Warsztat

Podajnik wibracyjny cylindryczny

Podajniki wibracyjne znajdują zastosowanie w przemyśle. Służą przede wszystkim do separacji różnych towarów, ale na tym nie kończy się ich rola. Są chętnie wykorzystywane do pozycjonowania części. Powolne i miarowe przesuwanie może także być pomocne w trakcie sortowania. Dozowniki wibracyjne wykorzystywane są w wielu branżach, od przemysłu wydobywczego do spożywczego. Usprawniają pracę i zapewniają wygodę pracownikom. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć.

Podajniki wibracyjne – zasada działania

Na liniach produkcyjnych podajnik jest często spotykanym urządzeniem. Wprawia on w ruch znajdujące się na zasobniku części. Bębnowy podajnik wibracyjny jest prosty i niezawodny. Składa się z elektromagnetycznego napędu oraz zasobnika, czyli bieżni, na której materiał jest układany w określonej pozycji. Urządzenie generuje drgania, które powodują przemieszczanie się materiału w pożądane miejsce. Im intensywniejsze są wibracje, tym szybciej przebiega proces. Obecnie stosuje się najnowocześniejszą technologię wibracji cewkami akustycznymi, co eliminuje zużywające się mechanicznie elementy. 

Dozownik wibracyjny w przemyśle i produkcji

W różnych obiektach przemysłowych w większości branż stosowane są profesjonalne rozwiązania polegające na automatyzacji części pracy. Dzięki temu proces produkcyjny przebiega sprawnie i płynnie. Na niektórych platformach można pozycjonować 2 różne rodzaje części, co znacznie przyspiesza proces produkcyjny i obsługę stanowiska. Wszystko to wpływa na większą wydajność pracy, a przy okazji pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dozownik wibracyjny ułatwia podawanie partii materiału. Podajnik cylindryczny może być wyposażony w specjalny zsyp, który ułatwia usunięcie wadliwych części z platformy. Nowoczesne podajniki dostępne są wraz z systemem do konfigurowania, który ułatwia automatyzację całego procesu.

Podajnik wibracyjny cylindryczny – cena

Od tego, jakie zastosowanie ma mieć podajnik wibracyjny cylindryczny, zależy jego cena. Często producenci dostają indywidualne zlecenia, aby dopasować urządzenie do specyfiki produkcji. W zależności od długości, szerokości, przewidywanego obciążenia i innych cech charakterystycznych powstających podajników wibracyjnych – cena może znacznie się różnić.

Rodzaje podajników wibracyjnych

Wysokiej jakości dozowniki kupisz u producenta podajników wibracyjnych. Aby wyposażyć linię w stoły lub dozowniki potrzebne jest określenie materiału, który jest wykorzystywany w obiekcie. Podajniki mogą mieć budowę cylindryczną, stożkową lub liniową. Za każdym razem należy dokładnie dopasować rodzaj sprzętu do specyfiki zakładu. Warto zwrócić uwagę na każdy szczegół. Przykładowo, sposób ukształtowania zasobnika wpływa na to, jaką pozycję będą przyjmować części w czasie transportu. Podczas projektowania warto wziąć pod uwagę dodatkowe opcje takie jak podświetlenie, zrzut boczny i podwójny podajnik.

Nowoczesne podajniki wibracyjne napędzane są cewkami akustycznymi, które nie posiadają ruchomych mechanicznych elementów. Dzięki temu są to niezawodne urządzenia, wygodne w użytkowaniu i mało awaryjne. Dodatkowo opatentowana technologia wibracji falą akustyczną pozwala na delikatne sortowanie i recyrkulowanie części bez ryzyka ich uszkodzenia. Podajniki te wyposaża się w samouczące się w technologii deep learning systemy wizyjne, które lokalizują elementy, podając koordynaty dla robota. A dodatkowo mogą przeprowadzać kontrolę jakości i odrzucać wadliwe elementy z tacy podajnika poprzez automatyczny zsyp boczny. Służą do automatycznego podawania części lub materiałów na liniach produkcyjnych, w przemyśle i przetwórstwie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://corobotics.pl/produkty/podajniki-wibracyjne-asyril-stol-wibracyjny


Data publikacji: 6 lipca, 2023

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły