Okna dachowe

Odmień swoje poddasze – wymiana okien dachowych

Okna dachowe już od wielu lat doskonale spełniają swoje funkcje w dachach na całym świecie. Dostarczają naturalne światło i świeże powietrze na poddasze, wprowadzają tam „radość i życie”. Po wielu latach użytkowania nadchodzi jednak pora, aby wysłużone okna dachowe wymienić na nowe, ponieważ obecnie nie spełniają już one naszych oczekiwań.

Jak wszystko, również okna dachowe najzwyczajniej zużywają się podczas standardowej eksploatacji. Czasem okna były również nieprawidłowo użytkowane, co mogło wpłynąć na pogorszenie ich parametrów i estetyki. Nie zapominajmy, że obecny świat różni się od tego sprzed kilku dekad. Świadomość dbałości o klimat jest obecnie zdecydowanie wyższa, a rachunki za ogrzewanie biją kolejne rekordy. Stare okna mają odbiegającą od współczesnych konstrukcję i nie spełniają obecnych wymogów termoizolacyjnych.

Odmień swoje poddasze - wymiana okien dachowych

A co zyskamy wymieniając okna dachowe na nowe? Korzyści jest naprawdę wiele:

Niższe rachunki za ogrzewanie.

Nowe okna są energooszczędne – posiadają co najmniej 3 szyby, a dodatkowo kołnierz uszczelniający w wersji Thermo oraz kołnierze izolacyjne pozytywnie wpłyną na poprawę energooszczędności całego poddasza.

Zdrowy klimat i świeże powietrze.

Współczesne okna dachowe posiadają nawiewniki, zapewniające świeże powietrze na poddaszu bez wychładzania go. Ograniczają koszty ogrzewania podczas zimnych dni.

Zwiększone bezpieczeństwo.

Opatentowany system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe podnosi zakres zabezpieczenia użytkowego i antywłamaniowego.

Wyjątkową estetykę.

Okna dachowe FAKRO wykonane z są z naturalnego drewna lub z tworzywa. Idealnie łączą jakość, ergonomię i estetykę. Do wyboru mamy trzy technologie wykończenia drewna, cztery kolory profili PVC i trzy kolory zewnętrznego oblachowania.

Zdrowie i lepsze samopoczucie.

Konstrukcja obecnych okien dachowych zapewnia więcej naturalnego światła, które ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet poprawę koncentracji i zdolności uczenia się.

Możliwość stworzenia inteligentnego domu.

Zarówno okna dachowe jak i akcesoria w wersji Z-Wave lub WiFi mogą być sterowane pilotem lub poprzez aplikację ze smartfona.

W trakcie wymiany okien na poddaszu możemy stworzyć smarthome lub możemy zintegrować je z już istniejącym rozwiązaniem inteligentnego domu.

Pewnie wielu inwestorów obawia się remontu i towarzyszącego mu bałaganu podczas wymiany okien dachowych. Niepotrzebnie, gdyż wymianę okna dachowego można przeprowadzić bez naruszania szpalety. Nasze poddasze nie zostanie zakurzone, a sam proces przebiegnie szybko i sprawnie. Jeżeli zdecydujemy się na większy remont, to podczas wymiany okien dachowych możemy odnowić również wnęki okienne. Inną historią jest kompleksowa termomodernizacja poddasza wraz z wymianą lub montażem okien dachowych. Tutaj możemy zastosować okna dachowe praktycznie z całej oferty FAKRO, zarówno z okien aluminiowo-tworzywowych, jak i drewnianych. Dużym wsparciem termomodernizacji wraz z wymianą okien dachowych są rządowe programy proekologiczne. W ramach ich działań można skorzystać z programu „Czyste powietrze” albo z ulgi termomodernizacyjnej. Pamiętajmy, że nasze działania mają wpływ nie tylko na nasze portfele, ale także na zdrowie i całą naszą planetę.

Odmień swoje poddasze - wymiana okien dachowych

A jak łatwo i sprawnie wymienić okna dachowe? Wystarczą trzy proste kroki:

1. Wypełnij formularz na stronie internetowej www.fakro.pl podając szczegółowe informacje o posiadanych oknach dachowych, które chcesz wymienić.

2. Konsultant FAKRO pomoże Ci w doborze właściwych okien dachowych. Do twojej dyspozycji są nasze wyszukiwarki internetowe, za pomocą których znajdziesz dystrybutora i fachowca do wymiany okien.

3. Skorzystaj z dofinansowania na wymianę okna i ciesz się ciepłym, zdrowym i komfortowym poddaszem.                     

www.fakro.pl


Data publikacji: 22 stycznia, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły