Warsztat

Profesjonalne urządzenia i akcesoria spawalnicze – po czym poznać rzetelną, godną uwagi firmę?

Mogłoby się wydawać, że przy zakupie wielkich, profesjonalnych maszyn spawalniczych, nasze możliwości wyboru są dość mocno ograniczone. Nic bardziej mylnego. Decydując się na współpracę z rzetelną firmą, możemy naprawdę sporo zyskać. W jaki sposób? 

Czym cechują się profesjonalne maszyny i akcesoria spawalnicze?

Przede wszystkim najwyższą jakością wykonania. Firma, która nie chce w przyszłości borykać się z problemami z serwisem takich urządzeń, powinna od razu zdecydować się na zakup maszyn przemysłowych od sprawdzonego, renomowanego producenta. 

Ważną rolę odgrywa też personalizacja. Nie brakuje osób, które twierdzą, że w przypadku zakupu np. robotów spawalniczych czy specjalnych stołów, trudno mówić o ich idealnym dopasowaniu. To stwierdzenie, które bardzo łatwo obalić. Wystarczy zapoznać się z ofertą Cloos

Pracujący tam specjaliści nie tylko doradzą, jakie urządzenia sprawdzą się najlepiej w naszym profilu działalności, ale też pomogą w ich zaprogramowaniu. Pozwoli to np. kontrolować powierzchnię oraz wygląd spoiny, zaplanować czas pracy, a w dłuższej perspektywie czasowej – wygenerować oszczędności.

 Jakie maszyny spawalnicze wybrać?

Profesjonaliści mają w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń spawalniczych z najwyższej półki, bo doskonale wiedzą, że w tym segmencie rynku kluczową rolę odgrywa trwałość. Większość firm rozpocznie jednak dość tradycyjnie, bo od wyboru spawarki. 

W zależności od potrzeb możemy wybrać urządzenia MIG/MAG lub TIG. Jakie są główne różnice między nimi? 

 • Spawarki MIG/MAG wykorzystują metalowy drut z elektrodą, który w procesie spawania topi się dzięki wykorzystaniu tzw. łuku elektrycznego. Spawanie z wykorzystaniem tej technologii wymaga zastosowania gazu ochronnego, który zapobiega kontaktowi ciekłego metalu ze środowiskiem atmosferycznym. To optymalny wybór, gdy chcemy pracować z tworzywami stalowymi, aluminium czy miedzią.
 • Spawarka TIG korzysta z elektrody wolframowej, która nie topi się podczas samego procesu spawania. Tutaj również korzysta się z gazu ochronnego. To popularny wybór wśród firm, które pracują z tworzywami tytanowymi, mosiądzowymi oraz nierdzewką. 

Przykładowa spawarka, którą warto się zainteresować, to QINEO Pulse. Maszyna umożliwia też kilka różnych rodzajów spawania:

 • MSG – zwarciowe,
 • z wykorzystaniem elektrody,
 • pulsacyjne (Speed Weld z regulacją U/I),
 • WIG-DC,
 • MIG-Loten,
 • Vari Weld (I/I). 

Wartością dodaną, którą docenią firmy, będzie też świetna jakość spoiny oraz możliwość dopasowania charakterystyki spawania. Nie sposób nie docenić też prostej obsługi sprzętu oraz solidnej konstrukcji. To tylko jedno z wielu ciekawych urządzeń, jakie można kupić w firmie Cloos. 

Dobrze byłoby też zawczasu zaopatrzyć się w solidny stół spawalniczy. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów takich produktów, które różnią się otworami metrażowymi:

 • 16 mm,
 • 22 mm,
 • 28 mm. 

Warto sprawdzić, czy producent oferuje zarówno wersję niehartowaną, jak i hartowaną takiego produktu. Atutem będzie też wysoki próg twardości, przekraczający 750HV oraz dodatkowa powłoka ochronna B.A.R. Taka konstrukcja sprawdzi się nawet w pracy z bardzo ciężkimi komponentami.

Co zrobić, gdyby stół okazał się za mały? Nie ma powodów do zmartwień. W ofercie takiej firmy jak Cloos znajdziemy też rozwiązania modułowe, dzięki czemu bez trudu połączymy ze sobą kilka niezależnych konstrukcji, gdyby wymagała tego specyfikacja techniczna obrabianego produktu. 

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 27 kwietnia, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły