentualnych przecieków. Szczególnie jeśli jest wykonana na wskazany wymiar w dowolnym kolorze z szerokiej palety kolorystycznej RAL. Taką właśnie obróbkę attyki na rąbek tradycyjny oferuje firma „Piastek”. Do wyboru mamy obróbki z blachy stalowej, aluminiowej, tytanowo-cynkowej oraz z materiałów powierzonych. Ponadto, firma proponuje gotowe narożniki, obróbki/formatki oraz łącznik typu „T”. Dzięki nim dach naszego domu będzie szczelny oraz właściwie chroniony przed nawet ekstremalnie zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Sprawdzona jakość

Decydując się na gotowe obróbki blacharskie, które nie tylko ułatwiają pracę dekarzy, ale też przynoszą wymierne korzyści inwestorom, warto wybierać tylko te oferowane przez renomowane i wyspecjalizowane firmy. Ich doświadczenie, umiejętności oraz precyzja, przekładają się na najlepszą jakość oferowanych produktów. Korzystając z usług najlepszych, wystarczy wysłać projekt lub rysunek, by otrzymać dokładnie skalkulowaną ilość wszystkich niezbędnych obróbek, łącznie z obróbkami startowymi i zamykającymi oraz szczegółową instrukcję montażu.

F.P.H.U. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
ul. Grzybowska 22, 42-240 Rudniki
tel. +48 609 789 090
www.piastek.pl

4.9/5 - (23 votes)

Data publikacji: 7 lipca, 2021

Autor:

4.9/5 - (23 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotr
    środa, 7 lipca, 2021

    gotowce oraz indywidualne dopasowane blachy na wymiar do montażu to spore ułatwienie. wystarczy mieć wymiary, wybór materiału, koloru, montujący nie musi mieć specjalistycznych maszyn do przygotowania blachy. montujący musi skupić się tylko na poprawnym montażu w całość.

Podobne artykuły